• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Акції компанії Apple прогноз курсу на сьогодні

  1. Падіння рівня продажів і акції Apple
  2. Скільки коштує Apple насправді
  3. Кризові ціни ... без кризи

Автор статті Андрій Журавльов   У травні цього року Berkshire Hathaway   Уоррена Баффета   анонсувала цікаву угоду

Автор статті Андрій Журавльов

У травні цього року Berkshire Hathaway Уоррена Баффета анонсувала цікаву угоду. Компанія повідомила, що відкрила позицію розмірів в $ 1 млрд в акціях корпорації Apple в першому кварталі цього року. На цій новині акції Apple виросли майже на 4%, додавши значні $ 18.4 млрд до капіталізації компанії, яка перевищує половину трильйона доларів.

Але як показують багато звіти, Баффет не самостійно здійснював цю інвестицію. Це були передбачувані «спадкоємці» - колишні менеджери хедж-фондів Тодд Комбс і Тед Вешлер. Багато хто вважає, що саме вони будуть управляти портфелем акцій Berkshire, коли Баффет піде на пенсію. Цей крок відображає зміну в стратегії - Баффет завжди уникав технологічних компаній, крім випадку великої інвестиції в IBM в 2011-му році. Ось що пише Wall Street Journal: «Містер Баффет з давніх пір висловлював небажання інвестувати в технологічні компанії. Чотири роки тому він цілком чітко заявляв, що не прогнозує зростання акцій і не буде інвестувати в Apple. Але Тодд Комбс, який приєднався до Berkshire в 2011, і Тед Вешлер, який склав йому компанію на рік пізніше, показували бажання залізти в ті куточки фінансових ринків, які містер Баффет не чіпав, включаючи технологічний сектор. Ця інвестиція показує, що Баффет планує передати своїм протеже значні повноваження, готуючи Berkshire до майбутнього без нього ».

Керуючий великим хедж-фондом Девід Ейнхорн і мільярдер Джордж Сорос також відзвітували про великі покупки Apple в першому кварталі. Звідки ж така солідарність у великих інвесторів?

Падіння рівня продажів і акції Apple

Я вже кілька місяців висловлював свої позитивні погляди на перспективи компанії. Але дивлячись на результати останніх місяців, ви можете задати логічне запитання, а чи варто вкладати? Акції були досить волатильні в цьому році. І компанія вперше за останні 13 років відзвітувала про зниження квартального прибутку. Але я як і раніше залишаюся з бичачим настроєм на її рахунок.

Apple дуже сильно виросла, деякий час була навіть найбільшої в світі компанією. Гігант споживчої електроніки робить одні з кращих і найуспішніших у світі продуктів. І це стало проблемою. Майже кожен, хто хоче мати iPhone (і може собі це дозволити), вже обзавівся ім. Компанія на сьогодні продала вже понад 820 млн iPhone'ов. І виникає логічне запитання - хто ж буде далі купувати?

У першому кварталі 2016 року Apple вперше з 2012 року не виправдала очікування по прибутку. Виручка компанії рік-до-року зменшилася вперше з 2003 року. Після виходу звіту акції впали з $ 104 до $ 95 і з тих пір приблизно на цьому рівні і бовтаються.

Зростання компанії сповільнюється, це не може не відбиватися на прогнозах ціни акцій Apple. Але це ще не вся історія. Тільки через те, що у компанії був поганий квартал, ще не означає, що вона не може більше рости. В цьому випадку в зниженні продажів практично повністю винен Китай. Продажі в Піднебесній впали на 25.8%. В інших країнах результати продажів змішані: в Японії продажу сильно виросли, зате трохи знизилися в Європі і Америці. Ми не можемо точно передбачити, що станеться з китайською економікою. Може стати ще гірше. Але щодо міжнародної корпорації проблеми в одній країні значать набагато менше, ніж ставлення до її продуктам по всьому світу. А люди як і раніше люблять Apple. І як і раніше планують міняти свої iPhone кожні два роки.

Apple - вже компанія більш ніж на півтрильйона доларів. Бізнес такого розміру неминуче буде мати проблеми з ростом. Навіть якщо зараз зростання ще не сповільниться, то рано чи пізно це станеться. Але це не повинно бути сюрпризом. І навіть якщо компанія буде рости вже не так швидко, вона все одно може бути відмінною інвестицією. Вся справа в ціні, по якій ви купуєте.

Скільки коштує Apple насправді

Навіть якщо виручка Apple буде рости всього на 1% в рік, то компанія все одно може коштувати на сотні мільярдів більше, ніж нинішня капіталізація в $ 520 млрд. Тільки дивідендами і зворотним викупом акцій Apple принесе акціонерам $ 83 млрд на рік протягом наступних трьох років. Навіть якщо прибуток взагалі не буде рости, то акції повинні дорожчати на 16% в рік. Звичайно, це консервативні оцінки, які не враховують можливість того, що Apple презентує новий хіт, подібний iPhone або iPad. Якщо компанія якимось чином зможе розробити Apple Car або якийсь інший проривний продукт, то зростання зможе знову помітно прискоритися.

