• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

12 найкращих маркетингових і рекламних акцій (і що зробило їх успішними)

 1. Nike: Just Do It. (Просто зроби це.)
 2. Absolut Vodka: The Absolut Bottle (Абсолютна пляшка)
 3. Miller Lite: Great Taste, Less Filling (Краще смак, менше начинка)
 4. Volkswagen: Think Small (Думай трохи)
 5. Marlboro: Marlboro Man (Чоловік Marlboro)
 6. California Milk Processor Board: Got Milk?
 7. Dove: Real Beauty (Справжня краса)
 8. Apple: Get a Mac (Отримай Mac)
 9. Clairol: Does She or Does not She? (Фарбувала вона волосся чи ні?)
 10. De Beers: A Diamond is Forever (Діаманти - назавжди)
 11. Old Spice: The Man Your Man Could Smell Like (Так повинен пахнути твій мучіна)
 12. Wendy's: Where's the Beef?

Я завжди була дуже обережна зі словом "кращий": рідко називала когось кращим другом, боячись образити інших. Було нелегко вибрати один кращий приклад, тому їх цілих дванадцять.

Чому вони найкращі? Тому що вплинули на бренд, торкнулися хвилюючу всіх проблему і запам'яталися на довгий час. Можливо, хтось із нас ще не народився, коли запустилися деякі рекламні акції.

Але спершу ...


Рекламна акція - це відразу кілька рекламних оголошень, різних форматів, але із загальним посланням. Зазвичай в акції використовуються різні канали просування, щоб поширити ідею ширше. Також рекламна акція має обмежений термін.

Так ось вони - 12 найкращих маркетингових і рекламних акцій успішних кампаній всіх часів, і уроки, які ми можемо витягти з них.

Nike: Just Do It. (Просто зроби це.)

)

Чи знали ви, що колись давним давно, Nike робила взуття тільки для професійних спортсменів, що беруть участь в марафоні? Потім марафони стали мейнстрімом і маркетелогі Nike вирішили скористатися цим, щоб перевершити свого головного конкурента - Reebok (В той час, Reebok продавав більше взуття, ніж Nike).

Отже, в кінці 1980-х років, Nike запустили акцію "Just Do It". І це було успіхом. У 1988 продажі становили $ 800 млн; а до 1998 року перевалили за все $ 9,2 млрд. Слоган "Just do it" звучав просто і приємно, висловлюючи все, що відчував людина на тренуванні - і відчуває до сих пір. Чи не хочете пробігти п'ять миль? Just do it. Не хочеш піднятися пішки на шостий поверх? Just do it. Слоган, який ставитися окремо до кожного, надихаючи вийти за свої межі.

Так що якщо ви думаєте, як представити свій бренд, задайте собі питання - які проблеми ви вирішуєте? Яке рішення або послугу пропонуєте? І передаючи цю цінність у всіх маркетингових повідомленнях, ви будете спілкуватися зі споживачем на емоційному рівні, який важко ігнорувати.

Absolut Vodka: The Absolut Bottle (Абсолютна пляшка)

Absolut Vodka: The Absolut Bottle (Абсолютна пляшка)

Незважаючи на непримітну упаковку, компанія Absolut зробила свою горілку найбільш пізнаваною в світі. Рекламна акція включала в себе 1500 окремих постерів і тривала 25 років. Це найдовша кампанія з коли-небудь існували на цьому світі.

На початку Absolut займав 2.5% ринку горілки. Коли акція закінчилася в пізніх 2000х Absolut імпортував 4.5 мільйонів коробок на рік, або половину всієї імпортованої горілки в США.

То який тут урок для маркетолога? Не важливо як нудно виглядає ваш продукт, це ніяк не впливає на вашу здатність розповісти історію цікаво. Тут потрібно повторити: Absolut создал1500 постерів для однієї пляшки. Будьте впевнені і зробіть ваш продукт не схожим на інших.

Miller Lite: Great Taste, Less Filling (Краще смак, менше начинка)

Miller Lite: Great Taste, Less Filling (Краще смак, менше начинка)

Думаєте, легко створити новий ринок для вашого продукту? Компанія Miller Brewing (зараз MillerCoors) зробила саме це з ринком світлого пива - і стала його лідером. Мета рекламної акції "Great Taste, Less Filling" була переконати "реального мужика" пити світле пиво. Однак компанія зіткнулася зі стереотипами про поганий смак цього пива. Але маркетологи не розгубилися, в своїй рекламі вони стали використовувати м'язистих чоловіків, які пили світле пиво і розписували його чудовий смак.

