• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Процедура банкрутства фізичних осіб

 1. опис процедури
 2. Подача заяви
 3. Основна стадія
 4. завершення

Неможливість виконання взятих зобов'язань по боргах - причина отримання фізичною особою статусу банкрута

Неможливість виконання взятих зобов'язань по боргах - причина отримання фізичною особою статусу банкрута. Офіційно визнати банкрутом може тільки арбітражний суд при наявності певних ознак. До них відносяться: сума заборгованості, що перевищує 500 тис. Рублів, прострочення по виплатах більше 3-х місяців. Підстава - закон №276-ФЗ, який набув чинності з жовтня 2015 р

опис процедури

Для аналізу доцільності початку процедури потрібна кваліфікована допомога в банкрутство фізичної особи . Досвідчений юрист вивчить матеріали справи, надасть можливі варіанти вирішення проблеми.

Попередньо слід дізнатися, як виконується процедура банкрутства фізичної особи. Вона складається з наступних етапів:

 1. Збір документів. Важливо сформувати повний пакет, інакше справа буде повернуто ще на попередній стадії розгляду.

 2. Заява. Ініціатором початку процесу може бути як кредитор, так і боржник. Заява подається до Арбітражного суду лише за місцем реєстрації боржника.

 3. Розгляд справи.

 4. Рішення суду. Можливі варіанти: реструктуризація боргу, продаж майна, мирова угода або визнання боржника банкрутом.

На рішення суду впливає ряд факторів: загальна сума заборгованості, оцінка майна боржника, список документів і стратегія поведінки під час судових засідань. Фактичне банкрутство фізичної особи буде визнано тільки при достатніх доказах.

Присвоєння статусу банкрута не тільки звільняє від фінансових зобов'язань, але і накладає ряд обмежень. До таких належить неможливість здійснення угод купівлі / продажу майна, обмеження виїзду за кордон (тільки за рішенням суду). Також не можна особисто розпоряджатися коштами на банківських рахунках, так як ці права переходять фінансовому керуючому.

Подача заяви

Заява - підстава для початку процедури банкрутства. У ньому вказують назву судової організації, дані боржника і інформацію про кредиторів. Попередньо збирають пакет документів для пошкодження заборгованості. Їх копії будуть використовуватися в якості додатків.

У заяві про необхідність банкрутства фізичної особи потрібно вказати:

 • Загальну суму заборгованості. Якщо відповідач не згоден з нею, прописують незаперечний борг. Кредитори вправі подати позов на суму, що залишилася.

 • Описати причини, які привели до такого стану речей. Бажано додати підтвердні документи - лікарняні листи, виписки банківських рахунків.

 • Опис майна та особистих грошових коштів. Окремим пунктом - нерухомість і готівкові кошти за межами РФ.

Після подачі заяви потрібно сплатити держмито, яка становить 6 тис. Рублів.

Основна стадія

Офіційне банкрутство фізичної особи не є єдиним варіантом вирішення суду. Залежно від розміру майна боржника та сум заборгованості може бути прийнято інше рішення - реструктуризація або продаж власності на аукціоні.

Особливості кожного з можливих рішень:

 • Реструктуризація. Зміна умов повернення заборгованості - зниження процентної ставки, збільшення терміну кредитування. Базові вимоги до позичальника: регулярний дохід, відсутність судимостей за економічні злочини, раніше не був оголошений банкрутом.

 • Реалізація майна. Судом призначається фінансовий керуючий, який робить опис засобів і нерухомості.

 • Мирова угода. Частково процедура схожа з реструктуризацією, але полягає ще до визнання особи банкрутом. Наслідки: припиняються повноваження фінансового керуючого, надається відстрочка платежів.

 • Банкрутство. Держава і кредитори офіційно визнають громадянина неплатоспроможним.

Ймовірність прийняття останнього рішення безпосередньо залежить від компетентності юриста, що діє за дорученням від боржника.

завершення

Офіційна процедура банкрутства фізичної особи не може бути розпочато, якщо не були виконані базові умови, описані вище: сума боргу від 500 тис. Рублів, термін заборгованості перевищує 3 місяці. Також враховується загальний фінансовий стан боржника. Якщо згідно з описом його майна планована сума від реалізації буде перевищувати заборгованість - оголошуються торги.

Важливо пам'ятати, що банкрутство - це не тільки офіційне списання боргів, а й обмеження прав громадянина РФ. Тому перед початком цього процесу варто проаналізувати актуальність процедури.

Підпишіться на нас Вконтакте , Однокласники


Новости