• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Вибираємо мишку для ігор: оптична vs лазерна. А також дізнаємося, яке повинно бути дозвіл сенсора.

З таким запитанням досить часто спливає на різних геймерських форумах. Навіть після довгих і бурхливих обговорень форумчани, як правило, приходять до висновку - мишка повинна просто влаштовувати вас в тих іграх, в яких ви найчастіше «зависає». Найчастіше навіть не дозвіл або тип датчика є основними пріоритетами при виборі тієї або іншої моделі.

Ігрові мишки в першу чергу повинні бути максимально зручні для кожної конкретної долоні. Невибагливі геймери зазвичай задовольняються середньостатистичними ергономічними пахвами, просунуті купують дорогі девайси із змінною геометрією корпусу.

Ті, хто грає в RPG або стратегії не особливо переймаються на вазі мишки. А ось любителі шутерів зазвичай звертають на це увагу. І тому вибирають мишки з можливістю регулювання ваги і центру тяжіння.

Також важливим параметром є наявність додаткових кнопок і можливість запису на них макросів з комбінаціями тих чи інших дій.

Нарешті, що особливо важливо, ігрові мишки створюються в першу чергу зі значно більшим запасом міцності і довговічності, ніж звичайні «офісні».

Що ж стосується конструкції і дозволу, то тут є кілька нюансів.

Лазерні мишки, як правило, набагато точніше, ніж оптичні. Однак останні відмінно працюють буквально на будь-яких поверхнях, навіть нерівних. Лазерні ж мишки вкрай примхливі в цьому параметрі. Піднявши мишку навіть на частку міліметра над килимком, ви відразу ж «втрачаєте» контроль над курсором або, якщо це гра - прицілом. З оптичною мишкою такого не станеться. Крім того, навіть маленька порошинка, яка потрапила під сенсор лазерної мишки, може привести до «стрибка» курсору, що іноді в грі може коштувати вашому житті, хай і віртуальному.

Крім того, навіть маленька порошинка, яка потрапила під сенсор лазерної мишки, може привести до «стрибка» курсору, що іноді в грі може коштувати вашому житті, хай і віртуальному

Якщо говорити про дозвіл сенсора, то, звичайно ж, у оптичних мишок воно зазвичай не перевищує 800 dpi. Ігрові мишки найчастіше лазерні і мають можливість регулювання дозволу сенсора від скромних 400 до 2000 (і навіть 5200 dpi у топових моделей).

До слова, об'єктивно позначення «DPI» не надто коректний термін і використовується скоріше для позначення значення дозволу при друку . По відношенню до сенсора мишки набагато коректніше було б говорити «CPI», тобто Count Per Inch, тобто кількість «значень» на дюйм. Фактично це число «змін» положення мишки, яке фіксує датчик при переміщенні її на один дюйм.

На практиці це виражається так: чим вище дозвіл, тим повільніше рухається курсор або, якщо хочете - приціл. З одного боку підвищується точність наведення, але з іншого - погіршується швидкість прицілювання.

На сьогоднішній день оптимальними параметрами дозволу сенсора мишки вважаються: 400-600 для роботи, 600-800 для шутерів і 900-1200 для стратегій і RPG, включаючи MMO.

У будь-якому випадку, вибираючи ігрову мишку, обрате увагу на те, як вона лежить у вас в руці. Від цього безпосередньо залежить задоволення, яке ви отримаєте від процесу гри. А потім вже звертайте увагу на кількість можливих дозволів сенсора, можливість регулювання ваги і центру тяжіння і, звичайно ж - наявності додаткових кнопок, бажано з можливістю запису макросів .

Іван Ковальов

[email protected]

Новости