• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Екшн-камера GoPro Hero 4 Black

 1. Конструкція, технічні характеристики
 2. Відео / фотозйомка
 3. Програмне забезпечення
 4. Висновки

Цей давно знайомий бренд вже фактично підмінив своєю назвою поняття «екшн-камери». Вивчаючи попередні моделі камер GoPro, ми неодноразово переконувалися, що для цього є всі підстави. Незважаючи на малі габарити і вага, камера володіє функціональністю, часто незрівнянно нижчою за можливостями конкурентів. Безліч компонентів, що працюють без конфліктів, що дають високу роздільну здатність без втрати надійності - майже позамежне досягнення в побутовій техніці.

Не можна сказати, що кожна нова ревізія GoPro обходиться зовсім без шорсткий. Якісь недоробки або конструктивні недоліки, звичайно ж, трапляються. Наприклад, така особливість, як потенційно небезпечний перегрів камери. Або незрозуміла ситуація з відео, які мають розмір кадру 4K - имевшаяся в попередньої моделі камери частота кадрів 12 fps виглядала швидше насмішкою. Нарешті, помітна затримка в передачі відеопотоку по Wi-Fi на мобільний пристрій. Цікаво було б знати, позбулася нова, четверта модель GoPro від перерахованих недоліків. А може, придбала чергові, поки ще невідомі характерні риси?

Конструкція, технічні характеристики

Комплектність камери буде залежати від обраного типу поставки, нам же апарат дістався з наступним набором аксесуарів:

До речі, в стандартній комплектації пульт дистанційного керування відсутня. І ще раз на жаль - в нашому наборі не знайшлося кріплення під стандартну штативну головку, а тому знову довелося братися за клейовий пістолет. Втім, це нескладно.

Зовні камера ніяк не відрізняється від попередньої моделі - той же мікрофотоаппаратний форм-фактор, і той же мікроскопічний дисплей без підсвічування, розташований спереду, а не ззаду чи збоку, що було б набагато логічніше. Хоча, ні збоку, ні ззаду місця для такого дисплея просто не існує - корпус вузький, а ззаду розташований батарейний відсік. Але все одно незручно.

Мабуть, з метою максимального полегшення конструкції, інженери не бажають робити петлі або хоча б гумову ніжку для кришки, яка прикриває блок інтерфейсів, де знаходяться роз'єм для карти пам'яті, відеовихід Micro-HDMI, і порт Mini-USB (цкаво, чому не Micro? ). Кришечка ця як і раніше ризикує опинитися втраченої в перші ж дні експлуатації камери. Втім, дана заглушка все одно не грає захисну роль (якщо і так - то дуже мізерну), так що перед тестуванням ми зняли цю кришку і поклали в коробку з аксесуарами. Там вона точно не загубиться.

Кнопка, яка раніше відповідала за включення Wi-Fi, тепер носить логічну функцію активації меню налаштувань. Мабуть, бездротовий зв'язок використовується власниками екшн-камер не настільки часто, що побічно вказує на незручність цієї технології. Точніше, про незручною її реалізації, коли для з'єднання з мобільним пристроєм - планшетом або смартфоном - потрібно чимало часу для встановлення з'єднання і запуску потрібного додатку. Більш того, управління камерою за допомогою смартфона дуже важко організувати в похідних умовах: мобільний пристрій марно на яскравому світлі, його потрібно нерухомо і обережно втримувати, стежити за тим, щоб палець випадково не торкнулася будь-якої зони на дисплеї і т. Д. А як бути в морози?

Втім, довгий утримування цієї кнопки як і раніше активує або відключає бездротової адаптер камери, про роботу якого сигналізує блакитний світлодіод. Нагадаємо - щоб зберегти енергію батареї, недостатньо просто вимкнути камеру. Потрібно ще простежити, чи вимкнене бездротової передавач, який може працювати окремо від камери, віднімаючи заряд акумулятора. Це зроблено для того, щоб камеру можна було включити або відключити дистанційно. По всій видимості, таку функціональність потрібно використовувати тільки при підключеному адаптері змінного струму, коли камера запитана від стаціонарного джерела.

