• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Додаткове маркування може нашкодити виробництва безалкогольних напоїв - Агроінвестор

Введення «суцільний» маркування (з її допомогою можна відстежити шлях продукту від виробника до споживача) для безалкогольних напоїв може нашкодити виробникам. Можливість впровадження цієї системи, а також маркування «світлофор» - червоний, зелений і жовтий кольори на етикетці повинні підказувати покупцям, наскільки товар відповідає принципам здорового харчування - в останні місяці активно розглядається на державному рівні. Про це на прес-конференції «Індустрія напоїв: взаємодія держави і бізнесу в 2018 році», яка пройшла в рамках Міжнародної виставки виробництва напоїв Beviale Moscow-2018, розповів президент Союзу безалкогольних напоїв Максим Новиков. За його словами, той фон, який був створений в кінці 2017 го - початку 2018 років навколо змін правил маркування продукції негативно сприйнятий всією індустрією.

«Регулятори не відчиняють всіх подробиць, як вони бачать процес суцільної маркування мінеральної води та безалкогольних напоїв, все прикривається благими намірами - боротьбою з фальсифікатом і контрафактом, - говорить Новіков. - Нововведення дозволить відстежувати рух товару від виробника до споживачів, але можу сказати, що найбільші компанії вже володіють такими системами. А для малого бізнесу введення додаткових схем контролю без зняття з них будь-яких інших обмежень є фактично пострілом в упор ». Вартість обладнання для додаткового маркування становить від 30 тис. Євро, а вартість коду, який пропонується купувати для кожної пляшки виробленої продукції, - від 30 коп. Це додаткові витрати, які індустрія буде змушена понести, а потім перекласти це навантаження на споживачів, побоюється Новіков.

Негативний вплив на ринок можуть надати і обмеження, які передбачає стратегія здорового способу життя (ЗСЖ), розроблена до 2025 року. Її проект вже близько року намагається просунути МОЗ. Зокрема, відомство відносить до категорії «шкідливих продуктів» солодкі газовані напої і рекомендує обмежити час показу на російському телебаченні їх реклами, а також розглядає можливість ввести акцизи на них. ФАС недавно відхилила стратегію в такому вигляді, проте, як зазначає Новиков, подібні «інформаційні вкидання» ведуть фактично до «демонізації» галузі. Тим часом, як показало дослідження, проведене союзом спільно з ВЦИОМ, частка безалкогольних напоїв в загальній калорійності щоденного раціону росіянина не перевищує 1,5%. При чому обсяг споживання солодких газованих напоїв в Росії в 8-10 разів нижче, ніж в тих країнах, де вже діють акцизи на цю категорію або були спроби їх ввести. «Як показує досвід інших держав, введення акцизів на безалкогольні напої веде до зниження конкурентоспроможності виробників і зростання імпорту», ​​- звертає увагу Новіков.

«Як показує досвід інших держав, введення акцизів на безалкогольні напої веде до зниження конкурентоспроможності виробників і зростання імпорту», ​​- звертає увагу Новіков

За даними Росстата , За січень-листопад 2017 року виробництво безалкогольних напоїв склало 602 млн дав, мінеральної води - 539 млн дал (у 2016 році - 610,2 млн дал і 598,5 млн дал відповідно). В галузі намітилися позитивні тенденції, вважає Максим Новиков. «Якщо ми хочемо, щоб індустрія вийшла з періоду стагнації, почала розвиватися, то ми повинні підтримати наших виробників, не обтяжуючи їх різними фіскальними і не фіскальним заходами, а також допомогти їм у вибудовуванні рівних конкурентних умов з партнерами по Євразійського економічного союзу», - підкреслює він.

Крім того, у російських компаній є можливості більш активного виходу на міжнародні ринки. За словами Новикова, на недавньому експертній раді з питань розвитку експорту продукції АПК, до розвитку вивезення були рекомендовані п'ять товарів з категорії «напої», і три позиції з них - безалкогольні напої (мінеральна вода, а також екстракти сибірських ягід і різних дикоросів). За оцінкою ФМС, за 11 місяців минулого року Росія експортувала мінеральної газованої води без додавання цукру на суму близько $ 22,3 млн, солодкої - на $ 155,9 млн.

Новости