• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

У ВР захотіли обмежити акредитацію журналістів

Зараз акредитаційна картка журналістів діє протягом усього поточного скликання парламенту / фото УНІАН

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону про внесення змін до деяких законів України про порядок інформування діяльності суб'єктів владних повноважень (№7395).

Текст законопроекту розміщений на сайті парламенту. Його автором є заступник голови фракції "Народний фронт", голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Законопроектом пропонується встановити, що акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді здійснюється на добровільних засадах, передбачає виконання журналістами та технічними працівниками ЗМІ їх професійних обов'язків з дотриманням вимог Конституції, законів України, інших нормативно-правових актів, проводиться прес службою Апарату ВР шляхом надання індивідуальних акредитаційних карток на кожну сесію чергового скликання Верховної Ради або однораз ових акредитаційних карток.

Читайте також ВР прийняла комплексний Закон про запобігання та протидію домашньому насильству

Як відомо, зараз акредитаційна картка журналістів діє протягом усього поточного скликання парламенту.

Також законопроектом дається визначення офіційних друкованих видань (бюлетенями, збірників) - це видання президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Конституційного суду, Верховного суду, вищих спеціалізованих судів, центральних органів виконавчої влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, які видаються з метою опублікування нормативно-правових актів, рішень цих органів та інформації, обов'язковість опублікування якої передбачена законодавством, при підготовці кіт яких не використовується творча праця журналістів.

При цьому чітко встановлюється, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування поширюють інформацію про свою діяльність на державну мову.

Крім того, встановлюється, що висвітлення діяльності в особливий період здійснюється також аудіовізуальними та друкованими засобами масової інформації Міністерства оборони, які фінансуються з державного бюджету України.

В офіційних друкованих виданнях ВР і Кабміну забороняється розміщувати рекламу або будь-яку іншу інформацію, обов'язковість опублікування якої не передбачена законодавством. Архівні випуски таких видань розміщуються на сайтах таких видань у відкритому безкоштовному доступі. Офіційні друковані видання не підлягають державній реєстрації.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці вересня Сюмар, говорячи про ініціативи щодо зміни закону про порядок висвітлення діяльності органів державної влади, зазначила: "Ми просто спробуємо нормально регламентувати роботу журналістів, щоб реальні журналісти акредитувалися на кожну сесію, а ті, хто з 4 тисяч приходить тільки один раз на час роботи скликання, то це ненормально ", - зазначила вона.

За словами депутата, в документі йдеться не про скорочення кількості акредитованих журналістів, а про формат акредитації.

Читайте також У Криму окупанти хочуть брати розписки з американських журналістів про те, що вони напишуть "тільки правду"

Також, за її словами, в законопроекті не буде йти мова про дрес-коді для журналістів. Але в той же час голова комітету не виключила, що такі пропозиції можуть бути. "Але, звичайно, в шортах далеко не в кожен парламент можна зайти. До Європейського парламенту ви не зайдете в шортах. Це теж об'єктивна реальність", - додала Сюмар. При цьому вона запевнила, що очолюваний нею комітет такі пропозиції подавати не буде.

Відповідаючи на запитання УНІАН щодо розмов деяких депутатів про заборону журналістам перебувати в кулуарах на другому поверсі парламенту, Сюмар відповіла: "Я так думаю, що це початок деякої демонізації. Якщо хтось сказав, що йому під час перерви заважають черги (мова йде щодо заяв деяких депутатів, журналісти весь час знаходяться в парламентському буфеті, займають все столики і депутати не можуть поїсти - УНІАН), тому що журналістів багато, то це не означає, що будуть далі закривати кулуари, обмежувати балкони куленепробивні им склом ".

"Ці спроби були завжди, але вони ніколи не працювали в Україні. І вони знову не спрацюють, тому що ми країна, яка має право до відкритості", - підкреслила Сюмар.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости