• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

«Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?» Хто чекає в Гельсінкі «Яндекс.Таксі» - Фінляндія - Новини Санкт-Петербурга - Фонтанка.Ру

  1. «Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?» Хто чекає в Гельсінкі «Яндекс.Таксі» Поява...
  2. «Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?» Хто чекає в Гельсінкі «Яндекс.Таксі»

«Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?» Хто чекає в Гельсінкі «Яндекс.Таксі»

Поява сервісу «Яндекс.Таксі» в Гельсінкі викликало в Фінляндії хвилювання і пересуди. Місцеві ЗМІ попереджають, що російське додаток хоче занадто широкий доступ до персональних даних. Ветерани ринку не хочуть поступатися новачкові. Російському гіганту за допомогою демпінгових цін належить спробувати перемогти консерватизм і страхи фінів.

Російському гіганту за допомогою демпінгових цін належить спробувати перемогти консерватизм і страхи фінів

Bruno Puolakainen, Yandex.Taxi

Російський сервіс за викликом таксі «Яндекс.Таксі» під брендом Yango запустився у фінській столиці 9 листопада, і вже через пару днів в ЗМІ з'явилися натяки , Що додаток, отримуючи, за умовами угоди користувача, досить широкий доступ до персональної інформації, може передавати особисті дані користувачів російської ФСБ.

Сервісами Yandex.Taxi і Yango за межами РФ керує компанія Yandex.Taxi BV, зареєстрована в Нідерландах. У Гельсінкі сервіс знаходиться в інвестиційній стадії, тобто поки не генерує прибутку. Обсяг інвестицій в компанії не розкривають. Обробку та зберігання даних Yandex.Taxi BV, як заявили «Фонтанці» в прес-службі «Яндекс», виробляє відповідно до законодавчих норм EC, зокрема GDPR. Дані користувачів ЄС зберігаються в дата-центрі Yandex в Мянтсяля недалеко від Гельсінкі. Офіційних звернень з приводу безпеки особистих даних клієнтів в компанію не надходило.

Про недовіру фінів красномовно говорять коментарі в Інтернеті. «Навіть не думайте завантажувати щось з-за східного кордону, не користуйтеся їхніми послугами» - з цим висловлюванням зголосилося понад 400 осіб. Ще більше дотримуються такої думки: «Я в принципі навіть не думаю про використання цієї послуги. Чому я повинен просувати цей бізнес, будучи фіном? »« Центр таксі зможе також діяти в якості командного центру в конфліктній ситуації? »- іронізують користувачі. Інший коментатор міркує про прекрасну доступності громадського транспорту і непотрібності таксі в принципі, завершуючи свій пасаж впевнено: «І якщо мені коли-небудь знадобиться таксі, я не стану користуватися послугами іноземних операторів». Знайшлися і скептики, які побажали порівняння з іншими додатками, а також аналізу їх параметрів, і ті, хто назвав проблему ширшої і нагадав про всюдисущої Google.

Втім, до Uber, який працює приблизно за такими ж принципами, як «Яндекс.Таксі», у жителів Фінляндії претензій не було - на відміну від місцевої поліції. Ще до лібералізації ринку таксі він був поза законом , Сотні водіїв потрапили під слідство, деякі з них поплатилися великими штрафами .

Однак настороженість фінів, обумовлена російським походженням компанії, може бути не єдиною проблемою для розвитку «Яндекс» в Фінляндії. До недавніх пір ринок транспортних послуг в Суомі був закритий і жорстко зарегульований, ліцензію на комерційну діяльність таксі отримати було складно, а водіям доводилося проходити спеціальний курс навчання. З 1 липня 2018 року Закон змінили, зареєструвати таксі-фірму може хто завгодно і при цьому безкоштовно. Це спричинило за собою вихід нових компаній і зниження цін . Uber теж зміг повернутися . Доля сервісів багато в чому також залежить від того, як компанії і водії будуть звітувати перед фінської податкової.

Як пояснили «Фонтанці» в прес-службі «Яндекс», Yango в Фінляндії працює з перевізниками, які мають ліцензію на надання послуг таксі, - компаніями та індивідуальними підприємцями. «Число водіїв ми не розкриваємо, але нові партнери і нові водії підключаються до Yango кожен день. Багато в чому через високий попит на підключення до сервісу з боку індивідуальних підприємців ми відкрили в Гельсінкі центр для водіїв, де вони можуть отримати консультацію щодо підключення, налаштувати таксометр, задати питання і встати в чергу на брендування автомобілів ».

Однак місцеві гіганти ринку, а до них відносяться великі компанії-агрегатори «Таксі Гельсінкі» і «Ляхітаксі», не мають наміру так просто здавати позиції. І тут вони підстрахувалися: їх водії не можуть співпрацювати з іншими компаніями - це прописано в контрактах.

Такий договір з «Гельсінкі Таксі» має і таксист з дворічним стажем Ігор Кім. У розмові з «Фонтанка» він висловив свої сумніви з приводу швидкого завоювання фінського ринку російським додатком.

«Яндекс» не перші, хто декларує ціни мало не в 5 євро по центру. На фінському ринку таксі не так легко утриматися. Вони говорять про 14 країнах, але це в основному колишні союзні республіки, країни з нерозвиненою структурою таксі. Там «Яндекс» має переваги перед іншими агрегаторами або центрами таксі. У Фінляндії все настільки структуровано, що сунуться, навіть декларуючи нові ціни, буде дуже складно », - вважає Ігор Кім.

«Ляхітаксі» і «Таксі Гельсінкі» тепер нових таксистів до своїх система не підключають і стоять на сторожі своїх інтересів, тому що водії є і акціонерами компанії, - розповів наш співрозмовник. - Зараз таксопарк Гельсінкі становить приблизно 3000 автомобілів. І ці дві компанії, займаючи провідні позиції, діяльність не розширюють. Як у Венеції: є певна кількість гондольєрів, більше бути не може. Практично у кожного жителя столичного регіону є додаток одного з них ». При цьому фіни настільки консервативні, що якщо у них вже є один додаток, то друге вони не встановлять, запевняє співрозмовник «Фонтанки».

Крім додатків вищевказаних компаній (TaksiHelsinki і Taksini) у фінській столиці є Fixu Taxi, Menev? і Valopilkku, останнім належить все тому ж «Таксі Гельсінкі».

Фінські таксисти заробляють в порівнянні з російськими досить багато - 2500 - 3000 євро без вирахування податків, це середня зарплата в Фінляндії. Деякі залишаються в професії, бізнесі все своє життя. У таксистів є своя профспілка, а ЄС дбайливо випускає для представників професії пам'ятки , В яких, наприклад, розповідає, як справлятися зі стресом, якщо заробив мало, і що краще їсти, щоб вистачало енергії.

Ціна «Яндекса» приваблива для клієнтів, але не для водіїв, і тому зараз, за ​​словами фінських таксистів, щоб залучити працівників, компанія бере собі всього 5% від вартості поїздки.

«Яндекс став демпінгувати і знизив ціни мало не в два рази. Народ радіє, - каже Ігор Кім. - Але, наскільки я знаю з розмов з колегами, «Яндекс» доплачує водіям за короткі поїздки і зараз працює собі в збиток, заробляючи місце під фінським сонцем. Водій зобов'язаний брати будь-яку поїздку, навіть за 5 євро, але за неї він нібито отримає 13 євро. Це мінімальна сума, яку водій отримує з поїздки. Бізнес-логіка на коротких поїздках зовсім інша ».

Ринок праці для водіїв таксі вільний, продовжує наш співрозмовник: «Робота добре оплачувана, але важка, по 10 годин на день ти повинен кататися. Особливої ​​панства з боку фінів немає, але людина, коли сідає в таксі, відчуває себе господарем, не так, як в Росії, але іноді відчувається панібратство. Тому фіни не дуже охоче йдуть в цю професію, хоча, звичайно, якщо брати етнічний склад, то більшість таксистів все ж фіни, також багато вихідців з Африки і російськомовних ».

Так чи інакше, в Фінляндії навіть «Яндекс» матиме зовсім іншу особу, ніж в Росії. Якщо в Росії таксистом агрегатора може стати будь-який автовласник з водійським посвідченням, то в Суомі з візників попит особливий: вони повинні відповідати ряду критеріїв і мати спеціальну ліцензію. Дорога в таксисти закрита засудженим в сексуальних злочинах або злочинах проти життя і здоров'я, водінні без прав або в нетверезому вигляді, крадіжці, пограбуванні, відмиванні грошей або наркотичних злочинах.

