• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

«Кофол»: «Якщо її любиш, нічого вирішувати»

Напевно, ви вже заінтриговані - що ж це за напій такий дивовижний? Спробую вам описати його смак, хоч це і не просто. «Кофол» - лимонад на основі коли, є там і кофеїн, а також різні лікарські трави, які наділяють напій неповторним ароматом, ну, і на додачу, зрозуміло бульбашки. Смак «Кофол» чимось нагадує солодку мікстуру від кашлю, яку всім нам давали в дитинстві. Історія «Кофол» сходить аж до 1883 року, коли аптекар Густав Гелл заснував в Опаве фірму «G.Hell & Comp», яка, крім фармацевтичної продукції і цукерок, випускала газовану воду і солодовий витяжку. Однак, виникнення самої марки «Кофол» відноситься до кінця 1950-х років, коли на опавском підприємстві був створений сироп «Kofo», який і став основою напою «Кофол».

«Власне« Кофол »з'явилася вже в 1960-х роках у фармацевтичній компанії« Galena »в Опаве. Ця компанія володіла всіма правами і рецептурою до 2000 року. До цього часу вона надавала ліцензії більш дрібним фірмам-виробникам газованих неалкогольних напоїв. Вони могли придбати ліцензію і виробляти щось на зразок «Кофол». Тим не менш, це не було правильним кроком, тому що з передачі ліцензії іншим фірмам, якість напою стало різко знижуватися. Кожен створював свою рецептуру, давав там того побільше, цього поменше, води побільше, і якість ставало зовсім іншим », - розповідає pr-менеджер« Кофол »Мартін Клофанда.

Фото: ЧТК   У 1966 році «Кофол» була зареєстрована як торгова марка Фото: ЧТК У 1966 році «Кофол» була зареєстрована як торгова марка. Зеніту слави напій досяг в 1970-і роки, коли «Кофол» презентувалася на різних виставках і ярмарках, про неї співали пісні відомих виконавців того часу. Навпаки, самі свої нелегкі часи «Кофол» стала переживати після революції 1989 року, коли на чеський і словацький ринки в прямому сенсі хлинули всілякі закордонні напої на основі коли. «Кофол» ж стала ототожнюватися зі старими часами. Відродження марки почалося в 1990-і роки. Бренд знову повертається на прилавки магазинів під крилом компанії «Santa nápoje», яка придбала її на конкурсній основі, що і стало її другим народженням. Фірмі «Santa nápoje» довелося викласти за «Кофол» 220 мільйонів крон. Але, як виявилося згодом - воно цілком було того варте.

«Тоді ще компанія« Кофол "не називалася« Kofola », а називалася« Santa nápoje ». Однак, завдяки тому, що ми придбали настільки сильну марку продукту, в 2002 році відбулося і перейменування всієї фірми на «Kofola as». це якраз був той момент, коли ми придбали бренд і стали робити в нього інвестиції, почали стратегічну роботу, з'явилися перші рекламні ролики. Ми вибрали найкраще рекламне агентство, яке створило свій концепт. Саме тоді з'явився наш відомий слоган «Якщо її любиш, нічого вирішувати», обрисувалася і стратегія, як далі презентувати «Кофол». Ми почали робити значні інвестиції в технології і в маркетинг. Тоді пройшли рекламні кампанії, на які були витрачені десятки мільйонів крон », - ділиться з нами« секретом фірми »Мартін Клофанда.

З цього моменту «Кофол» знаходиться в постійному розвитку. Ще б пак - споживач - створення вимогливе! Тому, через два роки, на ринку з'явилося ще одне обличчя «Кофол» - лимонна «Кофол», слідом за нею з'явилася розливна «Кофол», якій можна поласувати в барах і ресторанах. Ще через кілька років, фірма стала випускати на ринок лімітовані серії. Так, наприклад, на Різдво 2007 року в продаж надійшла «Кофол» з корицею, щось подібне планується і в цьому році. А навесні 2008 року на ринку з'явився довгоочікуваний продукт, на який, за словами Мартіна Клофанди, вже давно був попит - «Кофол» без цукру. До речі, крім Чехії та Словаччини, де «Кофол» давно відома і улюблена, напою вдалося пробратися на ринок Угорщини, а в деякому роді її вплив поширився на Польщу і навіть ... Росію!

