• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект

 1. Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект Комунікативні здібності в тій...
 2. Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата
 3. Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника
 4. Ознаки високого EQ:
 5. Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект
 6. Зі статті ви дізнаєтесь:
 7. Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата
 8. Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника
 9. Ознаки високого EQ:
 10. Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект
 11. Зі статті ви дізнаєтесь:
 12. Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата
 13. Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника
 14. Ознаки високого EQ:
 15. Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект
 16. Зі статті ви дізнаєтесь:
 17. Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата
 18. Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника
 19. Ознаки високого EQ:
 20. Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект
 21. Зі статті ви дізнаєтесь:
 22. Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата
 23. Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника
 24. Ознаки високого EQ:
 25. Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект
 26. Зі статті ви дізнаєтесь:
 27. Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата
 28. Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника
 29. Ознаки високого EQ:

Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект

Комунікативні здібності в тій чи іншій мірі потрібні будь-якому працівнику, особливо це якість важливо для керівного складу. Діагностика комунікативних здібностей методом визначення емоційного інтелекту допоможе виявити проблему ще на етапі відбору.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Нерідко причиною низької ефективності роботи персоналу є погана комунікація і конфліктність всередині колективу. Тому необхідно діагностувати проблему і проводити заходи щодо розвитку комунікативних здібностей персоналу.

Скачайте документи по темі:

Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата

При підборі персоналу на деякі спеціальності критичним важливо стає така якість, як клієнтоорієнтованість. Зокрема, комунікативні здібності повинні бути добре розвинені у працівників call-центр.

Завантажити документ >>>

Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим. Опитувальник дозволяє визначити, до якого типу професії схильний людина. Професор виділив п'ять типів: Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим

 • «Людина-людина» (робота, яка передбачає багато комунікацій),
 • «Людина - знакова система» (програмування, бухгалтерія),
 • «Людина-техніка» (управління обладнанням),
 • «Людина - художній образ» (актор, художник),
 • «Людина-природа» (агроном, ветеринар).

Вам потрібні претенденти, схильні до діяльності «людина-людина» (докладніше про діагностичний опитувальник читайте в матеріалі ).

Якщо ви не хочете використовувати весь опитувальник, візьміть з нього тільки те, що служить індикатором типу професії «людина-людина». Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?» Чим більше ствердних відповідей дасть кандидат , Тим краще розвинена у нього клієнтоорієнтованість.

Не обмежуйтеся анкетою. Давайте кандидату і прості кейси. Наприклад, поцікавтеся: «Як ви дізнавалися про те, що клієнт залишився незадоволений? Що робили? »

Звертайте увагу, наскільки жваво і легко кандидат відповідає на питання. Помічайте, чи розвинені у нього комунікативні здібності і емпатія, чи володіє він емоційною стійкістю, спостережливістю. Щоб перевірити, чи вміє кандидат швидко перемикатися з однієї теми на іншу, задавайте йому питання з різних сфер життя і роботи. Чи швидко він переключається?

Розробіть стандарти обслуговування і проводите по ним навчання для новачків. Після організуйте післятренінговий супровід, в яке включите методи розвитку комунікативних здібностей. Завдяки цьому співробітники будуть дотримуватися стандарти і дотримуватися їх у своїй роботі. Детальніше про діагностику комунікативних здібностей здобувача читайте в статті .

Читайте також:

Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника

Нерідко хороші професіонали в своїй області на керівних позиціях можуть проявляти повна відсутність комунікативних здібностей. Це проявляється в невмінні спілкуватися і взаємодіяти з колегами і підлеглими. Причина тому в низькому емоційному інтелекті (EQ) управлінця. Цей інтелект можна розвинути, але на це потрібен час.

Тому вкрай важливо виявляти рівень розвитку EQ ще на стадії підбору співробітників. Для цього потрібно підібрати або виробити відповідні інструменти, щоб оцінювати кандидатів не тільки на керівні посади, а й на позиціях менеджерів по роботі з клієнтами та фахівців з продажу.

Емоційний інтелект - це інструмент взаємодії людини з оточуючими. Поясніть рекрутерам, що таке EQ, чому він важливий і з чого він складається. Тоді вони краще зрозуміють, як його оцінювати. Зауважте: емоції потрібні. І не просто для того, щоб добре спілкуватися. Вони - інструмент взаємодії людини з побратимами, показник його рівня комунікативних здібностей.

Крім того, поясніть: якщо людина відкрито і бурхливо виражає свої емоції , Це ще не означає, що у нього все в порядку з EQ. Потрібно, щоб він розумів, звідки і чому беруться емоції у інших, як його власні емоції відіб'ються на оточуючих.

Довідка

Ознаки високого EQ:

 1. Встановлює невербальний контакт, в тому числі зоровий контакт;
 2. Відчуває «особистий простір» співрозмовника (не наближається занадто близько);
 3. Вміє вітати;
 4. Займає активну позицію в комунікації , Переводить співрозмовника з пасивного стану в активне;
 5. Використовує техніку саморозкриття (говорить про себе, про свої почуття).

Методи діагностики комунікативних здібностей і рівня EQ можна використовувати найрізноманітніші.

Наприклад, кандидат розповідає, що у нього все добре у взаєминах з керівництвом і колегами. Вислухайте людини до кінця, кивніть, показуючи, що зрозуміли його, а в кінці резюмуйте «від зворотного»: «Отже, як я зрозумів, у вас були досить напружені відносини з керівництвом і колегами?»

Ви побачите, як здобувач проявить емоції в ситуації неконгруентності - штучно створеному розбіжності думки людини про себе і сприйняттям його іншими. Якщо він спокійно уточнить, що розповідав про іншу модель взаємин, то це ознаки високого EQ. Якщо ж почне втрачати самовладання, виходити з себе, дивуватися і обурюватися - це індикатори низького EQ.

Як би мимохідь поцікавтеся: «Що Вас дратує в людях?» Розкажіть кандидату коротку історію про своє родича або колезі, який вас дратує. І запитайте: «А у Вас на минулій роботі були товариші по службі, які Вас дратували?» Якщо у відповідь почуєте, що не було таких людей, це поганий сигнал: або людина нещира, або просто не усвідомлює свої емоції і формування його комунікативних здібностей в самому початку.

Якщо ж претендент скаже, що у нього були колеги, які його дратували, поцікавтеся, чим саме. Уважно слухайте, як він описує такого колегу. Якщо тільки негативно, бачить суцільні недоліки, це крайностное (інфантильне) прояв емоцій.

Здобувач з високим EQ вільно і ясно розповість про свої почуття, в тому числі про негативні, але відзначить і позитивні сторони колеги. Це говорить про те, що емоції збалансовані.

Попросіть кандидата описати один його невдалий день. Інакше кажучи, день, коли події розвивалися не так, як хотілося, зривався проект або стався конфлікт. Звертайте увагу на те, як кандидат описує цей день і як він виходив зі складної ситуації.

Уточнюйте, чому все склалося невдало, хто в цьому винен. Кандидат з низьким EQ перекладає відповідальність на інших, звинувачує кого тільки можна, крім себе, негативно відгукується про колишніх колег і підлеглих. Він психологічно нестійкий.

Управлінці з високим EQ беруть на себе відповідальність і роблять висновки з уроків. Якщо кандидат стверджує, що конфліктів не траплялося, складних проектів для нього не буває, швидше за все, він неадекватно оцінює емоції - свої і колег.

Обрисуйте ситуацію: «Ви керівник департаменту. Два цінних співробітника конфліктують. Що зробите? »По суті, ви даєте претенденту кейс і просите вирішити. Можна дати ще таке завдання: «Положення компанії змінилося, частина співробітників доведеться звільнити, а решті збільшити навантаження. Як Ви допоможете своїм людям зрозуміти і прийняти зміни? »

У відповідях кандидата оцінюйте, чи правильно він прогнозує, якою буде реакція співробітників. Пов'язує він свої дії з емоціями підлеглих. Здобувач з низьким EQ не робить цього. Кандидат з високим EQ розуміє емоційні потреби інших людей, намагається надихнути і підтримати співробітників.

Методика визначення комунікативних та організаторських здібностей враховує, перш за все, стан людини. Якщо під час співбесіди кандидат занадто байдужий або, навпаки, надмірно емоційний, у нього низький EQ.

Здобувачі, у яких високий EQ, поводяться на співбесіді спокійно, без зайвої напруги, але при цьому не виглядають занадто флегматичними, байдужими. Вони уважно слухають співрозмовника, не перебивають його, задають уточнюючі питання. Якщо кандидат починає затято сперечатися з інтерв'юером, не може впоратися зі своїми емоціями або тримається зарозуміло, це сигнал, що емоційний інтелект низький.

На завершення подивіться, що ви позначали в ході співбесіди, які ознаки високого і низького EQ зафіксували. Порівняйте записи зі своїми враженнями та емоціями. Зробіть висновок про рівень емоційного інтелекту здобувача.

Детальніше про те, як оцінювати емоційний інтелект і діагностувати комунікативні здібності читайте в матеріалі .

Читайте також:

Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект

Комунікативні здібності в тій чи іншій мірі потрібні будь-якому працівнику, особливо це якість важливо для керівного складу. Діагностика комунікативних здібностей методом визначення емоційного інтелекту допоможе виявити проблему ще на етапі відбору.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Нерідко причиною низької ефективності роботи персоналу є погана комунікація і конфліктність всередині колективу. Тому необхідно діагностувати проблему і проводити заходи щодо розвитку комунікативних здібностей персоналу.

Скачайте документи по темі:

Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата

При підборі персоналу на деякі спеціальності критичним важливо стає така якість, як клієнтоорієнтованість. Зокрема, комунікативні здібності повинні бути добре розвинені у працівників call-центр.

Завантажити документ >>>

Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим. Опитувальник дозволяє визначити, до якого типу професії схильний людина. Професор виділив п'ять типів: Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим

 • «Людина-людина» (робота, яка передбачає багато комунікацій),
 • «Людина - знакова система» (програмування, бухгалтерія),
 • «Людина-техніка» (управління обладнанням),
 • «Людина - художній образ» (актор, художник),
 • «Людина-природа» (агроном, ветеринар).

Вам потрібні претенденти, схильні до діяльності «людина-людина» (докладніше про діагностичний опитувальник читайте в матеріалі ).

Якщо ви не хочете використовувати весь опитувальник, візьміть з нього тільки те, що служить індикатором типу професії «людина-людина». Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?» Чим більше ствердних відповідей дасть кандидат , Тим краще розвинена у нього клієнтоорієнтованість.

Не обмежуйтеся анкетою. Давайте кандидату і прості кейси. Наприклад, поцікавтеся: «Як ви дізнавалися про те, що клієнт залишився незадоволений? Що робили? »

Звертайте увагу, наскільки жваво і легко кандидат відповідає на питання. Помічайте, чи розвинені у нього комунікативні здібності і емпатія, чи володіє він емоційною стійкістю, спостережливістю. Щоб перевірити, чи вміє кандидат швидко перемикатися з однієї теми на іншу, задавайте йому питання з різних сфер життя і роботи. Чи швидко він переключається?

Розробіть стандарти обслуговування і проводите по ним навчання для новачків. Після організуйте післятренінговий супровід, в яке включите методи розвитку комунікативних здібностей. Завдяки цьому співробітники будуть дотримуватися стандарти і дотримуватися їх у своїй роботі. Детальніше про діагностику комунікативних здібностей здобувача читайте в статті .

Читайте також:

Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника

Нерідко хороші професіонали в своїй області на керівних позиціях можуть проявляти повна відсутність комунікативних здібностей. Це проявляється в невмінні спілкуватися і взаємодіяти з колегами і підлеглими. Причина тому в низькому емоційному інтелекті (EQ) управлінця. Цей інтелект можна розвинути, але на це потрібен час.

Тому вкрай важливо виявляти рівень розвитку EQ ще на стадії підбору співробітників. Для цього потрібно підібрати або виробити відповідні інструменти, щоб оцінювати кандидатів не тільки на керівні посади, а й на позиціях менеджерів по роботі з клієнтами та фахівців з продажу.

Емоційний інтелект - це інструмент взаємодії людини з оточуючими. Поясніть рекрутерам, що таке EQ, чому він важливий і з чого він складається. Тоді вони краще зрозуміють, як його оцінювати. Зауважте: емоції потрібні. І не просто для того, щоб добре спілкуватися. Вони - інструмент взаємодії людини з побратимами, показник його рівня комунікативних здібностей.

Крім того, поясніть: якщо людина відкрито і бурхливо виражає свої емоції , Це ще не означає, що у нього все в порядку з EQ. Потрібно, щоб він розумів, звідки і чому беруться емоції у інших, як його власні емоції відіб'ються на оточуючих.

Довідка

Ознаки високого EQ:

 1. Встановлює невербальний контакт, в тому числі зоровий контакт;
 2. Відчуває «особистий простір» співрозмовника (не наближається занадто близько);
 3. Вміє вітати;
 4. Займає активну позицію в комунікації , Переводить співрозмовника з пасивного стану в активне;
 5. Використовує техніку саморозкриття (говорить про себе, про свої почуття).

Методи діагностики комунікативних здібностей і рівня EQ можна використовувати найрізноманітніші.

Наприклад, кандидат розповідає, що у нього все добре у взаєминах з керівництвом і колегами. Вислухайте людини до кінця, кивніть, показуючи, що зрозуміли його, а в кінці резюмуйте «від зворотного»: «Отже, як я зрозумів, у вас були досить напружені відносини з керівництвом і колегами?»