Ліцензію водія таксі на 5 років в Фінляндії видає транспортне агентство Trafi. Щоб її отримати, потрібно мати водійські права, видані в Фінляндії або будь-який іншій країні ЄС або ЄЕЗ не менше року назад, надати довідку про здоров'я і здати тест. Раніше стати таксистом було складніше - для цього потрібно пройти спеціальні курси. Зараз потрібно на фінському або шведською мовою скласти теоретичний іспит, на якому перевіряється знання місцевості (вулиці, напрямки руху, важливі громадські місця), безпеку, права і обов'язки пасажирів, перша допомога, ціноутворення і т.д.

Приклад питання на іспиті:
У таксиста Рейнікайнена поганий день, і йому здається, що все йде з рук геть погано. У нього немає настрою посміхатися або навіть розмовляти з клієнтами - вони дратують. І з одним з них таксист поводиться особливо грубо. Клієнт подає скаргу. Чи має право клієнт скаржитися в даній ситуації?
- Так, тому що з клієнтом потрібно завжди вести себе ввічливо та коректно.
- Ні, тому що клієнт платить за те, щоб його доставили від місця до місця, а не за веселі послуги.
- Ні, тому що Рейнікайнен звик так працювати, і його не можна в цьому звинувачувати.

Читайте також: «Як я став таксистом в Фінляндії» .

Яна Пруссакова, «Фонтанка.ру»

«Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?» Хто чекає в Гельсінкі «Яндекс.Таксі»

Поява сервісу «Яндекс.Таксі» в Гельсінкі викликало в Фінляндії хвилювання і пересуди. Місцевих ЗМІ попереджують, що російське додаток хоче занадто широкий доступ до персональних даних. Ветерани ринку не хочуть поступатися новачкові. Російському гіганту за допомогою демпінгових цін належить спробувати перемогти консерватизм і страхи фінів.

Російському гіганту за допомогою демпінгових цін належить спробувати перемогти консерватизм і страхи фінів

Bruno Puolakainen, Yandex.Taxi

Російський сервіс за викликом таксі «Яндекс.Таксі» під брендом Yango запустився у фінській столиці 9 листопада, і вже через пару днів в ЗМІ з'явилися натяки , Що додаток, отримуючи, за умовами угоди користувача, досить широкий доступ до персональної інформації, може передавати особисті дані користувачів російської ФСБ.

Сервісами Yandex.Taxi і Yango за межами РФ керує компанія Yandex.Taxi BV, зареєстрована в Нідерландах. У Гельсінкі сервіс знаходиться в інвестиційній стадії, тобто поки не генерує прибутку. Обсяг інвестицій в компанії не розкривають. Обробку та зберігання даних Yandex.Taxi BV, як заявили «Фонтанці» в прес-службі «Яндекс», виробляє відповідно до законодавчих норм EC, зокрема GDPR. Дані користувачів ЄС зберігається в дата-центрі Yandex в Мянтсяля неподалік Гельсінкі. Офіційних звернень з приводу безпеки особистих даних клієнтів в компанію не надходило.

Про недовіру фінів красномовно говорять коментарі в Інтернеті. «Навіть не думайте завантажувати щось з-за східного кордону, не користуйтеся їхніми послугами» - з цим висловлюванням зголосилося понад 400 осіб. Ще більше дотримуються такої думки: «Я в принципі навіть не думаю про використання цієї послуги. Чому я повинен просувати цей бізнес, будучи фіном? »« Центр таксі зможе також діяти в якості командного центру в конфліктній ситуації? »- іронізують користувачі. Інший коментатор міркує про прекрасну доступності громадського транспорту і непотрібності таксі в принципі, завершуючи свій пасаж впевнено: «І якщо мені коли-небудь знадобиться таксі, я не стану користуватися послугами іноземних операторів». Знайшлися і скептики, які побажали порівняння з іншими додатками, а також аналізу їх параметрів, і ті, хто назвав проблему ширшої і нагадав про всюдисущої Google.

Втім, до Uber, який працює приблизно за такими ж принципами, як «Яндекс.Таксі», у жителів Фінляндії претензій не було - на відміну від місцевої поліції. Ще до лібералізації ринку таксі був поза законом , Сотні водіїв потрапили під слідство, деякі з них поплатилися великими штрафами .

