• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Тестування - перший етап оцінки кваліфікації при акредитації фахівців - Волгоградський державний медичний університет (ВолгГМУ)

Відповідно до Федерального закону від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації» з 1 січня 2016 року право на здійснення медичної і фармацевтичної діяльності в Російській Федерації матимуть особи, які отримали медичну або іншу освіту в Російській Федерації відповідно до федеральних державних освітніх стандартів і мають свідоцтво про акредитацію фахівця, тобто пройшли процедуру акредитації фахівця.

Процедура акредитації впроваджується поетапно. У 2016 році до медичної діяльності через процедуру акредитації будуть допущені особи, які завершують в 2016 році освоєння основних освітніх програм вищої медичної та фармацевтичної освіти за спеціальностями «Стоматологія» та «Фармація».

Решта категорії осіб у 2016 році допускаються до медичної діяльності через процедуру сертифікації відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я Росії від 29 листопада 2012 року № 982н «Про затвердження умов та порядку видачі сертифіката спеціаліста медичним і фармацевтичним працівникам, форми і технічних вимог сертифікату спеціаліста».

Процедура акредитації включає в себе три етапи оцінки кваліфікації особи: тестування, рішення ситуаційних завдань, оцінка практичних навичок (умінь) в симульованих умовах.

Для здійснення методичного супроводу акредитації фахівців МОЗ Росії на базі Першого МГМУ імені І.М. Сеченова сформований Методичний центр акредитації, одним із завдань якого є організація розробки оціночних засобів і формування фонду оціночних засобів, використовуваних при акредитації фахівців.

Для проведення першого етапу акредитації у відповідності з трудовими функціями включеними в проекти професійних стандартів за відповідними спеціальностями розроблені тести. В їх розробці та експертизі взяли участь представники професійних некомерційних організацій і освітніх організацій, що здійснюють підготовку медичних і фармацевтичних кадрів.

З 28 січня 2016 року у офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я Росії у відкритому доступі розміщено базу тестів за спеціальностями «Стоматологія» та «Фармація», з яких при проведенні першого етапу акредитації програмним забезпеченням автоматично шляхом випадкового підбору буде здійснюватися комплектування набору тестових завдань.

Також, передбачена можливість пройти репетиційний тестування за наступним посиланням: www.ffos.ru .

  1. Нормативні правові акти
  2. тести

джерело: Росмінздрав

Новости