• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Якою буде ціна на золото: прогнози найбільших банків

  1. Орфографічна помилка в тексті:

16 грудня 2015 року, 8:27 Переглядів: 16 грудня 2015 року, 8:27 Переглядів:   Ціни на золото впадуть, вважають аналітики

Ціни на золото впадуть, вважають аналітики. Фото: AFP.

Більшість великих міжнародних банків очікує, що перший квартал буде для золота найслабшим в 2016 році, ціна на нього може опуститися до 900 доларів за унцію. При цьому друге півріччя 2016 року, а також початок 2017 го, на їхню думку, є часом, коли почнеться відновлення цін на цей дорогоцінний метал.

Незважаючи на зростання котирувань золота на початку 2015 року, до максимуму січня в 1293,5 долара за унцію, в останні місяці ціна на метал знижується до чергових "низам" - близько 1070 доларів в середині грудня.

Це відбувається на тлі наближається грудневого засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США, на якому вирішиться доля процентної ставки. Більшість аналітиків очікує підвищення ставки - в цьому випадку нарешті піде головний фактор тривалого тиску на золоті котирування.

У зв'язку з невизначеністю з приводу цього рішення ФРС, яке може бути перенесено з грудня на перший квартал наступного року, більшість банків не чекає відновлення цін на золото протягом усього 2016 року до рівнів початку 2015 року.

Societe Generale

Societe Generale

Французький банк Societe Generale чекає, що в 2016 році середня ціна на метал складе приблизно 1000 доларів за унцію, але до кінця року прогнозує її зниження під цей рівень.

"Ми очікуємо, що ціна на золото складе в середньому 1100 доларів за унцію в четвертому кварталі поточного року, і ослаблення ціни продовжиться в наступні квартали. Ціна на золото в четвертому кварталі 2016 року складе в середньому 955 доларів за унцію", - відзначають аналітики банку .

Вони також вважають, що слабкий макроекономічний фон буде основним негативним фактором для золота, до того ж монетарна політика США і зміцнення долара будуть викликати стабільне зниження ціни на нього в найближчі роки.

Natixis

Інший французький банк, Natixis, очікує, що 2016 рік буде для золота черговим роком "слабкості" і ціна на нього впаде нижче 1000 доларів за унцію. Динаміка підвищення ставок в США буде визначати темпи зниження цін на золото, тому прогноз банку на наступний рік складає в середньому 970 доларів за унцію.

Банк рекомендує поки що утриматися від інвестицій в золото, особливо при сильному доларі. "Я не бачу причин для ослаблення долара США в наступному році. Я вважаю, що долар залишиться активом-притулком, і нема чого інвестувати в золото", - відзначає експерт Natixis.

ABN Amro

Данська банк ABN Amro прогнозує, що на початку 2016 року ціну на золото очікує падіння нижче 1000 доларів за унцію, але сподівається на її зростання до середини 2017 року. "Ми вважаємо, що інвестори продовжать позбуватися від своїх позицій в найближчі місяці, і нові" низи "цін будуть досягнуті до кінця першого кварталу 2016 року", - наголошується в матеріалах ABN Amro.

Слабкі темпи підвищення ставок в США не враховані ринками, зростання прибутковості по державних облігаціях США стане поштовхом до рівнів 900 доларів за унцію і навіть нижче, вважають в банку. При цьому зниження пропозиції золота, а також "здоровий" попит на ювелірні вироби забезпечать підтримку металу в 2017 році.

ABN Amro прогнозує в 2016 році середню ціну на метал в 950 доларів за унцію і 944 доларів за унцію в 2017 році.

Goldman Sachs, JP Morgan

Goldman Sachs, JP Morgan

американські інвестиційні банки Goldman Sachs і JP Morgan також не бачать передумов для відновлення цін на дорогоцінний метал в 2016 році до максимумів 2015 го. Перший підтверджує свій прогноз - в середньому 1000 доларів за унцію, прогноз JP Morgan - 1100 доларів за унцію.

У той же час аналітик JP Morgan Джон Бріджес вважає, що в 2016 році інвестори повинні бути готові до покупки акцій золотодобувних компанія.

Інвестбанк прогнозує кілька випадків підвищення процентних ставок, які будуть негативно позначатися на ціні золота. Однак є шанс, що зростання ставок може значно послабити економіку, що призведе до черговій програмі кількісного пом'якшення (QE), а це поверне привабливість дорогоцінного металу.

HSBC, Commerzbank

Тим часом є і "високі прогнози" - британський HSBC очікує коливання цін від 1025 до 1 275 доларів за унцію в 2016 році. При цьому середня ціна, на його думку, за підсумками 2016 року 1205 доларів, і 1300 доларів - в 2017 році. Банк відзначає такі чинники, як високий попит на ринках, що розвиваються, очікування зміцнення євро проти долара, а також відновлення припливу в ETF.

Німецький Commerzbank очікує в 2016 році середню ціну на метал в 1150 доларів за унцію. Банк, навпаки, пророкує подальший вихід інвесторів з ETF-фондів. За 11 місяців 2015 року відплив склав більше 100 тонн. У першому кварталі 2016 року ціна на золото повинна буде знизитися, але потім буде поступовий прискорюється її зростання.

Консенсус-прогноз

Таким чином, більшість банків очікує, що перший квартал буде для золота найслабшим в 2016 році: ціна може опуститися до 900 доларів за унцію.

При цьому друге півріччя 2016 року, а також початок 2017 роки для більшості банків є часом, коли почнеться відновлення цін на метал.

Серед факторів, які можуть сприяти зростанню котирувань в цей період - зростання попиту на азіатських ринках після періоду низьких цін, зниження цін в євро, а також погіршення економічної ситуації в США і ослаблення долара.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Якою буде ціна на золото: прогнози найбільших банків". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости