• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Процедура банкрутства фізичних осіб в питаннях і відповідях

 1. Як подати на банкрутство фізичній особі?
 2. Які стадії банкрутства фізичної особи?
 3. Скільки триває процедура банкрутства фізичної особи?
 4. Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи?

Банкрутство фізичних осіб - багатоступенева процедура, яка, з одного боку, дозволяє громадянину на законних підставах списати великий борг і вийти зі скрутної життєвої ситуації, але, з іншого, є досить складний процес, що триває не один місяць, що складається з декількох стадій і включає велику кількість учасників . Наведемо відповіді на найбільш поширені питання, що стосуються процедури банкрутства фізосіб.

Як подати на банкрутство фізичній особі?

За даними на квітень 2019 року, для того щоб почати процедуру банкрутства, фізична особа подає заяву до арбітражного суду за місцем проживання. На момент звернення громадянин повинен відповідати ознаками банкрута - мати прострочені більш ніж на 3 місяці борги загальною сумою понад 500 000 руб. Заборгованістю вважаються невиплачені в термін кошти по кредиту, не перераховані податки, аліменти та інші обов'язкові платежі, а також непогашені пені і штрафи.

До заяви додається досить об'ємний пакет документів, на збір яких зазвичай йде близько двох тижнів. Завершується етап підготовки поштовим повідомленням кредиторів про подачу заяви до суду, вибором фінансового керуючого і оплатою держмита за розгляд справи про банкрутство.

Які стадії банкрутства фізичної особи?

Відповідь на це питання неоднозначний і залежить від цілого комплексу обставин. У загальному випадку всі стадії зображені в покрокової інструкції з питань банкрутства. Однак тривалість процедури буде індивідуальна для кожної конкретної справи.

На тривалість, в першу чергу, вплинуть юридична грамотність громадянина і наявність у нього великої кількості вільного часу. Вже на описаному вище етапі підготовки можуть виникнути певні перешкоди, пов'язані зі збором потрібного комплекту документів . Приблизно через один місяць після прийняття заяви призначається перше засідання в суді, на якому розглядаються обставини справи, подані документи та кандидатура фінансового (арбітражного) керуючого, запропонована потенційним банкрутом зі складу будь-якої незалежної СРО (саморегулівної організації). Тут так само можлива затримка, якщо обраний кандидат з тих чи інших причин не задовольнить суд і буде призначений інший керівник.

У разі визнання заяви про банкрутство обгрунтованим вводиться процедура реструктуризації боргу. На цій стадії затверджений фінансовий керуючий оголошує про першому скликанні кредиторів шляхом публікацій в газеті «Коммерсант» і ЕФРСБ (Єдиному федеральному реєстрі відомостей про банкрутство). На зустрічі, яка організовується не раніше, ніж через два тижні після повідомлення кредиторів, виноситься план погашення заборгованості, попередньо підготовлений боржником або його професійним представником - адвокатом з питань банкрутства. Якщо збори проводяться дистанційно (закон передбачає таку можливість), то до дати його початку має пройти не менше 30 днів після публікації оголошення.

На зборах всі зацікавлені особи обговорюють запропонований план реструктуризації заборгованості. Кредитори будуть неодмінно наполягати на реструктуризації боргу або мирову угоду; боржнику ж, при правильній аргументації, вигідно довести, що в своєму поточному положенні він не в змозі виконати зобов'язання протягом трьох років (саме стільки часу відводиться законом), і відразу перейти до етапу реалізації майна. Таким чином, через конфлікт інтересів дана стадія процедури банкрутства може зайняти від одного до трьох місяців.

Перед наступним засіданням суду арбітражний керуючий складає звіт про фінансовий стан і господарської діяльності боржника і його дружина. Він направляє запити до уповноважених органів на предмет оцінки рухомого і нерухомого майна, а також наявності цінних паперів, часток у статутному капіталі компаній, сум на банківських рахунках і т.д. Крім того, перевіряються угоди і операції, здійснені за останні три роки, з метою виявлення навмисних дій, що призвели до банкрутства.

Суд зобов'язаний прийняти одне з рішень про механізм погашення заборгованості:

 • мирову угоду
 • реструктуризація боргу з погашенням протягом 3-х років
 • визнання боржника банкрутом з реалізацією майна і списанням непогашеної частини боргу (1-6 місяців)

Якщо суд переконується, що заявник дійсно нездатний погасити заборгованість протягом трьох років, виноситься рішення про визнання його банкрутом з подальшою реалізацією майна. Хоча закон захищає банкрута і забороняє продавати з молотка продавати все майно цілком, кредитори можуть оскаржити частина угод , Скоєних ним за останні три роки, з тим щоб включити відчужену власність до складу ліквідаційної маси. У разі обґрунтованості претензій процедура знову затягнеться, тому для громадянина вкрай важливо спочатку продумати послідовність дій на кожній стадії банкрутства і скласти бездоганний план, передбачивши всі нюанси.

