• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

"Золоті шістдесяті" - замість чобіт гумові калоші

Національний пам'ятник на Віткові   Словосполучення «золоті шістдесяті» в Чехії встояв штамп Національний пам'ятник на Віткові Словосполучення «золоті шістдесяті» в Чехії встояв штамп. Чехословацькі успіхи на міжнародній виставці Expo 58 привели до розрядки в політичному і культурному житті країни.

«У порівнянні з п'ятдесятими, коли ще діяла карткова система, шістдесяті роки ознаменовані великими змінами. У магазини потрапляє маса прекрасних сучасних товарів. Під впливом виставки Expo в Брюсселі в квартирах з'являється сучасні меблі, починається виробництво брюссельських люстр. З'являються нові тканини з додаванням шовку, імпортовані з Болгарії, одночасно на прилавки надходять тканини з синтетичних волокон, такі як хемлон і кримплен. Це було переломний час в порівнянні з 1950-ми роками з їх політичними процесами і порожніми полицями »,

Елішка фуксових - Капліцкі і комісар виставки Миру Вандровцова (Фото: www Елішка фуксових - Капліцкі і комісар виставки Миру Вандровцова (Фото: www.zlatasedesata.com) - розповідає комісар виставки Миру Вандровцова.

За задумом організаторів, виставка оформлена у вигляді окремих відділів універсаму «Білий лебідь» - єдиного магазину в Чехословаччині, який пропонував в той час повний асортимент товарів для побуту.

«Як показати життя в Чехословаччині? Найкраще на споживчих товарах. Що оточувало людей, що у них було вдома? Якою була їх повсякденне життя? А оскільки «Білий лебідь» був єдиним універсальним магазином в той час, ми вирішили відштовхнутися від нього ».

- На чому виставка акцентує увагу - на дизайні, рівні життя?

«Ми не хотіли копіювати проходили раніше ретро-виставки, тому не хотіли робити акцент на дизайні «Ми не хотіли копіювати проходили раніше ретро-виставки, тому не хотіли робити акцент на дизайні. Ми хотіли показати звичайні споживчі товари, оточуючих людей в їх квартирах. Показати, що на прилавках був представлений лише один вид товару, що черга на телевізор і автомобіль тягнулася місяці і роки. У Празі квартири чекали аж по 12 років. Так, продукти були дешевими, ціни штучно занижувалися, але, наприклад, бананів не було, апельсини продавалися кубинські, що не чистилися, тому що вони призначалися не для їжі, а для отримання соку. Невипадково символом цієї виставки є чергу ».

Я запримітила на імпровізованому прилавку бляшану коробочку з грузинським чаєм. А які ще товари поставлялися в той час з Радянського Союзу?

Фото: ЧТК   «Грузинський коньяк був феноменом того часу, найкращим коньяком, який можна було дістати в Чехословаччині Фото: ЧТК «Грузинський коньяк був феноменом того часу, найкращим коньяком, який можна було дістати в Чехословаччині. Французькі коньяки можна було купити лише в «Тузексе» (аналог радянської «Берізки») за бони, які були лише у партійних функціонерів і працівників банків ».

Як жінку, комісара виставки Миру Вандровцову, найбільше вразила історія з чобітьми, що ілюструє незграбність чехословацької промисловості.

Миру Вандровцова (Фото: ЧТК)   «Ось ці чоботи - приклад того, що чехословацька промисловість могла виробляти прекрасну продукцію вже на початку 1960-х років Миру Вандровцова (Фото: ЧТК) «Ось ці чоботи - приклад того, що чехословацька промисловість могла виробляти прекрасну продукцію вже на початку 1960-х років. Але вони йшли на експорт, а наші жінки буквально билися в магазинах через ці чобіт, бо їх було дуже мало. Глава взуттєвої промисловості Заплетал визнавав, що промисловість не змогла вчасно відреагувати на потреби ринку. Замість чобіт і раніше випускалися гумові калоші, які теж можна побачити на виставці ".

Який експонат на виставці найцінніший?

«Найцінніший експонат парадоксально найменший - це зразки місячного ґрунту, привезені американськими астронавтами з« Аполлона-11 »- президент Ніксон їх потім подарував чехословацькому народу. Зазвичай місячна порода зберігається в сейфі Військово-історичного інституту в Празі і виставляється тільки в особливих випадках »,

Майор Міхал Буріан   - розповідає співавтор виставки, майор Міхал Буріан з Військово-історичного інституту Майор Міхал Буріан - розповідає співавтор виставки, майор Міхал Буріан з Військово-історичного інституту.

«Шістдесяті роки в Чехословаччині і в світі проходили під знаком підкорення космосу - польоту Юрія Гагаріна і« Аполлона-11 ». Космічна тематика проникла і в рекламу. Безліч товарів отримували назви космічних тіл, планет. Оскільки тут ми знаходимося в приміщенні універсаму шістдесятих років, то і головна вітрина оформлена в космічному стилі. Крім місячного грунту, її прикрашає радіоприймач «Супутник» і магнітофон «Уран».

Відвідувачки у віці подовгу простоювали біля вітрин з кухонним начинням, електроприладами та іншими свідками їхньої юності.

Фото: ЧТК   «Про що я до сих пір шкодую, так це про те, що у мене вже немає цієї« ремоскі »- переносний електропечкі Фото: ЧТК «Про що я до сих пір шкодую, так це про те, що у мене вже немає цієї« ремоскі »- переносний електропечкі. Свого часу я її купувала за 120 крон, а зараз великі такі печі стоять більше тисячі. Але ті старі печі були легкими і добре працювали. Я відчуваю в цьому музеї таку ностальгію, згадується молодість. Як добре тоді було! ».

«У мене вдома такий же зелений радіоприймач, і він до цих пір працює. В ті часи робили речі, які служили довго, але були при соціалізмі і неякісні товари ».

Фото: ЧТК   Жителів Чехії, у яких ще збереглися будинки речі, випущені в шістдесяті роки, закликають поділитися ними з музеєм Фото: ЧТК Жителів Чехії, у яких ще збереглися будинки речі, випущені в шістдесяті роки, закликають поділитися ними з музеєм.

«Зараз у нас є остання можливість поповнити музейні колекції речами родом з 1960-х рр. У дев'яностих роках багато чехів ремонтували свої квартири, обладнані як раз тридцять років тому, і багато цікавих для нас експонати закінчили свої дні в сміттєвих контейнерах »,

- каже Міра Вандровцова.

«Як показати життя в Чехословаччині?
Що оточувало людей, що у них було вдома?
Якою була їх повсякденне життя?
На чому виставка акцентує увагу - на дизайні, рівні життя?
А які ще товари поставлялися в той час з Радянського Союзу?
Який експонат на виставці найцінніший?
Новости