• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Трудовий кодекс: шкідливі умови праці

 1. Шкідливі умови праці Автори багатьох підручників, в яких є розділи, присвячені охорони праці ...
 2. Хто визначає доплати за «шкідливість»?
 3. Тривалість робочого часу на виробництві
 4. Особливості відпусток на роботі з небезпечними факторами
 5. Інші гарантії, пов'язані з небезпечним і шкідливим виробництвом
 6. Хто не може працювати на шкідливому виробництві?

Шкідливі умови праці

Автори багатьох підручників, в яких є розділи, присвячені охорони праці , Визначають поняття «небезпечні або шкідливі умови праці», як фактори виробничого процесу, які можуть викликати про працівників «професійні захворювання», впливати на імунітет, відіб'ється на здоров'я дітей або онуків. Перелік подібні робіт, визначається Урядом РФ, до людей, яким доплачують за «шкідливість» відносяться працівники:

 • хімічної промисловості;
 • гірничої галузі;
 • металопрокату;
 • Металоплавильні галузі.

Як компенсує трудовий кодекс шкідливі умови праці?

як роз'яснює трудовий кодекс , Шкідливі умови праці компенсуються доплатами, додатковим відпусткою , Видачею молока, зменшеною тривалістю зміни і багатьом іншим. Велика кількість пільг і доплат, які покладені людям, які працюють на «шкідливому» виробництві пояснюється тим, що багато хто з них до пенсії «отримують» цілий «букет» захворювань. Як вказує трудовий кодекс, шкідливі умови праці повинні бути обов'язково прописані в трудовому договорі, в іншому випадку, працівникові, навіть з допомогою юристів , Не просто добитися пільг і виплат.

Хто визначає доплати за «шкідливість»?

Якщо працівник зайнятий на «шкідливому» виробництві, то розмір доплати прописаний в трудовому договорі, іноді збільшення тарифів вказується в колективному трудовому договорі або інших локальних актах організації. перед пристроєм на роботу , Дізнайтеся точну назву вашої посади, і проконсультуйтеся у фахівців юридичної консультації про наявність шкідливих факторів, пов'язаних з вашим майбутнім робочим місцем. Крім того, заробітна плата людей, зайнятих на «шкідливої» роботі, не обкладається податками.

Тривалість робочого часу на виробництві

Длтельность робочого тижня на шкідливому виробництві, може бути не більше 36 годин, а робоча зміна - не більше 8 годин. Якщо договором встановлено 30-ти годинний робочий тиждень, то належний час однієї зміни - 6 годин. Хоча в деяких випадках допускається збільшення однієї зміни, але загальна кількість відпрацьованих годин має залишатися незмінним.

Особливості відпусток на роботі з небезпечними факторами

Для людей, чия робота пов'язана з факторами, які можуть створити негативне впливати на стан здоров'я, законодавством передбачені додаткові відпустки, на термін від 4 до 36 днів. Розмір додаткової відпустки для кожної категорії громадян визначено федеральним законодавством окремо. Для медиків, які займаються лікуванням ВІЛ - інфікованих, передбачений щорічну додаткову відпустку в 36 днів, так як вони кожен день стикаються з небезпекою зараження вірусу. Працівникам кар'єрів, вугільних шахт призначена щорічна додаткова відпустка, тривалістю від 4 до 24 днів, тривалість якого, безпосередньо залежить від «шкідливого» стажу.

Крім того, трудовим законодавством заборонено замінювати щорічну відпустку, виплатою грошової компенсації. Іншими словами, людина, яка працює на шкідливому виробництві повинен «отгулівать» відпустку в повному обсязі, без можливості монетизації.

Інші гарантії, пов'язані з небезпечним і шкідливим виробництвом

Співробітники, зайняті на небезпечному або шкідливому виробництві, повинні бути забезпечені спеціальним одягом і засобами захисту за рахунок підприємства. Отже, якщо працівника попросили самому собі купити протигаз, «спецівку», каску, навушники, то він сміливо може скаржитися на свого начальника.

Крім того, підприємство має організовувати і оплачувати періодичні медичні огляди своїм співробітникам, чия робота проходить в умовах шкідливого і небезпечного виробництва. Зазвичай компанії укладають договори з багатопрофільними приватними клініками, що обстежити своїх співробітників. Періодичність медичних оглядів визначена федеральним законодавством і колективними трудовими договорами.

Хто не може працювати на шкідливому виробництві?

Трудовим кодексом визначено вичерпні перелік людей, хто не має права працювати на шкідливому і небезпечному виробництві, до них відносяться:

 • вагітні жінки,
 • жінки з маленькими дітьми (до 1,5 років),
 • підлітки до 18 років,
 • сумісники.

Отже, якщо студентку 1 курсу (якщо не виповнилося 18 років) медичної академії відправили в туберкульозний диспансер, то даний дії можна назвати грубим порушенням трудового законодавства.

Керівники багатьох підприємстві не виплачують працівникам належні за законом грошові компенсації і не надають пільги, але працівникам слід боротися за свої права, адже «шкідливий» виробництво «вбиває» їх здоров'я.

Хто визначає доплати за «шкідливість»?
Як компенсує трудовий кодекс шкідливі умови праці?
Хто визначає доплати за «шкідливість»?
Хто не може працювати на шкідливому виробництві?
Новости