• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Ділова гра, як засіб формування професійних компетенцій

 1. З матеріалів цієї статті ви дізнаєтеся:
 2. Практика ігор
 3. Стандартний сценарій ділових ігор
 4. В яких ситуаціях рекомендується вдаватися до практики ділових ігор

Вже давно доведено, що методика проведення ділових ігор між членами колективу дозволяє розвинути у персоналу уважність і відповідальність перед вирішенням важливих виробничих завдань. Про те, яким чином дана методика впливає на професіоналізм співробітників, розповімо в статті.

З матеріалів цієї статті ви дізнаєтеся:

Які ділові компетенції формує проведення ділової гри

Представник компанії, який відповідає за прийняття в штат і навчання персоналу , Має можливість використовувати на практиці численні методики оцінки компетентності претендентів. Одним з таких підходів є організація корпоративних ігрових заходів. Їх можна проводити між двома людьми, членами одного відділу або задіяти весь персонал.

Основною відмінністю ділових ігор від інших підходів до навчання персоналу є їх гнучкість і можливість адаптації під будь-які умови Основною відмінністю ділових ігор від інших підходів до навчання персоналу є їх гнучкість і можливість адаптації під будь-які умови. Дані заходи допускається влаштовувати в будь-яких приміщеннях, де можна комфортно розмістити певну групу співробітників. Ігрові дисципліни діляться залежно від сфери діяльності.

Ділові ігри відносяться до активних методик навчання, які дозволяють сформувати у співробітників важливі риси професійного характеру:

 • відповідальність;
 • цілеспрямованість;
 • спрямованість на результат;
 • здатність швидко і якісно виконувати розпорядження керівництва, відстоювати свої права і регулювати виконуються обов'язки;
 • готовність оперативно пропонувати вирішення складних виробничих завдань.

Дізнайтеся докладніше, про ділових іграх

Ділові ігри можна застосовувати для формування наступних важливих якостей:

 • цілісне розуміння про професійну діяльність;
 • швидкий розвиток практичного і теоретичного мислення в певному напрямку;
 • придбання необхідних для майбутньої роботи соціально-психологічних навичок;
 • прояв професійної мотивації краще виконувати свої обов'язки.

Важливим етапом формування правильного підходу до організації ігрових заходів є визначення кінцевої мети гри. Вона повинна підходити під вікові та соціальні рамки аудиторії учасників. Якщо мова йде про майбутніх юристів, то таким слухачам абсолютно нераціонально загадувати завдання, які будуть стосуватися галузі психології або бухгалтерського обліку.

Практика ігор

Для правильного проведення ігрової процедури рекомендується дотримуватися певних правил:

 • брати участь в грі повинно якомога більшу кількість слухачів;
 • буде потрібно проявити турботу про побудову відповідного психологічного настрою учасників;
 • приділити велику увагу підготовці приміщення, оформлення інформаційних матеріалів і вибору різних демонстраційних методик подачі інформації;
 • кожному учаснику потрібно позначити чітку роль, яку він буде виконувати в процесі пошуку оптимального вирішення основного завдання;
 • дотримуватися рамки ділових відносин, не допускати переходу колективних суперечок в щось більше.

Організатором ділових ігор повинен виступати людина, яка не тільки має професійні знання в певній сфері, а й користується серед слухачів повагою, володіє психологічними і ораторськими якостями. Якщо учасники не поважатимуть ведучого, то ні про яку конструктивної бесіди й мови бути не може. Процес гри перетвориться на банальний хаос і балаган.

Завдяки використанню грамотного ігрового підходу, керівники організацій можуть на місці визначити, наскільки компетентний в робочих питаннях здобувач. Проводячи заздалегідь сплановані заходи, компанія буде надійно захищена від прийому в колектив несприятливих особистостей, які в подальшому можуть призвести фірму до глибокого кризі .

Ігри можна застосовувати в якості оперативних курсів підвищення кваліфікації, під час яких працівникові надаються цільові знання, які згодом можна використанню на практиці.

Стандартний сценарій ділових ігор

При організації ділової гри першим етапом завжди буде виступати проведення лекції перед слухачами, під час якої ведучий описує перед учасниками основну мету. Тут важливо пам'ятати, що інформацію учасники повинні отримати максимально точну, інакше вони просто не зможуть правильно формувати рішення.

Далі, слід провести вступну підготовчу рольову гру, яка покликана підбадьорити учасників і налаштувати їх на потрібний лад. Така собі розминка служить для активізації мозкової діяльності, коли представники різних команд зможуть вирішити пробні тести з налаштуванням на подальше суперництво.

Програма проведення має на увазі формування кілька груп, що складаються з представників одного або різних структурних підрозділів. Тут необхідно проаналізувати, хто з колективу зможе скласти згуртовану команду , А кого на одну «сторону барикад» краще не ставити.

Групи в подальшому видаляються в різні приміщення для обговорення наданої інформації. Кожен учасник повинен повністю сконцентруватися на особистий успіх, представивши, що перед ним не людина, з яким він багато працював, а представник конкурентної організації. Якщо гра проводиться між двома людьми, то необхідно створити видимість, що перемога в змаганні гарантує одному зі співрозмовників більш привабливу посаду, тоді як іншого залишать на колишньому місці або, взагалі, знизять.

Проведення ділових ігор неможливо без визначення явного лідера, який в подальшому буде озвучувати рішення, узгоджене з іншими членами команди. Тільки при наявності головного представника вдасться досягти важливої ​​мети - формування загальної ідеї, обговореної між усіма особами-членами команди. На плечі керуючого покладається відповідальність за формування звіту або доповіді, за яким і будуть судити, чи впоралися інші з проблемою.

В процесі вибору лідера важливо дотримуватися грамотність, так як їм долен стати або керівник відділу, або рядові робітники. Дискримінація за професійною ознакою може привести до негативного враженню від гри і повної відмови від участі в ній.

Успішний результат буде мати такі особливості:

 • стислість і лаконічність;
 • обгрунтованість прийнятих рішень;
 • опис практичної вигоди від використання саме цього рішення.

На період проведення ігрових заходів потрібно виключити офіційність. Кожен учасник, незалежно від займаної на підприємстві посади, повинен мати рівні права з вищим керівництвом, якщо воно так само задіяно в пошуку відповідей. Критика особистості неприпустима, а ось суперечки, щодо раціональності прийнятих рішень, допускаються і навіть заохочуються, адже саме здорова конкуренція є двигуном прогресу.

В яких ситуаціях рекомендується вдаватися до практики ділових ігор

Як і будь-яка інша процедура з навчання персоналу, проведення ділових ігор вимагає від організаторів певних витрат в області підбору матеріалу і приміщення, надання доступу до джерел інформації і, в деяких випадках, для різних корпоративних аспектів (харчування, проїзд до місця проведення гри, роздача буклетів і так далі).

Безперечно, потрібно так само найняти кваліфікованого ігротехніка, якщо організація не має в штаті такого співробітника. У сучасному світі існують спеціальні компанії, які надають послуги з підготовки та проведення ділових ігор. Кожен керівник може організувати для своїх підлеглих захоплюючі заходи, які посприяють розвитку професійних компетенцій.

Рекомендуємо матеріали по темі:

 1. Як навчити менеджерів з продажу незвично. Проводьте заняття в форматі фасилітації ;
 2. Потрібно зрозуміти, чи дійсно кандидат - ефективний управлінець. Перевірте його в дії. Попросіть зіграти в комп'ютерну бізнес-гру ;
 3. Як серйозну робочу задачу перетворити на захоплюючу гру - Нематеріальна мотивація .

Новости