Тому, що вбудований акумулятор ніяк не розрахований на тривалу роботу без постійного контролю рівня заряду. Батареї вистачає всього лише на 47 хвилин безперервної відеозапису в режимі 4K 25p з вимкненим Wi-Fi. Включений бездротової передавач з трансляцією відео ще більше скорочує час роботи від акумулятора, в такому режимі батареї вистачає лише на 27 хвилин під час запису в тому ж режимі 4K 25p. Є думка, що грунтується на отриманому раніше досвіді, що подібне енергоспоживання - це результат поки ще сирий прошивки камери. А тому є залізна необхідність тут же оновлювати програмне забезпечення свіжокуплені апарату.

Під час роботи камера серйозно нагрівається, так само, як і попередня, третя модель. Так, за півгодини безперервної відеозапису з вимкненим Wi-Fi в режимі 4K 25p корпус камери нагрівся в середньому до 55 ° C, а температура в зоні рідкокристалічного дисплея склала і зовсім 68 ° C (зйомка проводилася в приміщенні з температурою 22 ° C, камера працювала без боксу). Цікаво, до якої температури нагрівся б апарат, будь він поміщений у водонепроникний бокс, а зйомка проводилася б ясним днем ​​десь на екваторіальному узбережжі?

Основні технічні характеристики камери наведені в наступній таблиці:

датчик зображення

CMOS 2,3 "12 Мп

Час безперервного запису від батареї, що входить в комплект

 • 47 хвилин в режимі 4K 25p з вимкненим Wi-Fi
 • 27 хвилин в режимі 4K 25p з включеним Wi-Fi

Носій

Карта пам'яті microSD / SDHC / SDXC до 64 ГБ

формати відео

в тексті статті

інтерфейси

 • Micro-HDMI
 • Mini-USB 2.0 (multi + зарядка акумулятора)
 • Wi-Fi IEEE 802.11b / g / n, 2,4 ГГц
Середня ціна
за даними price.ru

Середня ціна
за даними Яндекс.Маркет

T-11130100

пропозиції
за даними Яндекс.Маркет

Відео / фотозйомка

GoPro традиційно має величезний вибір різноманітних режимів запису, які відрізняються як розміром кадру, так і його частотою. Є серйозні сумніви в необхідності такої кількості режимів, оскільки нинішня ситуація нагадує безглузду гонку мегапікселів, тільки в іншій іпостасі. З одного боку, інженерам і маркетологам премія за фантазію, але з іншого - натовпу спантеличених користувачів. Яким - особливо непідкованим - чертовски складно визначитися з потрібним їм режимом.

Наочно уявити різницю в деталізації і характер картинки, які дають деякі режими запису, можна за допомогою наступних стоп-кадрів і оригінальних роликів:

Отже, який з режимів будемо вважати кращим? Теж не наважуєтеся назвати відразу? Відмінно, є привід заглибитися і розібратися.

Почнемо з твердження. Перший режим, 3840 × 2160 25p, не дарма виглядає «рідним» для даної камери. Придивіться: ні тобі б'ють в око спотворень, ні якихось важкопоясненних артефактів. На відміну від нього, режим запису 3840 × 2160 23,976p не тільки відрізняється великим кутом огляду (відповідно, і більш сильним ефектом "риб'яче око"), але і з роздільною здатністю тут не все в порядку. Немов би скалірующей програмою пройшлися по картинці, причому зробили це не особливо акуратно.

Те ж саме, але в набагато більшому ступені, стосується режимів і повільний запис зі збільшеною частотою кадрів. Тут явно використовується сканування матриці з пропуском рядків - бачите «драбинки» на похилих проводах? Той самий «ефект друшляка». Подібним дефектом страждали ранні фотоапарати, раптово навчилися знімати відео - навчитися навчилися, та ось тільки фотоматриці виявилися занадто багатомегапіксельних для відеозйомки, і занадто повільні. Ось і доводиться розробникам примудрялися з пропуском рядків при знятті інформації. Спрощено це виглядає так: один рядок зчитуємо, дві пропускаємо, в залишку маємо n-кратне збільшення швидкості зчитування. Але рядки-то адже пропущені, інформація з них відсутній, а програмно відновлювати відсутню інформацію поки вміють тільки в фантастичних голлівудських серіалах. Згладити, сяк-так на льоту заретушувати, «замилити» рвані краї - ось і все, що можна зробити в сувору реальність. А результат такої роботи наведено вище.