Ви побачите, як здобувач проявить емоції в ситуації неконгруентності - штучно створеному розбіжності думки людини про себе і сприйняттям його іншими. Якщо він спокійно уточнить, що розповідав про іншу модель взаємин, то це ознаки високого EQ. Якщо ж почне втрачати самовладання, виходити з себе, дивуватися і обурюватися - це індикатори низького EQ.

Як би мимохідь поцікавтеся: «Що Вас дратує в людях?» Розкажіть кандидату коротку історію про своє родича або колезі, який вас дратує. І запитайте: «А у Вас на минулій роботі були товариші по службі, які Вас дратували?» Якщо у відповідь почуєте, що не було таких людей, це поганий сигнал: або людина нещира, або просто не усвідомлює свої емоції і формування його комунікативних здібностей в самому початку.

Якщо ж претендент скаже, що у нього були колеги, які його дратували, поцікавтеся, чим саме. Уважно слухайте, як він описує такого колегу. Якщо тільки негативно, бачить суцільні недоліки, це крайностное (інфантильне) прояв емоцій.

Здобувач з високим EQ вільно і ясно розповість про свої почуття, в тому числі про негативні, але відзначить і позитивні сторони колеги. Це говорить про те, що емоції збалансовані.

Попросіть кандидата описати один його невдалий день. Інакше кажучи, день, коли події розвивалися не так, як хотілося, зривався проект або стався конфлікт. Звертайте увагу на те, як кандидат описує цей день і як він виходив зі складної ситуації.

Уточнюйте, чому все склалося невдало, хто в цьому винен. Кандидат з низьким EQ перекладає відповідальність на інших, звинувачує кого тільки можна, крім себе, негативно відгукується про колишніх колег і підлеглих. Він психологічно нестійкий.

Управлінці з високим EQ беруть на себе відповідальність і роблять висновки з уроків. Якщо кандидат стверджує, що конфліктів не траплялося, складних проектів для нього не буває, швидше за все, він неадекватно оцінює емоції - свої і колег.

Обрисуйте ситуацію: «Ви керівник департаменту. Два цінних співробітника конфліктують. Що зробите? »По суті, ви даєте претенденту кейс і просите вирішити. Можна дати ще таке завдання: «Положення компанії змінилося, частина співробітників доведеться звільнити, а решті збільшити навантаження. Як Ви допоможете своїм людям зрозуміти і прийняти зміни? »

У відповідях кандидата оцінюйте, чи правильно він прогнозує, якою буде реакція співробітників. Пов'язує він свої дії з емоціями підлеглих. Здобувач з низьким EQ не робить цього. Кандидат з високим EQ розуміє емоційні потреби інших людей, намагається надихнути і підтримати співробітників.

Методика визначення комунікативних та організаторських здібностей враховує, перш за все, стан людини. Якщо під час співбесіди кандидат занадто байдужий або, навпаки, надмірно емоційний, у нього низький EQ.

Здобувачі, у яких високий EQ, поводяться на співбесіді спокійно, без зайвої напруги, але при цьому не виглядають занадто флегматичними, байдужими. Вони уважно слухають співрозмовника, не перебивають його, задають уточнюючі питання. Якщо кандидат починає затято сперечатися з інтерв'юером, не може впоратися зі своїми емоціями або тримається зарозуміло, це сигнал, що емоційний інтелект низький.

На завершення подивіться, що ви позначали в ході співбесіди, які ознаки високого і низького EQ зафіксували. Порівняйте записи зі своїми враженнями та емоціями. Зробіть висновок про рівень емоційного інтелекту здобувача.

Детальніше про те, як оцінювати емоційний інтелект і діагностувати комунікативні здібності читайте в матеріалі .

Читайте також:

Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект

Комунікативні здібності в тій чи іншій мірі потрібні будь-якому працівнику, особливо це якість важливо для керівного складу. Діагностика комунікативних здібностей методом визначення емоційного інтелекту допоможе виявити проблему ще на етапі відбору.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Нерідко причиною низької ефективності роботи персоналу є погана комунікація і конфліктність всередині колективу. Тому необхідно діагностувати проблему і проводити заходи щодо розвитку комунікативних здібностей персоналу.

Скачайте документи по темі:

Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата

При підборі персоналу на деякі спеціальності критичним важливо стає така якість, як клієнтоорієнтованість. Зокрема, комунікативні здібності повинні бути добре розвинені у працівників call-центр.

Завантажити документ >>>

Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим. Опитувальник дозволяє визначити, до якого типу професії схильний людина. Професор виділив п'ять типів: Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим

 • «Людина-людина» (робота, яка передбачає багато комунікацій),
 • «Людина - знакова система» (програмування, бухгалтерія),
 • «Людина-техніка» (управління обладнанням),
 • «Людина - художній образ» (актор, художник),
 • «Людина-природа» (агроном, ветеринар).

Вам потрібні претенденти, схильні до діяльності «людина-людина» (докладніше про діагностичний опитувальник читайте в матеріалі ).

Якщо ви не хочете використовувати весь опитувальник, візьміть з нього тільки те, що служить індикатором типу професії «людина-людина». Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?» Чим більше ствердних відповідей дасть кандидат , Тим краще розвинена у нього клієнтоорієнтованість.

Не обмежуйтеся анкетою. Давайте кандидату і прості кейси. Наприклад, поцікавтеся: «Як ви дізнавалися про те, що клієнт залишився незадоволений? Що робили? »

Звертайте увагу, наскільки жваво і легко кандидат відповідає на питання. Помічайте, чи розвинені у нього комунікативні здібності і емпатія, чи володіє він емоційною стійкістю, спостережливістю. Щоб перевірити, чи вміє кандидат швидко перемикатися з однієї теми на іншу, задавайте йому питання з різних сфер життя і роботи. Чи швидко він переключається?

Розробіть стандарти обслуговування і проводите по ним навчання для новачків. Після організуйте післятренінговий супровід, в яке включите методи розвитку комунікативних здібностей. Завдяки цьому співробітники будуть дотримуватися стандарти і дотримуватися їх у своїй роботі. Детальніше про діагностику комунікативних здібностей здобувача читайте в статті .

Читайте також:

Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника

Нерідко хороші професіонали в своїй області на керівних позиціях можуть проявляти повна відсутність комунікативних здібностей. Це проявляється в невмінні спілкуватися і взаємодіяти з колегами і підлеглими. Причина тому в низькому емоційному інтелекті (EQ) управлінця. Цей інтелект можна розвинути, але на це потрібен час.

Тому вкрай важливо виявляти рівень розвитку EQ ще на стадії підбору співробітників. Для цього потрібно підібрати або виробити відповідні інструменти, щоб оцінювати кандидатів не тільки на керівні посади, а й на позиціях менеджерів по роботі з клієнтами та фахівців з продажу.

Емоційний інтелект - це інструмент взаємодії людини з оточуючими. Поясніть рекрутерам, що таке EQ, чому він важливий і з чого він складається. Тоді вони краще зрозуміють, як його оцінювати. Зауважте: емоції потрібні. І не просто для того, щоб добре спілкуватися. Вони - інструмент взаємодії людини з побратимами, показник його рівня комунікативних здібностей.

Крім того, поясніть: якщо людина відкрито і бурхливо виражає свої емоції , Це ще не означає, що у нього все в порядку з EQ. Потрібно, щоб він розумів, звідки і чому беруться емоції у інших, як його власні емоції відіб'ються на оточуючих.

Довідка

Ознаки високого EQ:

 1. Встановлює невербальний контакт, в тому числі зоровий контакт;
 2. Відчуває «особистий простір» співрозмовника (не наближається занадто близько);
 3. Вміє вітати;
 4. Займає активну позицію в комунікації , Переводить співрозмовника з пасивного стану в активне;
 5. Використовує техніку саморозкриття (говорить про себе, про свої почуття).

Методи діагностики комунікативних здібностей і рівня EQ можна використовувати найрізноманітніші.

Наприклад, кандидат розповідає, що у нього все добре у взаєминах з керівництвом і колегами. Вислухайте людини до кінця, кивніть, показуючи, що зрозуміли його, а в кінці резюмуйте «від зворотного»: «Отже, як я зрозумів, у вас були досить напружені відносини з керівництвом і колегами?»

Ви побачите, як здобувач проявить емоції в ситуації неконгруентності - штучно створеному розбіжності думки людини про себе і сприйняттям його іншими. Якщо він спокійно уточнить, що розповідав про іншу модель взаємин, то це ознаки високого EQ. Якщо ж почне втрачати самовладання, виходити з себе, дивуватися і обурюватися - це індикатори низького EQ.

Як би мимохідь поцікавтеся: «Що Вас дратує в людях?» Розкажіть кандидату коротку історію про своє родича або колезі, який вас дратує. І запитайте: «А у Вас на минулій роботі були товариші по службі, які Вас дратували?» Якщо у відповідь почуєте, що не було таких людей, це поганий сигнал: або людина нещира, або просто не усвідомлює свої емоції і формування його комунікативних здібностей в самому початку.

Якщо ж претендент скаже, що у нього були колеги, які його дратували, поцікавтеся, чим саме. Уважно слухайте, як він описує такого колегу. Якщо тільки негативно, бачить суцільні недоліки, це крайностное (інфантильне) прояв емоцій.

Здобувач з високим EQ вільно і ясно розповість про свої почуття, в тому числі про негативні, але відзначить і позитивні сторони колеги. Це говорить про те, що емоції збалансовані.

Попросіть кандидата описати один його невдалий день. Інакше кажучи, день, коли події розвивалися не так, як хотілося, зривався проект або стався конфлікт. Звертайте увагу на те, як кандидат описує цей день і як він виходив зі складної ситуації.

Уточнюйте, чому все склалося невдало, хто в цьому винен. Кандидат з низьким EQ перекладає відповідальність на інших, звинувачує кого тільки можна, крім себе, негативно відгукується про колишніх колег і підлеглих. Він психологічно нестійкий.

Управлінці з високим EQ беруть на себе відповідальність і роблять висновки з уроків. Якщо кандидат стверджує, що конфліктів не траплялося, складних проектів для нього не буває, швидше за все, він неадекватно оцінює емоції - свої і колег.

Обрисуйте ситуацію: «Ви керівник департаменту. Два цінних співробітника конфліктують. Що зробите? »По суті, ви даєте претенденту кейс і просите вирішити. Можна дати ще таке завдання: «Положення компанії змінилося, частина співробітників доведеться звільнити, а решті збільшити навантаження. Як Ви допоможете своїм людям зрозуміти і прийняти зміни? »

У відповідях кандидата оцінюйте, чи правильно він прогнозує, якою буде реакція співробітників. Пов'язує він свої дії з емоціями підлеглих. Здобувач з низьким EQ не робить цього. Кандидат з високим EQ розуміє емоційні потреби інших людей, намагається надихнути і підтримати співробітників.

Методика визначення комунікативних та організаторських здібностей враховує, перш за все, стан людини. Якщо під час співбесіди кандидат занадто байдужий або, навпаки, надмірно емоційний, у нього низький EQ.

Здобувачі, у яких високий EQ, поводяться на співбесіді спокійно, без зайвої напруги, але при цьому не виглядають занадто флегматичними, байдужими. Вони уважно слухають співрозмовника, не перебивають його, задають уточнюючі питання. Якщо кандидат починає затято сперечатися з інтерв'юером, не може впоратися зі своїми емоціями або тримається зарозуміло, це сигнал, що емоційний інтелект низький.

На завершення подивіться, що ви позначали в ході співбесіди, які ознаки високого і низького EQ зафіксували. Порівняйте записи зі своїми враженнями та емоціями. Зробіть висновок про рівень емоційного інтелекту здобувача.

Детальніше про те, як оцінювати емоційний інтелект і діагностувати комунікативні здібності читайте в матеріалі .

Читайте також:

Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект

Комунікативні здібності в тій чи іншій мірі потрібні будь-якому працівнику, особливо це якість важливо для керівного складу. Діагностика комунікативних здібностей методом визначення емоційного інтелекту допоможе виявити проблему ще на етапі відбору.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Нерідко причиною низької ефективності роботи персоналу є погана комунікація і конфліктність всередині колективу. Тому необхідно діагностувати проблему і проводити заходи щодо розвитку комунікативних здібностей персоналу.

Скачайте документи по темі:

Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата

При підборі персоналу на деякі спеціальності критичним важливо стає така якість, як клієнтоорієнтованість. Зокрема, комунікативні здібності повинні бути добре розвинені у працівників call-центр.

Завантажити документ >>>

Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим. Опитувальник дозволяє визначити, до якого типу професії схильний людина. Професор виділив п'ять типів: Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим

 • «Людина-людина» (робота, яка передбачає багато комунікацій),
 • «Людина - знакова система» (програмування, бухгалтерія),
 • «Людина-техніка» (управління обладнанням),
 • «Людина - художній образ» (актор, художник),
 • «Людина-природа» (агроном, ветеринар).

Вам потрібні претенденти, схильні до діяльності «людина-людина» (докладніше про діагностичний опитувальник читайте в матеріалі ).

Якщо ви не хочете використовувати весь опитувальник, візьміть з нього тільки те, що служить індикатором типу професії «людина-людина». Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?» Чим більше ствердних відповідей дасть кандидат , Тим краще розвинена у нього клієнтоорієнтованість.

Не обмежуйтеся анкетою. Давайте кандидату і прості кейси. Наприклад, поцікавтеся: «Як ви дізнавалися про те, що клієнт залишився незадоволений? Що робили? »

Звертайте увагу, наскільки жваво і легко кандидат відповідає на питання. Помічайте, чи розвинені у нього комунікативні здібності і емпатія, чи володіє він емоційною стійкістю, спостережливістю. Щоб перевірити, чи вміє кандидат швидко перемикатися з однієї теми на іншу, задавайте йому питання з різних сфер життя і роботи. Чи швидко він переключається?

Розробіть стандарти обслуговування і проводите по ним навчання для новачків. Після організуйте післятренінговий супровід, в яке включите методи розвитку комунікативних здібностей. Завдяки цьому співробітники будуть дотримуватися стандарти і дотримуватися їх у своїй роботі. Детальніше про діагностику комунікативних здібностей здобувача читайте в статті .

Читайте також:

Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника

Нерідко хороші професіонали в своїй області на керівних позиціях можуть проявляти повна відсутність комунікативних здібностей. Це проявляється в невмінні спілкуватися і взаємодіяти з колегами і підлеглими. Причина тому в низькому емоційному інтелекті (EQ) управлінця. Цей інтелект можна розвинути, але на це потрібен час.

Тому вкрай важливо виявляти рівень розвитку EQ ще на стадії підбору співробітників. Для цього потрібно підібрати або виробити відповідні інструменти, щоб оцінювати кандидатів не тільки на керівні посади, а й на позиціях менеджерів по роботі з клієнтами та фахівців з продажу.

Емоційний інтелект - це інструмент взаємодії людини з оточуючими. Поясніть рекрутерам, що таке EQ, чому він важливий і з чого він складається. Тоді вони краще зрозуміють, як його оцінювати. Зауважте: емоції потрібні. І не просто для того, щоб добре спілкуватися. Вони - інструмент взаємодії людини з побратимами, показник його рівня комунікативних здібностей.

Крім того, поясніть: якщо людина відкрито і бурхливо виражає свої емоції , Це ще не означає, що у нього все в порядку з EQ. Потрібно, щоб він розумів, звідки і чому беруться емоції у інших, як його власні емоції відіб'ються на оточуючих.

Довідка

Ознаки високого EQ:

 1. Встановлює невербальний контакт, в тому числі зоровий контакт;
 2. Відчуває «особистий простір» співрозмовника (не наближається занадто близько);
 3. Вміє вітати;
 4. Займає активну позицію в комунікації , Переводить співрозмовника з пасивного стану в активне;
 5. Використовує техніку саморозкриття (говорить про себе, про свої почуття).

Методи діагностики комунікативних здібностей і рівня EQ можна використовувати найрізноманітніші.

Наприклад, кандидат розповідає, що у нього все добре у взаєминах з керівництвом і колегами. Вислухайте людини до кінця, кивніть, показуючи, що зрозуміли його, а в кінці резюмуйте «від зворотного»: «Отже, як я зрозумів, у вас були досить напружені відносини з керівництвом і колегами?»

Ви побачите, як здобувач проявить емоції в ситуації неконгруентності - штучно створеному розбіжності думки людини про себе і сприйняттям його іншими. Якщо він спокійно уточнить, що розповідав про іншу модель взаємин, то це ознаки високого EQ. Якщо ж почне втрачати самовладання, виходити з себе, дивуватися і обурюватися - це індикатори низького EQ.

Як би мимохідь поцікавтеся: «Що Вас дратує в людях?» Розкажіть кандидату коротку історію про своє родича або колезі, який вас дратує. І запитайте: «А у Вас на минулій роботі були товариші по службі, які Вас дратували?» Якщо у відповідь почуєте, що не було таких людей, це поганий сигнал: або людина нещира, або просто не усвідомлює свої емоції і формування його комунікативних здібностей в самому початку.

Якщо ж претендент скаже, що у нього були колеги, які його дратували, поцікавтеся, чим саме. Уважно слухайте, як він описує такого колегу. Якщо тільки негативно, бачить суцільні недоліки, це крайностное (інфантильне) прояв емоцій.

Здобувач з високим EQ вільно і ясно розповість про свої почуття, в тому числі про негативні, але відзначить і позитивні сторони колеги. Це говорить про те, що емоції збалансовані.

Попросіть кандидата описати один його невдалий день. Інакше кажучи, день, коли події розвивалися не так, як хотілося, зривався проект або стався конфлікт. Звертайте увагу на те, як кандидат описує цей день і як він виходив зі складної ситуації.

Уточнюйте, чому все склалося невдало, хто в цьому винен. Кандидат з низьким EQ перекладає відповідальність на інших, звинувачує кого тільки можна, крім себе, негативно відгукується про колишніх колег і підлеглих. Він психологічно нестійкий.

Управлінці з високим EQ беруть на себе відповідальність і роблять висновки з уроків. Якщо кандидат стверджує, що конфліктів не траплялося, складних проектів для нього не буває, швидше за все, він неадекватно оцінює емоції - свої і колег.

Обрисуйте ситуацію: «Ви керівник департаменту. Два цінних співробітника конфліктують. Що зробите? »По суті, ви даєте претенденту кейс і просите вирішити. Можна дати ще таке завдання: «Положення компанії змінилося, частина співробітників доведеться звільнити, а решті збільшити навантаження. Як Ви допоможете своїм людям зрозуміти і прийняти зміни? »

У відповідях кандидата оцінюйте, чи правильно він прогнозує, якою буде реакція співробітників. Пов'язує він свої дії з емоціями підлеглих. Здобувач з низьким EQ не робить цього. Кандидат з високим EQ розуміє емоційні потреби інших людей, намагається надихнути і підтримати співробітників.

Методика визначення комунікативних та організаторських здібностей враховує, перш за все, стан людини. Якщо під час співбесіди кандидат занадто байдужий або, навпаки, надмірно емоційний, у нього низький EQ.

Здобувачі, у яких високий EQ, поводяться на співбесіді спокійно, без зайвої напруги, але при цьому не виглядають занадто флегматичними, байдужими. Вони уважно слухають співрозмовника, не перебивають його, задають уточнюючі питання. Якщо кандидат починає затято сперечатися з інтерв'юером, не може впоратися зі своїми емоціями або тримається зарозуміло, це сигнал, що емоційний інтелект низький.

На завершення подивіться, що ви позначали в ході співбесіди, які ознаки високого і низького EQ зафіксували. Порівняйте записи зі своїми враженнями та емоціями. Зробіть висновок про рівень емоційного інтелекту здобувача.

Детальніше про те, як оцінювати емоційний інтелект і діагностувати комунікативні здібності читайте в матеріалі .

Читайте також:

Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект

Комунікативні здібності в тій чи іншій мірі потрібні будь-якому працівнику, особливо це якість важливо для керівного складу. Діагностика комунікативних здібностей методом визначення емоційного інтелекту допоможе виявити проблему ще на етапі відбору.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Нерідко причиною низької ефективності роботи персоналу є погана комунікація і конфліктність всередині колективу. Тому необхідно діагностувати проблему і проводити заходи щодо розвитку комунікативних здібностей персоналу.

Скачайте документи по темі:

Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата

При підборі персоналу на деякі спеціальності критичним важливо стає така якість, як клієнтоорієнтованість. Зокрема, комунікативні здібності повинні бути добре розвинені у працівників call-центр.

Завантажити документ >>>

Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим. Опитувальник дозволяє визначити, до якого типу професії схильний людина. Професор виділив п'ять типів: Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим

 • «Людина-людина» (робота, яка передбачає багато комунікацій),
 • «Людина - знакова система» (програмування, бухгалтерія),
 • «Людина-техніка» (управління обладнанням),
 • «Людина - художній образ» (актор, художник),
 • «Людина-природа» (агроном, ветеринар).

Вам потрібні претенденти, схильні до діяльності «людина-людина» (докладніше про діагностичний опитувальник читайте в матеріалі ).

Якщо ви не хочете використовувати весь опитувальник, візьміть з нього тільки те, що служить індикатором типу професії «людина-людина». Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?» Чим більше ствердних відповідей дасть кандидат , Тим краще розвинена у нього клієнтоорієнтованість.

Не обмежуйтеся анкетою. Давайте кандидату і прості кейси. Наприклад, поцікавтеся: «Як ви дізнавалися про те, що клієнт залишився незадоволений? Що робили? »

Звертайте увагу, наскільки жваво і легко кандидат відповідає на питання. Помічайте, чи розвинені у нього комунікативні здібності і емпатія, чи володіє він емоційною стійкістю, спостережливістю. Щоб перевірити, чи вміє кандидат швидко перемикатися з однієї теми на іншу, задавайте йому питання з різних сфер життя і роботи. Чи швидко він переключається?

Розробіть стандарти обслуговування і проводите по ним навчання для новачків. Після організуйте післятренінговий супровід, в яке включите методи розвитку комунікативних здібностей. Завдяки цьому співробітники будуть дотримуватися стандарти і дотримуватися їх у своїй роботі. Детальніше про діагностику комунікативних здібностей здобувача читайте в статті .

Читайте також:

Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника

Нерідко хороші професіонали в своїй області на керівних позиціях можуть проявляти повна відсутність комунікативних здібностей. Це проявляється в невмінні спілкуватися і взаємодіяти з колегами і підлеглими. Причина тому в низькому емоційному інтелекті (EQ) управлінця. Цей інтелект можна розвинути, але на це потрібен час.

Тому вкрай важливо виявляти рівень розвитку EQ ще на стадії підбору співробітників. Для цього потрібно підібрати або виробити відповідні інструменти, щоб оцінювати кандидатів не тільки на керівні посади, а й на позиціях менеджерів по роботі з клієнтами та фахівців з продажу.

Емоційний інтелект - це інструмент взаємодії людини з оточуючими. Поясніть рекрутерам, що таке EQ, чому він важливий і з чого він складається. Тоді вони краще зрозуміють, як його оцінювати. Зауважте: емоції потрібні. І не просто для того, щоб добре спілкуватися. Вони - інструмент взаємодії людини з побратимами, показник його рівня комунікативних здібностей.

Крім того, поясніть: якщо людина відкрито і бурхливо виражає свої емоції , Це ще не означає, що у нього все в порядку з EQ. Потрібно, щоб він розумів, звідки і чому беруться емоції у інших, як його власні емоції відіб'ються на оточуючих.

Довідка

Ознаки високого EQ:

 1. Встановлює невербальний контакт, в тому числі зоровий контакт;
 2. Відчуває «особистий простір» співрозмовника (не наближається занадто близько);
 3. Вміє вітати;
 4. Займає активну позицію в комунікації , Переводить співрозмовника з пасивного стану в активне;
 5. Використовує техніку саморозкриття (говорить про себе, про свої почуття).

Методи діагностики комунікативних здібностей і рівня EQ можна використовувати найрізноманітніші.

Наприклад, кандидат розповідає, що у нього все добре у взаєминах з керівництвом і колегами. Вислухайте людини до кінця, кивніть, показуючи, що зрозуміли його, а в кінці резюмуйте «від зворотного»: «Отже, як я зрозумів, у вас були досить напружені відносини з керівництвом і колегами?»

Ви побачите, як здобувач проявить емоції в ситуації неконгруентності - штучно створеному розбіжності думки людини про себе і сприйняттям його іншими. Якщо він спокійно уточнить, що розповідав про іншу модель взаємин, то це ознаки високого EQ. Якщо ж почне втрачати самовладання, виходити з себе, дивуватися і обурюватися - це індикатори низького EQ.

Як би мимохідь поцікавтеся: «Що Вас дратує в людях?» Розкажіть кандидату коротку історію про своє родича або колезі, який вас дратує. І запитайте: «А у Вас на минулій роботі були товариші по службі, які Вас дратували?» Якщо у відповідь почуєте, що не було таких людей, це поганий сигнал: або людина нещира, або просто не усвідомлює свої емоції і формування його комунікативних здібностей в самому початку.

Якщо ж претендент скаже, що у нього були колеги, які його дратували, поцікавтеся, чим саме. Уважно слухайте, як він описує такого колегу. Якщо тільки негативно, бачить суцільні недоліки, це крайностное (інфантильне) прояв емоцій.

Здобувач з високим EQ вільно і ясно розповість про свої почуття, в тому числі про негативні, але відзначить і позитивні сторони колеги. Це говорить про те, що емоції збалансовані.

Попросіть кандидата описати один його невдалий день. Інакше кажучи, день, коли події розвивалися не так, як хотілося, зривався проект або стався конфлікт. Звертайте увагу на те, як кандидат описує цей день і як він виходив зі складної ситуації.

Уточнюйте, чому все склалося невдало, хто в цьому винен. Кандидат з низьким EQ перекладає відповідальність на інших, звинувачує кого тільки можна, крім себе, негативно відгукується про колишніх колег і підлеглих. Він психологічно нестійкий.

Управлінці з високим EQ беруть на себе відповідальність і роблять висновки з уроків. Якщо кандидат стверджує, що конфліктів не траплялося, складних проектів для нього не буває, швидше за все, він неадекватно оцінює емоції - свої і колег.

Обрисуйте ситуацію: «Ви керівник департаменту. Два цінних співробітника конфліктують. Що зробите? »По суті, ви даєте претенденту кейс і просите вирішити. Можна дати ще таке завдання: «Положення компанії змінилося, частина співробітників доведеться звільнити, а решті збільшити навантаження. Як Ви допоможете своїм людям зрозуміти і прийняти зміни? »

У відповідях кандидата оцінюйте, чи правильно він прогнозує, якою буде реакція співробітників. Пов'язує він свої дії з емоціями підлеглих. Здобувач з низьким EQ не робить цього. Кандидат з високим EQ розуміє емоційні потреби інших людей, намагається надихнути і підтримати співробітників.

