• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Пристрій і принцип роботи накопичувальних водонагрівачів

  1. Пристрій накопичувального водонагрівача
  2. Як працює накопичувальний водонагрівач

Завдяки сучасним технологіям стало можливим отримувати гарячу воду в побутових умовах без будь-яких зусиль і додаткових витрат. Найбільш зручним обладнанням в цьому сенсі є накопичувальний водонагрівач, характеристики якого відповідають найсуворішим критеріям ефективності та безпеки. Його дуже проста конструкція і принцип дії засновані на підігріві води, що надходить з водопроводу і підтримці її температури досить тривалий час.

Пристрій накопичувального водонагрівача

конструктивно всі накопичувальні водонагрівачі складаються з наступних основних елементів:

Для забезпечення надійного та безпечного функціонування додатково купується обв'язування, що включає в себе труби підключення до водопроводу, запірні вентилі, редуктор і запобіжний клапан. Завдяки такій групі безпеки виключається ефект самосліва і перегрів, а тиск всередині ємності регулюється в автоматичному порядку.

Підводять труби можуть підключатися по-різному, в залежності від моделі пристрою. Прилади з нижньою підводкою призначені для установки над мийкою і мають патрубки, спрямовані вниз. Під мийкою розташовуються ємності з верхньої підведенням, а бічна є у великих баків, переважно непрямого нагріву, який виконує двоконтурний опалювальний котел. Певні відмінності в конструкції мають вертикальні і горизонтальні водонагрівачі, які викликані різними способами їх установки.

Як працює накопичувальний водонагрівач

Принцип роботи такого обладнання грунтується на подачі води в ємність певного обсягу і її поступовому нагріванні. У міру використання на місце, що звільнилося автоматично надходить нова порція холодної і при досягненні заданої температури підігрів припиняється. Надалі відбувається підтримка потрібних температурних параметрів за допомогою термостата, що включає і вимикає тен.

Завдяки таким принципом значно знижується витрата електроенергії і не потрібно стежити за тим, скільки споживає водонагрівач. В середньому, побутові електричні пристрої мають робочу потужність 1-2 кВт і працюють від побутової електромережі. При великих потребах використовується більш потужний трифазний нагрівач з підключенням до мережі на 380 Вольт. Швидкість нагріву практично не залежить від потужності, а пов'язана лише з об'ємом внутрішньої ємності. Завдяки таким принципом значно знижується витрата електроенергії і не потрібно стежити за тим, скільки споживає водонагрівач

Для роботи більшості накопичувальних нагрівачів необхідно певний тиск у водопровідній мережі, яке буде зупиняти подачу води, коли вона заповнить ємність до потрібного рівня. Такі пристрої називаються напірні. їх монтаж виробляється безпосередньо в стояк і далі розводка робиться на все точки водозабору. Для більшої ефективності вони можуть додатково оснащуватися насосом.

Безнапірний прилад відкритого типу влаштовано так, що вода в ньому перекривається на вході і при нагріванні перепад тиску не утворюється. Вони оснащуються спеціальним змішувачем, який грає роль клапана, що скидає надлишки. Зазвичай - це невеликі пристрої на 10-15 літрів, які підходять тільки для однієї точки і в основному використовуються для душа.

Перебої центрального водопостачання все частіше змушують відчути, що значить надовго залишитися без гарячої води. Тому бажання купити водонагрівач - це вже не просто прагнення до особливого комфорту, а необхідність нормальних людських умов для повсякденного життя. Завдяки величезному асортименту, який пропонують численні виробники, можна підібрати модель, вартість якої підійде для навіть самого скромного бюджету.

Новости