• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Датчики руху і присутності

  1. Пасивний інфрачервоний датчик
  2. Активний ультразвуковий датчик
  3. Установка і підключення датчика руху
  4. Коли детектор руху спрацював

Датчик руху і датчик присутності - головні охоронні датчики - реагують на переміщення і жести і використовуються в першу чергу для сигналізації

Датчик руху і датчик присутності - головні охоронні датчики - реагують на переміщення і жести і використовуються в першу чергу для сигналізації. Основна відмінність між ними в тому, що більш грубий датчик руху реєструє великі переміщення, а більш тонкий датчик присутності - навіть рух пальців на клавіатурі.

датчик руху

Виходячи з того, які хвилі вони використовують, датчики діляться на:
- інфрачервоні,
- ультразвукові,
- фотоелектричні,
- порівняно рідкісні мікрохвильові та томографічні.

Крім того, датчики розрізняються по тому, як використовують хвилі:
- активні самі розсилають хвилі, а коли ці хвилі відбиваються від предметів і повертаються назад, приймають їх і аналізують.
- пасивні датчики самі не розсилають хвиль, а тільки приймають ті хвилі, які випромінюють навколишні об'єкти, наприклад тепло людського тіла.

Пасивний інфрачервоний датчик

Найпоширеніший - пасивний інфрачервоний датчик (PIR / Passive InfraRed). Усередині цього сенсора знаходиться маленька коробочка з піроелектричні елементом, здатним фіксувати рівень інфрачервоного (тобто теплового) випромінювання. Піроелектричний елемент розділений на дві частини, на які потрапляє потік теплового випромінювання від навколишнього оточення. Коли в зону покриття однієї з двох половин входить людина, рівень випромінювання між двома половинами стає різним, і датчик спрацьовує.

Зовні на піроелектричний елемент встановлена ​​напівпрозора оболонка, як фасеточний очей мухи розділена на кілька пар лінз. Кожна пара лінз відповідає за свою ділянку простору, так що все разом вони цілком покривають приміщення навколо датчика. У кожній парі лінз одна фокусує отримується випромінювання на одній половині піроелектричного елемента, а інша на інший - саме тому вони і розташовані парами.

Пасивні інфрачервоні сенсори використовуються і як датчики руху, і як датчики присутності. Для датчиків руху використовують більш прості лінзи, розділені на пару десятків зон. Висока чутливість датчиків присутності досягається за рахунок того, що в них лінза розділена на кілька сотень маленьких пар лінз.

Пасивний ультразвуковий датчик працює за таким же принципом: коли розбивається скло, хтось виламує двері або намагається спиляти замок, він фіксує вібрації і спрацьовує.

Активний ультразвуковий датчик

Цей датчик постійно випускає ультразвукові хвилі, які потім відбиваються від навколишніх людей і предметів і повертаються на датчик. Він зазначає, скільки часу ультразвукова хвиля витратила, щоб повернутися. Якщо переставити стілець з правого кута кімнати в лівий, відправлена ​​вправо хвиля відіб'ється пізніше, ніж раніше, а відправлена ​​вліво - навпаки відіб'ється раніше. Датчик помітить це і спрацює.

Ультразвукові датчики розрізняються залежно від того, як створюються і приймаються ультразвукові хвилі: вібруючої під дією електростатичного поля мембраною або так званим п'єзоелектричним елементом.

Ультразвуковий сенсор постійно перемикається між режимами відправки та отримання хвиль, наприклад спочатку маленький генератор всередині створює електричний імпульс, під дією якого мембрана починає вібрувати і випромінювати ультразвук, потім датчик змінює режим - і мембрана чекає повернення відправлених хвиль, під їх впливом починає вібрувати і передавати сигнал на приймач.

Важливий нюанс, що обмежує застосування активних ультразвукових датчиків будинку - багато домашні тварини (собаки, кішки, риби) чують ультразвук, і безперервно випускає ультразвукові хвилі датчик може сильно позначитися на їх стані.

За аналогією з цим датчиком працює активний інфрачервоний сенсор, тільки замість ультразвуку він випускає інфрачервоні хвилі.

Нарешті, фотоелектричний датчик - це два пристрої, які встановлюють між собою невидиму нитку, і якщо вона розривається (тобто через «нитка» хтось проходить) - датчик спрацьовує.

Інфрачервоний датчик руху краще підходить для вільних приміщень, тому що сенсора потрібен досить широкий огляд. Крім того, зазвичай він краще реагує на великі руху, наприклад на ходіння. Ультразвуковий датчик можна застосовувати і в заставленому меблями приміщенні, і він використовується для розпізнавання навіть невеликих рухів, наприклад жестів. Відмінне рішення - подвійний датчик з інфрачервоними променями і ультразвуком.

Як правило датчики руху роблять так, щоб вони не реагували на домашніх тварин і так звані «помилкові руху», наприклад падіння якихось предметів. Вуличні датчики руху, наприклад, ігнорують падаючі листя або птахів.

Установка і підключення датчика руху

Підключення сучасних датчиків руху не вимагає особливих зусиль. Як правило, досить вибрати відповідне місце і прикрутити пристрій або просто прикріпити на клейку стрічку. Більшість датчиків руху зараз невеликі і легкі, тому якихось особливих кріплень для них не потрібно.

Крім того, зараз в основному продаються автономні датчики - це бездротові датчики руху на батарейках. Так що щоб підключити датчик руху, вам не доведеться вести проводку і возитися з підключенням до мережі. Коли буде потрібно, ви зможете потім без зайвих складнощів зняти датчик і перемістити в інше місце.

Власне, саме підключення датчика теж не вимагає особливих зусиль. Досить вийняти стрічку, яка розділяє контакти - так що пристрій автоматично підключиться до внутрішньої батареї. Налаштувати датчик потім можна через інтерфейс керуючого пристрою . Оскільки сам по собі датчик не потрібен і використовується тільки в зв'язці з якимись іншими пристроями (наприклад, відеокамерою і блоком управління розумним будинком), таке керуючий пристрій у вас обов'язково буде. Там ви зможете задати налаштування сенсора руху, регулярність повідомлень і так далі.

Коли детектор руху спрацював

Виявив рух або присутність датчик охорони може запустити будь-яку функцію.

Він може включити сирену , Відправити сигнал тривоги на пульт охорони або смс-повідомлення на ваш телефон або телефони ваших друзів і сусідів. Одним словом, в разі чого ви відразу отримаєте сповіщення, де б ви не знаходилися.

Сенсор також може включити прожектор і відеозапис, хоча деякі камери відеоспостереження і так ведуть безперервну запис. Прожектори можуть бути нерухомими або повертатися, супроводжуючи рухомий об'єкт. Як правило можна налаштувати, через який час прожектор вимикається (наприклад якщо рух відсутній 30 секунд або 5 хвилин). Деякі прожектори самі обладнані функцією аудіо- та відеозаписи.

Чому одні датчики дорожче інших

Новости