В результаті міркувань потрібно визнати: ідеальним режимом для зйомки виглядає найперший, що має розмір кадру 3840 × 2160 і частоту 25 в секунду. Якщо 4K зйомка не цікавить, то будь ласка - режим 1920 × 1080 50p. Слід віддати належне розробникам: менший розмір кадру виходить не за допомогою простої обрізки повного кадру, а за допомогою м'якого інтерполяції розміру картинки. Це легко перевіряється за допомогою зйомки тестової таблиці (точніше, одного її ділянки, оскільки сильні геометричні спотворення оптичної системи камери не дозволяють заповнити таблицею весь кадр цілком). Проведемо таку зйомку, змінюючи при цьому кути огляду.

Приступимо до Full HD-режиму, причому досліджуємо результати зйомки не тільки з різними кутами огляду, але і з різною частотою кадрів. Тут від середнього кута огляду (medium) довелося відмовитися, так як з даними параметром зйомка з частотою вище 50 кадрів в секунду неможлива: або wide (широкий), або narrow (вузький).

А ось з Full HD все не так просто. Можна бачити, що максимальна роздільна здатність тут становить 900 ліній, причому це значення так-сяк витримується в будь-якому режимі зйомки, з будь-яким кутом огляду і будь-якою частотою кадрів. У той час як дозвіл по вертикалі сильно залежить від частоти затвора і кута огляду: максимально можливі 850-900 ліній по вертикалі виходять лише при зйомці зі стандартною частотою кадрів (50p) і широким кутом огляду (wide), або з малим кутом огляду (narrow ) і будь-якою частотою.

Отже, ось він, проміжний висновок: для отримання максимальної роздільної здатності потрібно вести зйомку в одному з наступних форматів:

 • 3840 × 2160 25p
 • 1920 × 1080 50p Wide
 • 1920 × 1080 50-90-120p Narrow

Інші режими, що мають маленький розмір кадру, ми не розглядаємо, як морально застарілі.

З кутами огляду в камері, як завжди, серйозна плутанина. Вони тісно пов'язані з поточним режимом запису, і знайти якусь загальну систему досить складно. Замість цих пошуків наведемо стоп-кадри з відеороликів, знятих в тому чи іншому режимі з певним кутом огляду, а в пару до них додамо скріншот дисплея планшета, на якому відображається відеопотік. До речі, можна бачити, що в деяких скріншотах планшета замість відеопотоку присутній чорний екран - це не помилка автора. Справа в тому, що під час запису в форматі з високою частотою кадрів трансляція відеопотоку неможлива, хоча функції управління камерою працюють.

Дійсно, неабияка плутанина з цими кутами огляду. Втім, раніше ми вже зробили висновок, в якому форматі і з яким кутом треба вести зйомку. Будемо вважати, що зараз ми всього лише закріпили вже пройдений матеріал.

Наступний тест, який, на щастя, останнім часом став безглуздим, присвячений пошуку роллінг-шаттер (докладніше див. У матеріалі Роллінг-шаттер у відеозйомці - опис дефекту, приклади, пояснення ).

Для перегляду в більшому розмірі натисніть кнопку Оригінальний розмір

Навіть натяку на роллінг-шаттер немає, що й не дивно - матриця в камері досить нова, швидка.

З статичної картинкою у камери, як ми вже бачили, повний порядок. Але ж це екшн-камера, причому елітна, у всіх сенсах передова, і взагалі. На жаль, якість кодування великої кількості руху у апарату нічим не відрізняється від аналогічного показника інших апаратів, причому не тільки екстрим-камер, а будь-яких. Незважаючи на те, що даний апарат кодує 4K відео з бітрейтом під 60 Мбіт / с, і що кожен 13-й кадр є ключовим, сцени з активним рухом виглядають на стоп-кадрах наступним чином (червоні лінії - це вектори, що вказують напрямок руху груп пікселів):

В чому справа? Так в тому, що відео, на відміну від фотографії, прийнято дивитися не на паузі, так склалося за роки життя кінематографа. Але способів причепитися - їх повно, а вже у нас-то і поготів.