Акції сьогодні дешеві з будь-якої точки зору. Навіть до того, як вони впали після виходу новини про розчаровує прибутку, вони торгувалися зі значенням 5.4 EBITDA (earnings before interest, taxes, depreciation and amortization). Ніхто з розумних інвесторів вже не купує Apple в очікуванні швидкого зростання прибутку, але звертає увагу на грошовий потік і його прибутковість. Люди, які продавали після виходу звіту і потягли ціни вниз, просто діяли імпульсивно і продавали на новинах.

Кризові ціни ... без кризи

Акції Apple сьогодні торгуються нібито за кризовими цінами. Але компанія не відчуває кризу. Вона просто дорослішає і уповільнює своє зростання. Всі великі компанії проходять через це після кількох років швидкого роста.На великі компанії рідко продаються за такою ціною. І сьогоднішня можливість купити Apple несе в собі мало ризику в порівнянні з усім іншим ринком.

Давайте подивимося детальніше в цифрах. За минулий рік було продано iPhone'ов на $ 148 млрд, iPad'ов на $ 20 млрд і комп'ютерів Mac на $ 25 млрд. При цьому такі продукти як Apple Watch і Apple Pay мають потенціал розігріти майбутнє зростання. Продажі Apple росли в середньому на 34% в рік протягом останніх 10 років. Компанія володіє прибутковістю бізнесу в 22%. І її прибуток за минулий рік перевищила $ 56 млрд. Зростання до 2014 року склав 12%. Компанія знаходиться у відмінній фінансовій формі. У неї на рахунках зберігається величезна кількість грошей - $ 233 млрд, і зовсім невеликий борг - $ 80 млрд. Значні суми витрачаються на зворотний викуп акцій (що робить решту акцій ціннішими) і дивідендні виплати (прибутковість становить 2.4%).

Як ми вже знаємо, в звіті за перший квартал говориться, що продажі впали на 13% в порівнянні з тим же кварталом попереднього року. Прибуток у розрахунку на акцію впала на 18%. Це звучить не дуже добре. Але давайте подивимося, що було в попередньому році. З січня по березень 2015 року продаж Apple виросли на 27% в порівнянні з першим кварталом 2014 го, а прибуток на акцію зріс на цілих 40%. Це блискучі результати. А коли ви порівнюєте поточні успіхи з блискучими результатами, то набагато простіше розчаруватися. І якщо дивитися результат за два роки, то продажі і прибуток зросли відповідно на 11% і 14%. Це точно не криза. І тим не менше акції впали на 9% за тиждень після публікації звіту. І тепер вони особливо дешеві.

Давайте для повноти картини подивимося ще на два хороших коефіцієнта для вимірювання, дешево чи варто компанія або дорого, - EV / EBITDA і EV / FCF. Не буду сильно вдаватися в деталі, зазначу лише, що перший порівнює ціну компанії з її прибутком, а другий з вільним грошовим потоком. Графік нижче показує вартість акцій Apple (нагорі) і ці два коефіцієнти (внизу). Зараз Apple торгується зі значенням EV / EBITDA 4.7 і EV / FCF 6.7. З часів випуску першого iPod в 2001-му році Apple була настільки дешевою всього чотири рази.

Перший раз (не вказано на графіку) був на дні ринку після того, як лопнув міхур доткомів, на початку 2003. Наступний раз був на дні міжнародної фінансової кризи в кінці 2008 - початку 2009. Третій раз - в першій половині 2013, на дні різкої корекції після того, як акція зросла на 750%. І останній раз був уже в цьому році, перед швидким ростом.
Перший раз (не вказано на графіку) був на дні ринку після того, як лопнув міхур доткомів, на початку 2003

Для порівняння, значення EV / EBITDA індексу S & P 500 на сьогодні становить 12.7, а EV / FCF - 21.9. Apple торгується приблизно в три рази дешевше інших акцій в індексі. При таких цінах ймовірність великого падіння набагато нижче. Купити ж акції Apple можна по кнопці.


Інвестори зараз оцінюють Apple, ніби компанія знаходиться в затяжній кризі. Як ми розібрали, це не так. Просто вона закінчує період екстенсивного зростання, ставши одним з кращих в світі бізнесів. Інвестори сьогодні схиблені на прибутковості і дуже чутливі до новин. І повідомлення про те, що прибуток компанії не виправдала очікування, було сприйнято подібно смерті компанії. Але Apple залишається однією з найприбутковіших і здорових компаній не тільки зараз, а й у всій історії економіки. І ви не повинні забувати про це, читаючи який-небудь черговий гучний заголовок в пресі.

Щиро ваш, Андрій Журавльов

PS Дана стаття написана в рамках співпраці з ледачими інвесторами , Висловлює особисту думку автора і не є керівництвом до дії. Вам слід самостійно приймати зважені інвестиційні рішення.

Звідки ж така солідарність у великих інвесторів?
Але дивлячись на результати останніх місяців, ви можете задати логічне запитання, а чи варто вкладати?
І виникає логічне запитання - хто ж буде далі купувати?
Новости