Однак настороженість фінів, обумовлена російським походженням компанії, може бути не єдиною проблемою для розвитку «Яндекс» в Фінляндії. До недавніх пір ринок транспортних послуг в Суомі був закритий і жорстко зарегульований, ліцензію на комерційну діяльність таксі отримати було складно, а водіям доводилося проходити спеціальний курс навчання. З 1 липня 2018 року Закон змінили, зареєструвати таксі-фірму може хто завгодно і при цьому безкоштовно. Це спричинило за собою вихід нових компаній і зниження цін . Uber теж зміг повернутися . Доля сервісів багато в чому також залежить від того, як компанії і водії будуть звітувати перед фінської податкової.

Як пояснили «Фонтанці» в прес-службі «Яндекс», Yango в Фінляндії працює з перевізниками, які мають ліцензію на надання послуг таксі, - компаніями та індивідуальними підприємцями. «Число водіїв ми не розкриваємо, але нові партнери і нові водії підключаються до Yango кожен день. Багато в чому через високий попит на підключення до сервісу з боку індивідуальних підприємців ми відкрили в Гельсінкі центр для водіїв, де вони можуть отримати консультацію щодо підключення, налаштувати таксометр, задати питання і встати в чергу на брендування автомобілів ».

Однак місцеві гіганти ринку, а до них відносяться великі компанії-агрегатори «Таксі Гельсінкі» і «Ляхітаксі», не мають наміру так просто здавати позиції. І тут вони підстрахувалися: їх водії не можуть співпрацювати з іншими компаніями - це прописано в контрактах.

Такий договір з «Гельсінкі Таксі» має і таксист з дворічним стажем Ігор Кім. У розмові з «Фонтанка» він висловив свої сумніви з приводу швидкого завоювання фінського ринку російським додатком.

«Яндекс» не перші, хто декларує ціни мало не в 5 євро по центру. На фінському ринку таксі не так легко утриматися. Вони говорять про 14 країнах, але це в основному колишні союзні республіки, країни з нерозвиненою структурою таксі. Там «Яндекс» має переваги перед іншими агрегаторами або центрами таксі. У Фінляндії все настільки структуровано, що сунуться, навіть декларуючи нові ціни, буде дуже складно », - вважає Ігор Кім.

«Ляхітаксі» і «Таксі Гельсінкі» тепер нових таксистів до своїм система не підключають і стоять на сторожі своїх інтересів, тому що водії є і акціонерами компанії, - розповів наш співрозмовник. - Зараз таксопарк Гельсінкі становить приблизно 3000 автомобілів. І ці дві компанії, займаючи провідні позиції, діяльність не розширюють. Як у Венеції: є певна кількість гондольєрів, більше не може. Практично у кожного жителя столичного регіону є додаток одного з них ». При цьому фіни настільки консервативні, що якщо у них вже є один додаток, то друге вони не встановлять, запевняє співрозмовник «Фонтанки».

Крім додатків вищевказаних компаній (TaksiHelsinki та Taksini) у фінській столиці є Fixu Taxi, Menev? і Valopilkku, останнім належить все тому ж «Таксі Гельсінкі».

Фінські таксисти заробляють в порівнянні зі російськими досить багато - 2500 - 3000 євро без вирахування податків, це середня зарплата в Фінляндії. Деякі залишаються в професії, бізнесі все своє життя. У таксистів є своя профспілка, а ЄС дбайливо випускає для представників професії пам'ятки , В яких, наприклад, розповідає, як справлятися зі стресом, якщо заробив мало, і що краще їсти, щоб вистачало енергії.

Ціна «Яндекса» приваблива для клієнтів, але не для водіїв, і тому зараз, за ​​словами фінських таксистів, щоб залучити працівників, компанія бере собі всього 5% від вартості поїздки.

«Яндекс став демпінгувати і знизив ціни мало не в два рази. Народ радіє, - каже Ігор Кім. - Але, наскільки я знаю з розмов з колегами, «Яндекс» доплачує водіям за короткі поїздки і зараз працює собі в збиток, заробляючи місце під фінським сонцем. Водій зобов'язаний брати будь-яку поїздку, навіть за 5 євро, але за неї він нібито отримає 13 євро. Це мінімальна сума, яку водій отримує з поїздки. Бізнес-логіка на коротких поїздках зовсім інша ».

Ринок праці для водіїв таксі вільний, продовжує наш співрозмовник: «Робота добре оплачувана, але важка, по 10 годин на день ти повинен кататися. Особливої ​​панства з боку фінів немає, але людина, коли сідає в таксі, відчуває себе господарем, не так, як в Росії, але іноді відчувається панібратство. Тому фіни не дуже охоче йдуть в цю професію, хоча, звичайно, якщо брати етнічний склад, то більшість таксистів все ж фіни, також багато вихідців з Африки і російськомовних ».

Так чи інакше, в Фінляндії навіть «Яндекс» матиме зовсім іншу особу, ніж в Росії. Якщо в Росії таксистом агрегатора може стати будь-який автовласник з водійським посвідченням, то в Суомі з візників попит особливий: вони повинні відповідати ряду критеріїв і мати спеціальну ліцензію. Дорога в таксисти закрита засудженим в сексуальних злочинах або злочинах проти життя і здоров'я, водінні без прав або в нетверезому вигляді, крадіжці, пограбуванні, відмиванні грошей або наркотичних злочинах.

Ліцензію водія таксі на 5 років в Фінляндії видає транспортне агентство Trafi. Щоб її отримати, потрібно мати водійські права, видані в Фінляндії або будь-який іншій країні ЄС або ЄЕЗ не менше року назад, надати довідку про здоров'я і здати тест. Раніше стати таксистом було складніше - для цього потрібно пройти спеціальні курси. Зараз потрібно на фінському або шведською мовою скласти теоретичний іспит, на якому перевіряється знання місцевості (вулиці, напрямки руху, важливі громадські місця), безпеку, права і обов'язки пасажирів, перша допомога, ціноутворення і т.д.

Приклад питання на іспиті:
У таксиста Рейнікайнена поганий день, і йому здається, що все йде з рук геть погано. У нього немає настрою посміхатися або навіть розмовляти з клієнтами - вони дратують. І з одним з них таксист поводиться особливо грубо. Клієнт подає скаргу. Чи має право клієнт скаржитися в даній ситуації?
- Так, тому що з клієнтом потрібно завжди вести себе ввічливо та коректно.
- Ні, тому що клієнт платить за те, щоб його доставили від місця до місця, а не за веселі послуги.
- Ні, тому що Рейнікайнен звик так працювати, і його можна в цьому звинувачувати.

Читайте також: «Як я став таксистом в Фінляндії» .

Яна Пруссакова, «Фонтанка.ру»

«Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?» Хто чекає в Гельсінкі «Яндекс.Таксі»

Поява сервісу «Яндекс.Таксі» в Гельсінкі викликало в Фінляндії хвилювання і пересуди. Місцевих ЗМІ попереджують, що російське додаток хоче занадто широкий доступ до персональних даних. Ветерани ринку не хочуть поступатися новачкові. Російському гіганту за допомогою демпінгових цін належить спробувати перемогти консерватизм і страхи фінів.

Російському гіганту за допомогою демпінгових цін належить спробувати перемогти консерватизм і страхи фінів

Bruno Puolakainen, Yandex.Taxi

Російський сервіс за викликом таксі «Яндекс.Таксі» під брендом Yango запустився у фінській столиці 9 листопада, і вже через пару днів в ЗМІ з'явилися натяки , Що додаток, отримуючи, за умовами угоди користувача, досить широкий доступ до персональної інформації, може передавати особисті дані користувачів російської ФСБ.

Сервісами Yandex.Taxi і Yango за межами РФ керує компанія Yandex.Taxi BV, зареєстрована в Нідерландах. У Гельсінкі сервіс знаходиться в інвестиційній стадії, тобто поки не генерує прибутку. Обсяг інвестицій в компанії не розкривають. Обробку та зберігання даних Yandex.Taxi BV, як заявили «Фонтанці» в прес-службі «Яндекс», виробляє відповідно до законодавчих норм EC, зокрема GDPR. Дані користувачів ЄС зберігається в дата-центрі Yandex в Мянтсяля неподалік Гельсінкі. Офіційних звернень з приводу безпеки особистих даних клієнтів в компанію не надходило.

Про недовіру фінів красномовно говорять коментарі в Інтернеті. «Навіть не думайте завантажувати щось з-за східного кордону, не користуйтеся їхніми послугами» - з цим висловлюванням зголосилося понад 400 осіб. Ще більше дотримуються такої думки: «Я в принципі навіть не думаю про використання цієї послуги. Чому я повинен просувати цей бізнес, будучи фіном? »« Центр таксі зможе також діяти в якості командного центру в конфліктній ситуації? »- іронізують користувачі. Інший коментатор міркує про прекрасну доступності громадського транспорту і непотрібності таксі в принципі, завершуючи свій пасаж впевнено: «І якщо мені коли-небудь знадобиться таксі, я не стану користуватися послугами іноземних операторів». Знайшлися і скептики, які побажали порівняння з іншими додатками, а також аналізу їх параметрів, і ті, хто назвав проблему ширшої і нагадав про всюдисущої Google.

Втім, до Uber, який працює приблизно за такими ж принципами, як «Яндекс.Таксі», у жителів Фінляндії претензій не було - на відміну від місцевої поліції. Ще до лібералізації ринку таксі був поза законом , Сотні водіїв потрапили під слідство, деякі з них поплатилися великими штрафами .

Однак настороженість фінів, обумовлена російським походженням компанії, може бути не єдиною проблемою для розвитку «Яндекс» в Фінляндії. До недавніх пір ринок транспортних послуг в Суомі був закритий і жорстко зарегульований, ліцензію на комерційну діяльність таксі отримати було складно, а водіям доводилося проходити спеціальний курс навчання. З 1 липня 2018 року Закон змінили, зареєструвати таксі-фірму може хто завгодно і при цьому безкоштовно. Це спричинило за собою вихід нових компаній і зниження цін . Uber теж зміг повернутися . Доля сервісів багато в чому також залежить від того, як компанії і водії будуть звітувати перед фінської податкової.

Як пояснили «Фонтанці» в прес-службі «Яндекс», Yango в Фінляндії працює з перевізниками, які мають ліцензію на надання послуг таксі, - компаніями та індивідуальними підприємцями. «Число водіїв ми не розкриваємо, але нові партнери і нові водії підключаються до Yango кожен день. Багато в чому через високий попит на підключення до сервісу з боку індивідуальних підприємців ми відкрили в Гельсінкі центр для водіїв, де вони можуть отримати консультацію щодо підключення, налаштувати таксометр, задати питання і встати в чергу на брендування автомобілів ».

Однак місцеві гіганти ринку, а до них відносяться великі компанії-агрегатори «Таксі Гельсінкі» і «Ляхітаксі», не мають наміру так просто здавати позиції. І тут вони підстрахувалися: їх водії не можуть співпрацювати з іншими компаніями - це прописано в контрактах.

Такий договір з «Гельсінкі Таксі» має і таксист з дворічним стажем Ігор Кім. У розмові з «Фонтанка» він висловив свої сумніви з приводу швидкого завоювання фінського ринку російським додатком.

«Яндекс» не перші, хто декларує ціни мало не в 5 євро по центру. На фінському ринку таксі не так легко утриматися. Вони говорять про 14 країнах, але це в основному колишні союзні республіки, країни з нерозвиненою структурою таксі. Там «Яндекс» має переваги перед іншими агрегаторами або центрами таксі. У Фінляндії все настільки структуровано, що сунуться, навіть декларуючи нові ціни, буде дуже складно », - вважає Ігор Кім.

«Ляхітаксі» і «Таксі Гельсінкі» тепер нових таксистів до своїм система не підключають і стоять на сторожі своїх інтересів, тому що водії є і акціонерами компанії, - розповів наш співрозмовник. - Зараз таксопарк Гельсінкі становить приблизно 3000 автомобілів. І ці дві компанії, займаючи провідні позиції, діяльність не розширюють. Як у Венеції: є певна кількість гондольєрів, більше не може. Практично у кожного жителя столичного регіону є додаток одного з них ». При цьому фіни настільки консервативні, що якщо у них вже є один додаток, то друге вони не встановлять, запевняє співрозмовник «Фонтанки».

Крім додатків вищевказаних компаній (TaksiHelsinki та Taksini) у фінській столиці є Fixu Taxi, Menev? і Valopilkku, останнім належить все тому ж «Таксі Гельсінкі».