Методика визначення комунікативних та організаторських здібностей враховує, перш за все, стан людини. Якщо під час співбесіди кандидат занадто байдужий або, навпаки, надмірно емоційний, у нього низький EQ.

Здобувачі, у яких високий EQ, поводяться на співбесіді спокійно, без зайвої напруги, але при цьому не виглядають занадто флегматичними, байдужими. Вони уважно слухають співрозмовника, не перебивають його, задають уточнюючі питання. Якщо кандидат починає затято сперечатися з інтерв'юером, не може впоратися зі своїми емоціями або тримається зарозуміло, це сигнал, що емоційний інтелект низький.

На завершення подивіться, що ви позначали в ході співбесіди, які ознаки високого і низького EQ зафіксували. Порівняйте записи зі своїми враженнями та емоціями. Зробіть висновок про рівень емоційного інтелекту здобувача.

Детальніше про те, як оцінювати емоційний інтелект і діагностувати комунікативні здібності читайте в матеріалі .

Читайте також:

Діагностика комунікативних здібностей: виявляємо емоційний інтелект

Комунікативні здібності в тій чи іншій мірі потрібні будь-якому працівнику, особливо це якість важливо для керівного складу. Діагностика комунікативних здібностей методом визначення емоційного інтелекту допоможе виявити проблему ще на етапі відбору.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Нерідко причиною низької ефективності роботи персоналу є погана комунікація і конфліктність всередині колективу. Тому необхідно діагностувати проблему і проводити заходи щодо розвитку комунікативних здібностей персоналу.

Скачайте документи по темі:

Як скласти опитувальник для діагностики комунікативних здібностей кандидата

При підборі персоналу на деякі спеціальності критичним важливо стає така якість, як клієнтоорієнтованість. Зокрема, комунікативні здібності повинні бути добре розвинені у працівників call-центр.

Завантажити документ >>>

Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим. Опитувальник дозволяє визначити, до якого типу професії схильний людина. Професор виділив п'ять типів: Щоб в процесі відбору оцінювати рівень комунікативних здібностей кандидатів, використовуйте диференційно-діагностичний опитувальник, розроблений доктором психологічних наук Євгеном Клімовим

 • «Людина-людина» (робота, яка передбачає багато комунікацій),
 • «Людина - знакова система» (програмування, бухгалтерія),
 • «Людина-техніка» (управління обладнанням),
 • «Людина - художній образ» (актор, художник),
 • «Людина-природа» (агроном, ветеринар).

Вам потрібні претенденти, схильні до діяльності «людина-людина» (докладніше про діагностичний опитувальник читайте в матеріалі ).

Якщо ви не хочете використовувати весь опитувальник, візьміть з нього тільки те, що служить індикатором типу професії «людина-людина». Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?» Чим більше ствердних відповідей дасть кандидат , Тим краще розвинена у нього клієнтоорієнтованість.

Не обмежуйтеся анкетою. Давайте кандидату і прості кейси. Наприклад, поцікавтеся: «Як ви дізнавалися про те, що клієнт залишився незадоволений? Що робили? »

Звертайте увагу, наскільки жваво і легко кандидат відповідає на питання. Помічайте, чи розвинені у нього комунікативні здібності і емпатія, чи володіє він емоційною стійкістю, спостережливістю. Щоб перевірити, чи вміє кандидат швидко перемикатися з однієї теми на іншу, задавайте йому питання з різних сфер життя і роботи. Чи швидко він переключається?

Розробіть стандарти обслуговування і проводите по ним навчання для новачків. Після організуйте післятренінговий супровід, в яке включите методи розвитку комунікативних здібностей. Завдяки цьому співробітники будуть дотримуватися стандарти і дотримуватися їх у своїй роботі. Детальніше про діагностику комунікативних здібностей здобувача читайте в статті .

Читайте також:

Емоційний інтелект допоможе визначити комунікативні здібності керівника

Нерідко хороші професіонали в своїй області на керівних позиціях можуть проявляти повна відсутність комунікативних здібностей. Це проявляється в невмінні спілкуватися і взаємодіяти з колегами і підлеглими. Причина тому в низькому емоційному інтелекті (EQ) управлінця. Цей інтелект можна розвинути, але на це потрібен час.

Тому вкрай важливо виявляти рівень розвитку EQ ще на стадії підбору співробітників. Для цього потрібно підібрати або виробити відповідні інструменти, щоб оцінювати кандидатів не тільки на керівні посади, а й на позиціях менеджерів по роботі з клієнтами та фахівців з продажу.

Емоційний інтелект - це інструмент взаємодії людини з оточуючими. Поясніть рекрутерам, що таке EQ, чому він важливий і з чого він складається. Тоді вони краще зрозуміють, як його оцінювати. Зауважте: емоції потрібні. І не просто для того, щоб добре спілкуватися. Вони - інструмент взаємодії людини з побратимами, показник його рівня комунікативних здібностей.

Крім того, поясніть: якщо людина відкрито і бурхливо виражає свої емоції , Це ще не означає, що у нього все в порядку з EQ. Потрібно, щоб він розумів, звідки і чому беруться емоції у інших, як його власні емоції відіб'ються на оточуючих.

Довідка

Ознаки високого EQ:

 1. Встановлює невербальний контакт, в тому числі зоровий контакт;
 2. Відчуває «особистий простір» співрозмовника (не наближається занадто близько);
 3. Вміє вітати;
 4. Займає активну позицію в комунікації , Переводить співрозмовника з пасивного стану в активне;
 5. Використовує техніку саморозкриття (говорить про себе, про свої почуття).

Методи діагностики комунікативних здібностей і рівня EQ можна використовувати найрізноманітніші.

Наприклад, кандидат розповідає, що у нього все добре у взаєминах з керівництвом і колегами. Вислухайте людини до кінця, кивніть, показуючи, що зрозуміли його, а в кінці резюмуйте «від зворотного»: «Отже, як я зрозумів, у вас були досить напружені відносини з керівництвом і колегами?»

Ви побачите, як здобувач проявить емоції в ситуації неконгруентності - штучно створеному розбіжності думки людини про себе і сприйняттям його іншими. Якщо він спокійно уточнить, що розповідав про іншу модель взаємин, то це ознаки високого EQ. Якщо ж почне втрачати самовладання, виходити з себе, дивуватися і обурюватися - це індикатори низького EQ.

Як би мимохідь поцікавтеся: «Що Вас дратує в людях?» Розкажіть кандидату коротку історію про своє родича або колезі, який вас дратує. І запитайте: «А у Вас на минулій роботі були товариші по службі, які Вас дратували?» Якщо у відповідь почуєте, що не було таких людей, це поганий сигнал: або людина нещира, або просто не усвідомлює свої емоції і формування його комунікативних здібностей в самому початку.

