• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як відкрити транспортну компанію з нуля. Бізнес ідея.

 1. Класифікація бізнесу
 2. Оформлення документів
 3. формування автопарку
 4. персонал
 5. Реклама і залучення клієнтів

Перевезення вантажів завжди вважалася прибутковим бізнесом, але в той же час ринок цих послуг на даний момент перевантажений, а конкуренція існує практично в кожному напрямку, починаючи від приватних вантажоперевезень і закінчуючи обслуговуванням компаній.

Якщо ви раніше не мали справи з цим напрямком діяльності, то вам буде важко стартувати в транспортній ніші. Успішними підприємцями в цьому сегменті є колишні водії, бухгалтера або логісти, які працювали в великих компаніях, але потім вирішили піти в «вільне плавання» і відкрити хоч і невелику, але свою фірму. У цій статті ми постараємося описати основні моменти відкриття транспортної компанії, і в кінці статті, ви зможете вирішити для себе, чи підходить цей бізнес для вас чи ні.

Класифікація бізнесу

Зміст статті

Перед тим, як стартувати в цьому напрямку, вам потрібно чітко розуміти який сегмента ринку ви будете обслуговувати і, виходячи з цього, формувати стартовий капітал і систему пошуку клієнтів.

Так існують такі типи транспортних компаній:

 • приватні вантажоперевезення по місту і області. Вони здійснюються невеликими автомобілями, по типу ГАЗель і їй подібними. Основний заробіток - це переїзд приватних осіб з однієї частини міста в іншу. Замовлення надходять і від компаній, офіси яких переїжджають на нове місце.
 • укладення договору з однією компанією. Формат наступний. Ви розвозите вантаж зі складських приміщень в торгові точки продажів.
 • міжнародні вантажоперевезення. Найбільш оплачувана ніша в цій бізнес ідеї. Але ця сфера і найбільш витратна для старту.
 • перевезення вантажів за допомогою спеціалізованої техніки: трактори, самоскиди та інше.

За розміром самої компанії їх можна розділити на:

 1. Перші це ті, які співпрацюють з фізичними особами. В основному це перевезення невеликих і малогабаритних вантажів. Таких компаній дуже багато, і працюють вони по всіх регіонах країни. Часто вони являють собою невеликий бізнес (кілька вантажних машин).
 2. Компанії, які надають послуги юридичним особам. В основному це великі гравці, які здійснюють доставку вантажів не тільки в межах однієї країни, а й за кордоном. У більшості випадків перевозяться товари, які в подальшому будуть реалізовуватися по всій країні. Бюджети таких компаній в рази більше ніж у попереднього типу.

Також врахуйте, що транспортна компанія з перевезення вантажів - це не тільки автомобілі, але і гаражні приміщення, обслуговуючий персонал, логістика та постійний пошук нових клієнтів. Саме все це в комплексі може приносити хороший дохід.

Хочете знайти підходящу бізнес ідею в автотемтіке Хочете знайти підходящу бізнес ідею в автотемтіке? Можливо вам підійде відкриття служби таксі у своєму місті. Для початку звичайно знадобиться стартовий капітал, але і окупність такого бізнесу досить висока.

Оформлення документів

При відкритті транспортної компанії ви можете зареєструватися як ІП або ТОВ (якщо співвласників буде кілька). При роботі з фізичними особами вам підійде система оподаткування - ЕНВД. Якщо ж ви будете укладати договори з юридичними особами, тоді варто вибирати загальний режим оподаткування.

Ще одним пунктом створення компанії з перевезення вантажів, є відкриття розрахункового рахунку в банку. Це необхідно при роботі з юридичними особами, так як вони в основному працюють за безготівковим розрахунком.

Також, для легальної перевезення вантажів вам потрібно буде оформити ліцензію. Для оформлення ліцензії потрібні наступні документи:

 • документи на автомобілі з автопарку.
 • всі документи водіїв (права, медична книжка та інше), а також інформація про кваліфікацію персоналу.
 • копії документів про реєстрацію вашої компанії.
 • паперу, які свідчили б про те, що у вас є гаражні приміщення під ведення цієї діяльності.
 • свідоцтво про технічне обслуговування техніки в спеціалізованому сервісі.
 • інше.

Для того щоб бути на 100% впевненим, що всі документи оформлені правильно ми рекомендуємо вам звернутися до юриста, який допоможе з їх складанням. Вимоги постійно змінюються, особливо якщо ви працюєте з міжнародними перевезеннями, тому і ви повинні бути постійно в курсі нововведень.

