• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Чому суворий Сечин кинув комітет Азарова-Олійника

Микола Азаров і Володимир Олійник перестали "рятувати" Україну, бо московські куратори більше не дають їм на це грошей Микола Азаров і Володимир Олійник перестали рятувати Україну, бо московські куратори більше не дають їм на це грошей   Цього літа прем'єр-міністр України часів Януковича Микола Азаров з помпою презентував створення нового клубу українських політемігрантів - Комітету порятунку України

Цього літа прем'єр-міністр України часів Януковича Микола Азаров з помпою презентував створення нового клубу українських політемігрантів - Комітету порятунку України. Разом з Азаровим очолив цю організацію екс-регіонал Володимир Олійник, якого охрестили новим майбутнім президентом України у вигнанні. Деякий час "геніальні" рецепти "порятунку" України (а насправді Кремлівські мантри про визнання окупації Криму та федералізації) від Азарова і Олійника активно тиражували російські ЗМІ, але дуже швидко комітет втікачів "здувся", зникнувши з інформаційного простору. І хоча сайт "рятівників" все ще так-сяк функціонує, прес-конференцій, як це було на початку, ні Азаров, ні Олійник не збирають, а пропагандистські ЗМІ їх не поширюють.

Звичайно, причина такого занепаду комітету рятувальників аж ніяк не в тому, що у Миколи Яновича і його спільників по вигнанню скінчилися ідеї "облаштування" України. Ніяких свіжих ідей там не було і на самому початку. Все набагато більш тривіально - кремлівські куратори просто не дають цій тусовці грошей.

За даними джерел depo.ua головним кремлівським куратором Азарівско-олійниковского комітету був колишній глава путінської адміністрації, а зараз голова держкомпанії "Роснефть" Ігор Сечин, і судячи з усього, створення Комітету порятунку України - це саме його ідея. Для чого це Сєчіна? Швидше за все, активність в "українському питанні" - це для найближчого оточення Путіна своєрідна перепустка до монаршого тілу. Як відомо, зараз найбільшими головними болями російського президента є так звана "Новоросія" і Сирія. І кожен, хто може запропонувати йому якесь рішення цих проблем, автоматично потрапляє в коло найбільш наближених до президента осіб. Отже, Сечин мабуть подумав: "А чим я гірше Суркова, Володіна або Козака?" і запропонував Володимиру Володимировичу свій шлях остаточного вирішення українського питання за допомогою старої гвардії Януковича і "комітету порятунку". Природно, що фінансувати це дітище довелося теж Сєчіна. Дітище, правда, виявилося мертвонародженим, як і більшість кремлівських "новоросійських" проектів останнім часом.

Справа в тому, що ситуація в Україні для Путіна зараз зайшла в глухий кут. Відверто злити "Новоросію" неможливо, так само, як і радикально розпалювати війну далі. Питання з кремлівської точки зору виглядає нерозв'язним. Не може цього не розуміти і Сечин, у якого і без міфічної "Новоросії" зараз купа проблем з "Роснефтью" через секторальних західних санкцій. Так що особливо витрачатися на нерозв'язний українське питання Сєчіна теж потреби немає. Тому не виключено, що трохи пограти з "Новоросією", Сечин остаточно розчарувався в перспективності цих капіталовкладень і вирішив більше не витрачатися на дрібниці. З тих пір потік грошових знаків для Азарова і компанії вичерпався.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Для чого це Сєчіна?
Отже, Сечин мабуть подумав: "А чим я гірше Суркова, Володіна або Козака?
Новости