Відкриті торги на електронному майданчику - одна із заключних стадій банкрутства фізичної особи. На неї відводиться не більше 6-ти місяців, тому керівник виставляє на продаж тільки ліквідне майно боржника (при наявності): нерухомість, коштовності, автомобілі тощо. Доходи від успішної реалізації такої власності підуть на погашення боргу. Крім того, з моменту визнання громадянина-підприємця банкрутом той позбавляється права самостійного укладання нових угод і розпорядження своїми коштами. Він зобов'язаний передати фінансовому керуючому всі наявні банківські карти і закрити всі рахунки крім одного, на який і будуть переводитися кошти (зарплата, посібники та ін.).

Остання стадія банкрутства - завершення виконавчого провадження у зв'язку з погашенням або списанням боргу (при відсутності майна або неможливості його реалізації). Вона закінчується протягом одного місяця після винесення судом відповідного рішення.

Скільки триває процедура банкрутства фізичної особи?

Як видно, мінімальна тривалість процедури банкрутства від збору документів до повного списання боргів і припинення провадження у справі складе близько шести місяців, а, швидше за все, не менше одного року. Втім, вже сам факт вступу в справу про неспроможність несе для фізичної особи ряд переваг (див. Плюси і мінуси банкрутства ). При цьому, однак, варто враховувати, що майже на кожній з перерахованих вище стадій банкрутства громадянин буде стикатися з серйозними завданнями і протидією з боку добре підкованих юристів, що представляють інтереси кредиторів.

Компанія «Юс Ліберум» пропонує послуги з супроводу процедури банкрутства фізичних осіб. Наші юристи володіють достатніми знаннями і досвідом ведення справ на кожній стадії процедури банкрутства, для того щоб укластися в мінімальні терміни. Заявнику виділяється спеціальний представник - професійний адвокат з питань банкрутства, який від імені боржника бере участь в зборі документів, взаємодії з СРО арбітражних керуючих, судових засіданнях і зборах кредиторів, а також при необхідності висуває обґрунтовані заперечення при оцінці майна і контролює хід його реалізації.

Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи?

Банкрутство - завжди судова процедура, а значить, не має чітких термінів і вартості. В першу чергу, потрібно оплата фінансового (арбітражного) керуючого. Депозит, який вноситься безпосередньо в суд, з 14.07.2016 становить 25 000 рублів.

Слід мати на увазі тривалість процедури банкрутства (див. Вище) - чим довше затягується процес, тим більше доведеться платити суду і керуючому. Крім того, останній забере собі ще відсоток від обсягу погашених кредиторських вимог за рахунок реалізованого майна або реструктуризованого боргу банкрута. З 14 липня 2016 року розмір винагороди становить 7%.

Нижче наводиться зведена таблиця витрат, пов'язаних з виходом на процедуру банкрутства.

Вид послуги Вартість Термін виконання Консультації, експертиза документів безкоштовно від 1-го дня Депозит на рахунок суду за послуги фінансового керуючого 25 000 руб. - Комісія фінансового керуючого за реалізацію майна або обсяг реструктуризованого боргу 7% від вартості майна - Оплата публікацій в газеті «Коммерсант» і ЕФРСБ (за оголошення про кожній істотній подію: зборах кредиторів, початок реалізації майна і т. Д.). 400 руб. - Поштові витрати за розсилку рекомендованих листів кредиторам 1000-1500 руб. - Оплата електронних торгів при реалізації майна (в залежності від обраної майданчика) від 10 000 руб. - Ведення справи про банкрутство фізичної особи в арбітражному суді від 70 000 руб. - Держмито за розгляд справи про банкрутство 300 руб. для фізичних осіб

У компанії «Юс Ліберум» працюють досвідчені юристи з питань банкрутства, які візьмуть на себе весь тягар відповідальності в якості представників боржника та зведуть до мінімуму кількість судових засідань, заощадивши час клієнта і посприявши якнайшвидшому завершенню справи. Відповідно до закону тільки до заяви про вступ у справу про банкрутство прикладається понад 20 різних документів, тому супровід банкрутства - процес, що вимагає копіткої вивчення індивідуальних обставин в кожному конкретному випадку: сума і склад боргу, кількість кредиторів, майновий стан потенційного банкрута і його сім'ї і т . Д.

За більш детальною інформацією про процедуру банкрутства фізичних осіб , А також для отримання БЕЗКОШТОВНОЇ первинної консультації і експертизи документів звертайтеся до наших фахівців за телефонами: +7 (926) 011-50-75, +7 (495) 642-45-97.

Як подати на банкрутство фізичній особі?
Які стадії банкрутства фізичної особи?
Скільки триває процедура банкрутства фізичної особи?
Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи?
Як подати на банкрутство фізичній особі?
Які стадії банкрутства фізичної особи?
Скільки триває процедура банкрутства фізичної особи?
Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи?
Новости