Для перегляду в більшому розмірі натисніть кнопку Оригінальний розмір

Для того, щоб мінімізувати втрати чіткості об'єктів в русі, слід, по-перше, забезпечити більшу кількість світла, щоб камер не занижувала витримку, і по-друге, трохи менше «мотилять» камерою. Так, ці банальності відомі до оскоми, проте про них треба нагадувати. Час від часу.

Трохи краще виглядає картинка, якщо камера нерухома. Так, розглянути номера зустрічних авто неможливо - об'єкт зйомки в кадрі, через що камера виставляє довгу витримку (цей момент ми розглянемо окремо, трохи пізніше). Зате номер автомобіля, який рухається попереду в попутному напрямку, цілком можна розглядати навіть на такій відстані. Правда, перед цим їх слід як мінімум протерти ганчіркою. Але це вже проблеми автовласника.

Для перегляду в більшому розмірі натисніть кнопку Оригінальний розмір

Нарешті, сама, як вважається, складна для кодування сцена - падаюча вода. Зауважимо, що тут камера справляється незрівнянно краще, ніж при активному русі і трясці. Стоп-кадри з відеороликів, знятих в різних режимах, можна побачити нижче.

Без подиву спостерігаємо традиційно чудову автоматику камери, правильно виставляти баланс білого в самих різних умовах. Також все гаразд у камери і з фокусуванням, незважаючи на підводну зйомку.

Для перегляду в більшому розмірі натисніть кнопку Оригінальний розмір

Наступний ключовий момент, який слід розглянути, стосується зйомки в умовах недостатньої освітленості. Камера, незважаючи на те, що зйомка ведеться з високою частотою кадрів, знижує витримку до 1/25, що в підсумку призводить до марної трати зайвих кадрів, а точніше, їх багаторазового повторення в відеопотоці (оригінальний ролик знімався в режимі 1920 × 1080 120p) .

Для перегляду в більшому розмірі натисніть кнопку Оригінальний розмір

Цікаво було б порівняти результат зйомки вночі в автоматичному режимі, і з активованою опцією Protune, яка теоретично покликана розширювати динамічний діапазон.

Для перегляду в більшому розмірі натисніть кнопку Оригінальний розмір

Таке порівняння показує дві істотні відмінності: трохи інакше працює баланс білого, і трохи більшу кількість кольорового шуму в кадрі, знятому з функцією Protune.

Фотографії, яка робить камера, відрізняються чудовими деталями, і при деякій їх обробці, яка - нехай частково - усуває геометричні спотворення, ці знімки цілком можна використовувати нарівні зі знімками, отриманими і більш серйозними апаратами. З однією відмінністю (кому-то вигідним, комусь ні) - повна відсутність навіть натяку на існування якогось порогу глибини різкості. Тут всі об'єкти, що знаходяться як поблизу камери, так і на горизонті, завжди будуть знаходитися в фокусі.

До речі, інтервальний фоторежим, як і режим серійної фотозйомки, з камери нікуди не подівся.

Програмне забезпечення

Як ми вже говорили, бічна кнопка на корпусі камери, незважаючи на змінилася піктограму, як і раніше грає роль вмикача бездротового адаптера - для цього її потрібно утримувати кілька секунд. Потім потрібно активувати Wi-Fi на смартфоні або планшеті, запустити фірмовий додаток, і вбити «умолчальне» пароль «goprohero». Якщо камерою до вас вже користувалися, то необхідно провести скиданням налаштувань Wi-Fi. Робиться це хитро: потрібно включити камеру, натиснути бічну кнопку, дочекатися активації бездротового передавача, і, продовжуючи утримувати кнопку налаштувань натиснутою, втиснути кнопку, що знаходиться на передній стороні корпусу камери. Лише тепер на дисплеї з'явиться розділ меню, що дозволяє скинути настройки бездротового адаптера.

При першому підключенні додаток традиційно попросить дати ім'я Wi-Fi-мережі камери і придумати новий пароль.

Далі нас чекали серйозні труднощі: з шести випробуваних Android-пристроїв картинка прямої трансляції з'явилася лише на одному з них, тоді як інші п'ять замість відеопотоку відображали порожній чорний екран. Можливо, це якась недоробка Android-додатки, напевно пов'язана з величезним і непередбаченим парком подібних гаджетів. У випадку з «яблучної» продукцією все інакше - випадково опинився під рукою iPad беззаперечно відобразив живу відеотрансляцію з камери.

На закінчення цієї глави згадаємо про невелику затримку в передачі відеопотоку в режимі прямої трансляції - вона становить не більше секунди, а відстань, на якому зв'язок продовжує погано-бідно утримуватися, може досягати 50 метрів в залежності від оточуючих умов, наявності перешкод і інших Wi- Fi-мереж.

І до речі, не слід економити на картках пам'яті: якщо використовувати оні зі швидкостями не нижче 10 класу, це допоможе уникнути безлічі важкопоясненних помилок: зависань камери, коли допомагає тільки вилучення батареї, довгого відгуку на натиснення кнопок, тривалої фіналізації записаних відеороликів і фотосерій і так далі.

Висновки

Чергове оновлення моделі розглянутої камери можна назвати безсумнівно вдалим з огляду на одного найважливішого чинника: нарешті-то реалізованої можливості зйомки в 4K з «нормальної» частотою кадрів. Більш висока частота в 4K вже реалізована в деяких знімальних апаратах, але вони мають, м'яко кажучи, дещо інший форм-фактор і не відносяться до мініатюрного екшн-класу гаджетів. Інші параметри істотно не змінилися, що очевидно з проведеного тестування. Залишається сподіватися, що нова, четверта модель якщо і отримає деяке збільшення ціни, то воно буде порівнянно з кількістю працюючих нововведень.

До того ж, на підставі інформації, яку ми отримали за кілька років вивчення розвитку камери GoPro, можна спрогнозувати напрямки, в яких розробники будуть рухатися далі. Це, по-перше, подальше збільшення частоти кадрів при зйомці в 4K - наявна апаратна начинка цілком це дозволяє. По-друге, буде вдосконалюватися комунікативний аспект, зокрема додасться чіп NFC і буде вдосконалюватися мобільний додаток. Хотілося б, звичайно, мати ще більш «людяну» комунікацію - нормальний ЖК-дисплей, нехай і мініатюрний. Але, на жаль, розміри камери, та й сам її форм-фактор навряд чи дозволять оснастити цей пристрій екраном. Опціональний пристібається зовнішній дисплей залишиться єдиною можливістю побачити картинку, не користуючись незручною зв'язкою камера-смартфон. Слід зауважити, що в «молодшої» моделі GoPro ( Hero 4 Silver ) Все ж є такий дисплей, однак характеристики цього апарата далекі від рекордних значень розглянутого пристрою, який очолює лінійку екшн-камер GoPro.

Також нагадаємо про параметри, які, за умови збереження нинішнього форм-фактора апарату, не зміняться ні в найближчому, ні в далекому майбутньому. Це дозволяє спроможність населення і світлочутливість. Перший фактор вже є фізичним «стелею», а чутливість - прерогатива класу камер з великими оптичними системами. До яких, зрозуміло, екшн-камера ставитися ніяк не може.

Дякуємо інтернет-магазин Action5.ru
за надану для тестування камеру

А може, придбала чергові, поки ще невідомі характерні риси?
?каво, чому не Micro?
А як бути в морози?
Цікаво, до якої температури нагрівся б апарат, будь він поміщений у водонепроникний бокс, а зйомка проводилася б ясним днем ​​десь на екваторіальному узбережжі?
Теж не наважуєтеся назвати відразу?
Тут явно використовується сканування матриці з пропуском рядків - бачите «драбинки» на похилих проводах?
Новости