Фінські таксисти заробляють в порівнянні зі російськими досить багато - 2500 - 3000 євро без вирахування податків, це середня зарплата в Фінляндії. Деякі залишаються в професії, бізнесі все своє життя. У таксистів є своя профспілка, а ЄС дбайливо випускає для представників професії пам'ятки , В яких, наприклад, розповідає, як справлятися зі стресом, якщо заробив мало, і що краще їсти, щоб вистачало енергії.

Ціна «Яндекса» приваблива для клієнтів, але не для водіїв, і тому зараз, за ​​словами фінських таксистів, щоб залучити працівників, компанія бере собі всього 5% від вартості поїздки.

«Яндекс став демпінгувати і знизив ціни мало не в два рази. Народ радіє, - каже Ігор Кім. - Але, наскільки я знаю з розмов з колегами, «Яндекс» доплачує водіям за короткі поїздки і зараз працює собі в збиток, заробляючи місце під фінським сонцем. Водій зобов'язаний брати будь-яку поїздку, навіть за 5 євро, але за неї він нібито отримає 13 євро. Це мінімальна сума, яку водій отримує з поїздки. Бізнес-логіка на коротких поїздках зовсім інша ».

Ринок праці для водіїв таксі вільний, продовжує наш співрозмовник: «Робота добре оплачувана, але важка, по 10 годин на день ти повинен кататися. Особливої ​​панства з боку фінів немає, але людина, коли сідає в таксі, відчуває себе господарем, не так, як в Росії, але іноді відчувається панібратство. Тому фіни не дуже охоче йдуть в цю професію, хоча, звичайно, якщо брати етнічний склад, то більшість таксистів все ж фіни, також багато вихідців з Африки і російськомовних ».

Так чи інакше, в Фінляндії навіть «Яндекс» матиме зовсім іншу особу, ніж в Росії. Якщо в Росії таксистом агрегатора може стати будь-який автовласник з водійським посвідченням, то в Суомі з візників попит особливий: вони повинні відповідати ряду критеріїв і мати спеціальну ліцензію. Дорога в таксисти закрита засудженим в сексуальних злочинах або злочинах проти життя і здоров'я, водінні без прав або в нетверезому вигляді, крадіжці, пограбуванні, відмиванні грошей або наркотичних злочинах.

Ліцензію водія таксі на 5 років в Фінляндії видає транспортне агентство Trafi. Щоб її отримати, потрібно мати водійські права, видані в Фінляндії або будь-який іншій країні ЄС або ЄЕЗ не менше року назад, надати довідку про здоров'я і здати тест. Раніше стати таксистом було складніше - для цього потрібно пройти спеціальні курси. Зараз потрібно на фінському або шведською мовою скласти теоретичний іспит, на якому перевіряється знання місцевості (вулиці, напрямки руху, важливі громадські місця), безпеку, права і обов'язки пасажирів, перша допомога, ціноутворення і т.д.

Приклад питання на іспиті:
У таксиста Рейнікайнена поганий день, і йому здається, що все йде з рук геть погано. У нього немає настрою посміхатися або навіть розмовляти з клієнтами - вони дратують. І з одним з них таксист поводиться особливо грубо. Клієнт подає скаргу. Чи має право клієнт скаржитися в даній ситуації?
- Так, тому що з клієнтом потрібно завжди вести себе ввічливо та коректно.
- Ні, тому що клієнт платить за те, щоб його доставили від місця до місця, а не за веселі послуги.
- Ні, тому що Рейнікайнен звик так працювати, і його можна в цьому звинувачувати.

Читайте також: «Як я став таксистом в Фінляндії» .

Яна Пруссакова, «Фонтанка.ру»

«Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?
«Центр таксі зможе діяти в якості командного центру?
Чому я повинен просувати цей бізнес, будучи фіном?
»« Центр таксі зможе також діяти в якості командного центру в конфліктній ситуації?
Крім додатків вищевказаних компаній (TaksiHelsinki і Taksini) у фінській столиці є Fixu Taxi, Menev?
Чи має право клієнт скаржитися в даній ситуації?
Чому я повинен просувати цей бізнес, будучи фіном?
»« Центр таксі зможе також діяти в якості командного центру в конфліктній ситуації?
Крім додатків вищевказаних компаній (TaksiHelsinki та Taksini) у фінській столиці є Fixu Taxi, Menev?
Чи має право клієнт скаржитися в даній ситуації?
Новости