формування автопарку

Починати свою діяльність можна і з одного вантажного авто, але на майбутнє в своєму бізнес плані транспортної компанії врахуйте і розширення автобази за рахунок покупки нової техніки і найму водіїв, що дозволить масштабувати бізнес і отримувати більший прибуток від цього виду діяльності.

Ось основний натиск середнього автопарку для більшості фірм:

 • ГАЗель - від 2 до 6 авто.
 • МАЗ, КАМАЗ, Renault, MAN і тому подібні аналоги імпортні виробництва. Всього від 2 - 6 авто.
 • Рефрижератор. Для перевезення заморожених товарів.

Також, з того, що потрібно для відкриття транспортної компанії можна виділити і інші матеріально технічні приналежності:

 • інструменти для ремонту і обслуговування автомобілів.
 • обладнання для діагностики.
 • стенди для ремонту ходової частини машини, монтажу шин та іншого.
 • склад найбільш затребуваних деталей, які підлягають регулярної заміні на такого типу авто.

Хочете почати з малого і протестувати бізнес з доставки вантажів Хочете почати з малого і протестувати бізнес з доставки вантажів? Тоді почніть з запуску кур'єрської служби. Вкладень мінімум і ви зможете попрацювати в цій сфері. Всі деталі цієї бізнес ідеї ось тут - http://biznes-club.com/biznes-idei/kak-otkry-t-kur-erskuyu-sluzhbu.html .

персонал

Склад співробітників в більшості випадків складається з водіїв, диспетчерів, технічного персоналу (для обслуговування авто) і бухгалтера.

Водіїв потрібно набирати досвідчених і відповідальних. На перших порах ви і самі можете побути водієм, для того щоб скоротити витрати на оплату праці, в подальшому цю роботу можна буде делегувати.

Також врахуйте, що хороший логіст і бухгалтер - це запорука успішності бізнесу в форматі транспортної компанії з вантажоперевезень, тому мотивируйте співробітників, наприклад, пропонуйте відсоток від прибутку, тоді вони будуть зацікавлені працювати і розвивати ваш бізнес.

Реклама і залучення клієнтів

Оскільки ринок перевезення вантажів перенасичений, то при складанні розрахунків обов'язково потрібно включати витрати і на рекламу і просування свого бренду у вас в регіоні. Плюс, важливим моментом є налагодження ділових зв'язків серед підприємців, який в майбутньому можуть стати вашими постійними клієнтами.

Залучення клієнтів, є одним з найбільш важливих етапів, який вимагає багато часу і сил. Тут можна виділити кілька напрямків, які дають ефект:

 • оголошення в ЗМІ;
 • розсилка комерційних пропозицій для власників бізнесу;
 • пошук клієнтів серед знайомих підприємців;
 • створення власного інтернет сайту, з подальшим його просуванням в пошукових системах або за допомогою контекстної реклами;
 • участь в тендерах;
 • розміщення банерної реклами у вас в місті, особливо актуально, якщо ви працюєте в одному регіоні.

Висновки. Для того щоб отримати замовлення від великої компанії потрібно в першу чергу відкрити невелику транспортну компанію і працювати з дрібними замовленнями постійно розвивати цей напрямок і формувати портфель позитивних відгуків від замовників. Згодом ви зможете вийти на більш солідний рівень, обростаючи зв'язками в бізнес середовищі.

Також вам, як власнику бізнесу потрібно грамотно стежити за всіма процесами. Контролювати витрату палива, дивитися, щоб персонал не працював з «лівими замовленнями», утримувати та обслуговувати техніку в хорошому стані. Зарплату для персоналу бажано формувати в залежності від обсягу виконаних робіт.

Ще один важливий момент - це розширення і оновлення автопарку. Оскільки перевезення вантажів зношує авто і потрібно постійно стежити за їх технічним станом, а наприклад покупка нового типу авто (рефрижератора) дасть можливість істотно розширити можливість пошуку замовника.

Це складний і витратний бізнес, але в той же час він дуже прибутковий. А що ви думаєте про це? Залишайте, будь ласка, свої коментарі.

Хочете знайти підходящу бізнес ідею в автотемтіке?
Хочете почати з малого і протестувати бізнес з доставки вантажів?
А що ви думаєте про це?
Новости