Довгі десятиліття після виходу цієї реклами в ефір Miller Lite домінували на ринку світлого пива, який вони ж і створили. Який тут урок для маркетологів? Не будьте як усі. Якщо для вашого продукту немає місця на ринку, створіть свій ринок, щоб швидко стати його лідером.

Volkswagen: Think Small (Думай трохи)

Volkswagen: Think Small (Думай трохи)

Багато маркетологи і рекламісти люблять називають цю рекламну акцію золотим стандартом. Створена в 1960 легендарним рекламною агенцією Doyle Dane & Bernbach (DDB), акція "Think small" була націлена на американців, які ніяк не хотіли купувати маленькі Volkswagen. І німці шукали відповідь на питання: Як змінити сприйняття людей не тільки про продукт, а й про цілу групу людей?

В результаті, вони зіграли прямо на очікуваннях аудиторії. Ви думаєте я маленький? Да я такий. Вони не намагалися бути чимось, що не були.

Це дуже важливий висновок: не намагайтеся продати продукт або послугу, щось приховуючи або преукрашая. Будьте собою. Споживачі визнають і цінують чесність.

Ви так само можете знайти популярні публікації в вашій сфері в тематичних групах. Для швидкого вирішення завдань по аналітиці в соціальних мережах допоможе Popsters.

Marlboro: Marlboro Man (Чоловік Marlboro)

Marlboro: Marlboro Man (Чоловік Marlboro)

Реклама Marlboro Man була запущена в 1955 і показала всю міць бренду, який створює образ життя навколо свого продукту. Хочете бути вільним? Хочете бути чоловіком? Хочете нестися галопом по неосяжному полю? Ось саме визначення ковбоя Marlboro. Реклама була ефективна, тому що захопила спосіб життя, до якого прагнули багато людей в той час.

Урок тут - пам'ятати, що незалежно від того, що ви продаєте, продукт повинен вписуватися в образ життя аудиторії або в їх ідеалізований образ життя.

California Milk Processor Board: Got Milk?

California Milk Processor Board: Got Milk

Завдяки рекламній акції Milk Processor Board's "Got Milk?", Продаж молочної продукції зросла на 7% в Каліфорнії за один рік.

Важливо відзначити, що реклама була націлена не на нових клієнтів, а на тих, хто вже п'є молоко. Не завжди важливо знайти нову аудиторію, щоб збільшити продажі - іноді, потрібно оцінити поточних покупців і продавати їм більше. Перетворіть своїх клієнтів в прихильників, і використовуючи маркетинг, поясніть, чому вони повинні продовжувати користуватися або купувати більше.

Dove: Real Beauty (Справжня краса)

"Уявіть світ, в якому краса є джерелом впевненості, а не занепокоєння" - ось слоган рекламної акції Dove 2004 року. Простий і ефективний підхід до персонального маркетингу - створення реклами про на актуальну і делікатну тему.

В рамках акції був створений рекламний ролик, в якому натренований художник з FBI малював жінок двічі. Спершу по їхніми описами себе, а потім за словами незнайомої людини. Малюнки були абсолютно різними і Dove супроводили цей результат статистикою, що тільки 4% жінок у всьому світі вважають себе красивими.

Результати? Цей ролик набрав більше 114 мільйонів переглядів, 3,74 мільйона шеров, був переведений на 25 мов, і поширився по 110 країнам. Кооперація була ідеальна, люди ділилися неймовірним фактом і відео, одночасно рекламуючи Dove.

Apple: Get a Mac (Отримай Mac)

У Apple було багато відмінних акцій, але ця найкраща. Суперництво Mac і ПК закінчилося найуспішнішою акцією коли-небудь для Apple і збільшенням ринку на 42% в перший же рік свого існування. Реклама розповідає все, що потрібно знати про Mac, не показуючи його явно.

Який тут висновок? Якщо ваш продукт робить якісь чудові речі, це не означає, що ви повинні їм стукати клієнту по голові. Замість цього покажіть продукт так, щоб покупець міг уявити себе його користувачем.

Clairol: Does She or Does not She? (Фарбувала вона волосся чи ні?)