Якщо ж претендент скаже, що у нього були колеги, які його дратували, поцікавтеся, чим саме. Уважно слухайте, як він описує такого колегу. Якщо тільки негативно, бачить суцільні недоліки, це крайностное (інфантильне) прояв емоцій.

Здобувач з високим EQ вільно і ясно розповість про свої почуття, в тому числі про негативні, але відзначить і позитивні сторони колеги. Це говорить про те, що емоції збалансовані.

Попросіть кандидата описати один його невдалий день. Інакше кажучи, день, коли події розвивалися не так, як хотілося, зривався проект або стався конфлікт. Звертайте увагу на те, як кандидат описує цей день і як він виходив зі складної ситуації.

Уточнюйте, чому все склалося невдало, хто в цьому винен. Кандидат з низьким EQ перекладає відповідальність на інших, звинувачує кого тільки можна, крім себе, негативно відгукується про колишніх колег і підлеглих. Він психологічно нестійкий.

Управлінці з високим EQ беруть на себе відповідальність і роблять висновки з уроків. Якщо кандидат стверджує, що конфліктів не траплялося, складних проектів для нього не буває, швидше за все, він неадекватно оцінює емоції - свої і колег.

Обрисуйте ситуацію: «Ви керівник департаменту. Два цінних співробітника конфліктують. Що зробите? »По суті, ви даєте претенденту кейс і просите вирішити. Можна дати ще таке завдання: «Положення компанії змінилося, частина співробітників доведеться звільнити, а решті збільшити навантаження. Як Ви допоможете своїм людям зрозуміти і прийняти зміни? »

У відповідях кандидата оцінюйте, чи правильно він прогнозує, якою буде реакція співробітників. Пов'язує він свої дії з емоціями підлеглих. Здобувач з низьким EQ не робить цього. Кандидат з високим EQ розуміє емоційні потреби інших людей, намагається надихнути і підтримати співробітників.

Методика визначення комунікативних та організаторських здібностей враховує, перш за все, стан людини. Якщо під час співбесіди кандидат занадто байдужий або, навпаки, надмірно емоційний, у нього низький EQ.

Здобувачі, у яких високий EQ, поводяться на співбесіді спокійно, без зайвої напруги, але при цьому не виглядають занадто флегматичними, байдужими. Вони уважно слухають співрозмовника, не перебивають його, задають уточнюючі питання. Якщо кандидат починає затято сперечатися з інтерв'юером, не може впоратися зі своїми емоціями або тримається зарозуміло, це сигнал, що емоційний інтелект низький.

На завершення подивіться, що ви позначали в ході співбесіди, які ознаки високого і низького EQ зафіксували. Порівняйте записи зі своїми враженнями та емоціями. Зробіть висновок про рівень емоційного інтелекту здобувача.

Детальніше про те, як оцінювати емоційний інтелект і діагностувати комунікативні здібності читайте в матеріалі .

Читайте також:

[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ] [ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ]                    id   інші  російська  український  білоруський  польський  англійська  іспанська  німецький  турецька  болгарська  чеська  угорський  естонський  вірменський  казахський  іврит  грузинський  сербський  хорватський  литовський  словацький  словенський  албанський  македонський  латиська  киргизький  монгольський  португальська  узбецький  корейський  румунський  датський  грецький  нідерландський  норвезький  шведський  італійська  французький  індонезійська id арабська  хінді  бенгальський  китайський  [азербайджанський  ] [Боснійський bs ] [таджицький  ] [Латинський  ] [В'єтнамський  ] [Каннада kn ] [фінський  ] [Філіппінський  ] [Ірландський  ] [Ісландський  ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський  ] [Африкаанс  ] [Амхарська am ] [каталанська  ] [Себуанська ceb ] [корсиканська  ] [Валлійський  ] [Есперанто  ] [Баскська eu ] [перський  ] [Фризька  ] [Галісійська  ] [Гуджараті gu ] [хауса  ] [Гавайський  ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський  ] [Кхмерский  ] [Курманджі  ] [Люксембурзький lb ] [лаоський  ] [Малагасійська  ] [Маорі  ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський  ] [Мальтійський  ] [Бірманський my ] [непальська  ] [Чева ny ] [панджабі  ] [Пушту  ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа  ] [Шона sn ] [сомалійський  ] [Сесото st ] [суданський  ] [Суахілі  ] [Тамільська  ] [Телугу te ] [тайський  ] [Урду  ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу  ]  [ TF ] Немає тексту  Контейнер пошкоджений id інші російська український білоруський польський англійська іспанська німецький турецька болгарська чеська угорський естонський вірменський казахський іврит грузинський сербський хорватський литовський словацький словенський албанський македонський латиська киргизький монгольський португальська узбецький корейський румунський датський грецький нідерландський норвезький шведський італійська французький індонезійська id арабська хінді бенгальський китайський [азербайджанський ] [Боснійський bs ] [таджицький ] [Латинський ] [В'єтнамський ] [Каннада kn ] [фінський ] [Філіппінський ] [Ірландський ] [Ісландський ] [Шотландський (гельський) gd ] [японський ] [Африкаанс ] [Амхарська am ] [каталанська ] [Себуанська ceb ] [корсиканська ] [Валлійський ] [Есперанто ] [Баскська eu ] [перський ] [Фризька ] [Галісійська ] [Гуджараті gu ] [хауса ] [Гавайський ] [Хмонг hmn ] [креольський (Гаїті) ht ] [ігбо ig ] [яванський ] [Кхмерский ] [Курманджі ] [Люксембурзький lb ] [лаоський ] [Малагасійська ] [Маорі ] [Малаялам ml ] [маратхі mr ] [малайський ] [Мальтійський ] [Бірманський my ] [непальська ] [Чева ny ] [панджабі ] [Пушту ] [Синдхи sd ] [сингальский si ] [Самоа ] [Шона sn ] [сомалійський ] [Сесото st ] [суданський ] [Суахілі ] [Тамільська ] [Телугу te ] [тайський ] [Урду ] [Кхоса xh ] [ідиш yi ] [йоруба yo ] [зулу ] [ TF ] Немає тексту
Контейнер пошкоджений! Спробуйте отримати статтю заново GetTextFromUrl.php , але це призведе до видалення всіх існуючих перекладів !!!

Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?
Наприклад, поцікавтеся: «Як ви дізнавалися про те, що клієнт залишився незадоволений?
Що робили?
Чи швидко він переключається?
Вислухайте людини до кінця, кивніть, показуючи, що зрозуміли його, а в кінці резюмуйте «від зворотного»: «Отже, як я зрозумів, у вас були досить напружені відносини з керівництвом і колегами?
Як би мимохідь поцікавтеся: «Що Вас дратує в людях?
І запитайте: «А у Вас на минулій роботі були товариші по службі, які Вас дратували?
Що зробите?
Як Ви допоможете своїм людям зрозуміти і прийняти зміни?
Перефразуйте їх в питання, наприклад: «Чи подобається Вам розповідати споживачам про товар і продавати?
Новости