«На початку цього року ми закінчили злиття з польською фірмою« Hoop », яку ми придбали. У свою чергу, фірмі «Hoop» належить дочірня фірма в Росії - «Мегапак», так що за допомогою цієї фірми ми присутні і на російському ринку, і в даний час якраз вирішується питання, чи будемо ми робити подальші інвестиції в цей ринок. Але це не означає, що за допомогою фірми «Мегапак» ми дістрібьюіруем там «Кофол». Поки що цього не відбувається ».

Як ми вже згадали, у «Кофол» були досить нелегкі часи, коли на чеському і словацькому ринку неждано-негадано з'явилися такі зарубіжні магнати-виробники газованих напоїв на основі коли як «Кока-кола» і «Пепсі-кола». Проте, завдяки успішним маркетингових стратегіях «Кофол», всього за кілька років вдалося домогтися феноменальні результатів. На даний момент її позиція на чеському і словацькому ринку більш ніж успішна.

«Якщо ми звернемо увагу на сегмент напоїв на основі коли на чеському ринку, то ми знаходимося на другому місці відразу ж за« Кока-колою ». На словацькому ринку ситуація зворотна, звичайно, в залежності від певного місяця. Там ми весь час змагаємося з «Кока-колою» за перше місце. Іноді ми перші, іноді вони. Але в Словаччині, що стосується напоїв на основі коли, наша позиція ще сильніше, ніж в Чехії », - розповідає Мартін Клофанда.

У першому півріччі 2008 року «Кофол» досягла практично 13% частки на ринку безалкогольних напоїв в Чеській Республіці, а в своїй категорії напоїв на основі коли - 25% частки на ринку. У Словаччині ці цифри становлять відповідно - 14% і 30,5%. І все ж цікаво, чи не ототожнюють чи нині «Кофол» з пережитком соціалістичних часів?

«Ні, я думаю, що нас так вже ніхто не сприймає. Іноді, звичайно, хтось може нас назвати посткомуністичним напоєм або альтернативою капіталістичним напоїв і так далі. Навіть що стосується маркетингу, комунікація відбувається вже в зовсім іншому напрямку, ніж робити ставки на історію і традиції. Якщо подивитися на ролики і маркетинг в цілому, то сьогодні це вже не має нічого спільного з минулим і з «ретро» в лапках. Я вважаю, що хвилю традиції та історії можна використовувати якийсь час, що ми і робили. Але тепер наша стратегія абсолютно відмінна, і ми не робимо ставок на історію ».

Дійсно, якщо подивитися гарненько навколо, маркетингова стратегія «Кофол» йде цілком в ногу з часом Дійсно, якщо подивитися гарненько навколо, маркетингова стратегія «Кофол» йде цілком в ногу з часом. Досить відвідати музичні фестивалі, концерти і взагалі - будь-які суспільно-культурні заходи, як тут і там побачиш знайомий значок «Кофол». Наприклад, «Кофол» традиційно є партнером найбільшого словацького фестивалю «Pohoda» або ж празького мультикультурного фестивалю «Mezi ploty». Крім того, «Кофол» підтримує і безліч спортивних заходів, наприклад, фірма щільно співпрацює з Союзом чеської атлетики. Одним словом, як виявилося, головне - намагатися йти в ногу з часом, і тоді успіх і любов тобі забезпечені.

Напевно, ви вже заінтриговані - що ж це за напій такий дивовижний?
І все ж цікаво, чи не ототожнюють чи нині «Кофол» з пережитком соціалістичних часів?
Новости