)

У перший раз Клеірол запитала це питання в 1957, звернений він був до 1/15 частки ринку. А одинадцять років по тому, питання вже був до половини людей, що використовують натуральний барвник для волосся. Акція була настільки успішна, що держава прибрало з водійських прав обов'язкову рядок з кольором волосся. Якщо ваша рекламна кампанія починає змінювати такі речі, це вже щось значить.

Клеірол не хотіли, щоб жінки бігали і розповідали всім, якою фарбою для волосся вони користуються. Вони хотіли, показати якість продукту тим, що люди не могли відрізнити фарбоване волосся від натуральних.

Урок: Іноді, показати, як працює ваш продукт ефективніше, ніж розповісти.

De Beers: A Diamond is Forever (Діаманти - назавжди)

De Beers: A Diamond is Forever (Діаманти - назавжди)

У 1999, рекламна компанія AdAge створила для компанії De Beers самий слоган 20го століття - "діаманти на завжди". Ця акція вибудувала досі існуючий стереотип про те, що шлюб не може бути укладений без діамантового кільця. Таким чином De Beers побудували промисловість, засновану на ідеї, що діамантове кільце це необхідна розкіш, одночасно збільшивши вартість діамантів в десятки разів.

За даними New York Times, головною метою Айера було "створити шаблон поведінки, при якому кожен, що вступає в шлюб, вважає за необхідне придбати діамантову обручку."

Висновок такий - маркетинг може зробити досить недорогий продукт, необхідним і розкішним.

Old Spice: The Man Your Man Could Smell Like (Так повинен пахнути твій мучіна)

На початку акції "The Man Your Man Could Smell Like" було створено рекламне відео, яке стало популярно практично за одну годину. На даний момент, відео набрало більше 52 мільйон переглядів.

В ході рекламної акції було випущено ще одне відео з участю того ж актора (Ісайа Мустафи), який швидко став хлопцем Old Spice. Wieden + Kennedy - компанія відповідальна за маркетингові акції Old Spice, випустила 186 відео з відповідями Мустафи на запитання шанувальників з Facebook, Twitter та інших соціальних. мереж.

Креативний директор Wieden + Kennedy говорив: "Ми швидко і з гумором, відповідали на питання, на який ніхто не очікував почути відповідь. Думаю завдяки цьому, ми прорвалися". Ці відео подивилося 11 мільйонів чоловік, а Old Spice набрав 29,000 передплатників на Facebook і 58,000 в Twitter.

Якщо ви швидко набираєте послідовників, зробіть все можливе, щоб залучити їх, одночасно зберігши пошану і імідж бренду.

Wendy's: Where's the Beef?

Досить сказати, що ця акція була успішна, тому що в ній брали участь старі милі леді і величезний гамбургер? Ні, я так не думаю.

Компанія Wendy's була досить безстрашна і в цій маркетингової акції націлилася на своїх конкурентів. Простою фразою "Where's the beef?" вони поставили під сумнів присутність м'яса в бургери суперників. Ця фраза швидко стала крилатою, так як висловлювала те, що хвилювало всіх.

Ніколи не знаєш вистрілить твоя фраза чи ні. І замість того, щоб мучитися і чекати цього Wendy's НЕ рекламували свій слоган. Компанія тривала один рік, а потім вже стала крилатою фразою.

Висновок: Будьте обережні з успіхом або невдачею вашої кампанії. Якщо ви знайшли те, що працює, це не означає що ви повинні повторювати це нескінченну кількість разів. Дозвольте вашій рекламі, існувати окремо від вас, як зробив Wendy's. Спостерігайте за змінами і зможете прийти до нової, успішної ідеї.

Автор - Ліндсі Коловіч

Корисні статті в продовження теми:

Фарбувала вона волосся чи ні?
Чому вони найкращі?
Чи знали ви, що колись давним давно, Nike робила взуття тільки для професійних спортсменів, що беруть участь в марафоні?
Чи не хочете пробігти п'ять миль?
Не хочеш піднятися пішки на шостий поверх?
Так що якщо ви думаєте, як представити свій бренд, задайте собі питання - які проблеми ви вирішуєте?
Яке рішення або послугу пропонуєте?
То який тут урок для маркетолога?
Який тут урок для маркетологів?
І німці шукали відповідь на питання: Як змінити сприйняття людей не тільки про продукт, а й про цілу групу людей?
Новости