• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Система освіти у Великобританії

 1. Структура освітньої системи
 2. Початкову освіту
 3. Вторинне або середню освіту
 4. Загальна повну освіту
 5. Вища освіта
 6. Освіта і надходження для іноземців

У цій статті ми пропонуємо огляд системи освіти в Великобританії: інформація про всіх рівнях і структурах, ресурси для іноземних студентів, а також процес прийому документів до університету

У цій статті ми пропонуємо огляд системи освіти в Великобританії: інформація про всіх рівнях і структурах, ресурси для іноземних студентів, а також процес прийому документів до університету. Сподіваємося, що таким чином всі ваші сумніви з утворення у Великобританії зникнуть і ви зможете прийняти остаточне рішення.

Структура освітньої системи

Вся структура освітньої системи Великобританії складається з 4-х етапів:

 • первинне або початкову освіту
 • вторинне або середню освіту
 • загальне повне
 • вища освіта

Початкову освіту

На даному етапі освіти навчаються діти від 5 до 11 років. Класи проводяться в спеціальних школах початкової освіти, англійська назва primary schools. При цьому сам процес розділений на два циклу (key stages): з 5 до 7 і з 7 до 11 років. На початковому етапі освіти викладаються базові предмети як англійська мова, математика, основи наук, географія, історія, фізична культура, музика і т.д.

На сайті уряду можна знайти всю інформацію про предметах і іспитах , Які необхідно здати для проходження двох циклів початкового етапу освіти у Великій Британії.

Також з двох до п'яти років діти можуть ходити на предшкольном заняття (nursery school), на подобі російських дитячих садків, однак, це не є обов'язковим.

Вторинне або середню освіту

Це останній етап обов'язкової освіти, який викладається дітям від 11 до 16 років. Сам процес навчання ділиться на два цикли, починаючи від 11 до 14 і від 14 до 16 років. Перший цикл містить такі предмети, як математика, англійська мова, наука, музика та інші, які є загальними для всіх студентів.

У другому циклі студенти повинні вибрати близько десяти предметів (вибір залежить від школи і навичок студента), знання яких потрібно буде підтвердити шляхом складання іспитів. Математика, наука і англійська мова є обов'язковими, решта на вибір: географія, історія, мови, музика, дизайн, технологія і т.д. Іспит в кінці цього циклу називається Загальне свідоцтво про середню освіту або General Certificate of Secondary Education (GCSE).

Більш детальну інформацію про іспити і курсах ви можете прочитати тут .

Загальна повну освіту

На даному етапі у студентів всього два шляхи продовження свого навчання: професійна підготовка (vocational qualifications) або академічна підготовка (academic qualifications). На сайті Universities & Colleges Admissions Service (UCAS) можна знайти спеціальний путівник , Який допомагає студентам вибрати правильний шлях.

Професійна підготовка триває два роки і спрямована на напрям студента з тієї чи іншої спеціальності. Основні кваліфікації: BTECs (Ступінь освіти в області бізнесу і технологій) або NVQs (Технічна професійна підготовка). Навчаються студенти в спеціальних школах, інститутах або університетах.

National Career Service пропонує зручний пошуковик всіх курсів професійної підготовки в Великобританії.

Академічна підготовка спрямована на студентів, які бажають в подальшому отримати вищу освіту в університеті. Навчання триває два роки. Академічна підготовка також називається як 6th Form і може викладатися в тих же школах, де студенти отримують вторинне або середню освіту. Ці два роки підготовки сконцентровані на здачі двох іспитів: перший називається half AS-levels і здається по закінченню першого року, другий - full A-levels, по закінченню другого. Студенти зазвичай здають тільки три або чотири іспити на рівні A-levels , І чим вище загальний бал, тим вище ймовірність вступу до університету.

Деякі студенти, як алтернативою A-levels, вибирають іспити Cambridge Pre-Us або Baccalaureate .

Вища освіта

Третина британських студентів продовжують своє навчання у вищих навчальних закладах. Тут є два напрямки, схожих на систему освіти в інших країнах: перший рівень (бакалаврат чи специалитет) і другий рівень (магістратура, аспірантура та інші).

Перший рівень вищої освіти складається з undergraduate studies чи в Росії ми це називаємо бакалаврат чи специалитет. По закінченню випускник отримує диплом спеціаліста, інженера або архітектора. У Великобританії перший рівень вищої освіти зазвичай триває чотири роки, однак, є курси трьох років і навіть двох. При цьому видається диплом дає студенту ступінь бакалавра.

Оцінки бувають наступних типів: Ordinary (не було досягнуто рівня мінімальних знань) або Honours (студент отримав достатньо знань для отримання диплома). При цьому Honours ділиться ще на три рівні: перший рівень найвищий і позначає, що протягом навчання студент отримав високі оцінки за свої знання. Більш детальну інформацію про систему оцінок ви можете знайти тут .

Крім основного курсу бакалаврату, в Великобританії є кілька коротких курсів, які теж відносяться до першого рівня вищої освіти:

 • Foundation degree: дорівнює першим двом рокам бакалаврату, включає себе академічну підготовку та практичну в одній з місцевих компаній
 • Diploma of Higher Education (DipHE): це дворічний курс, який по закінченню дозволяє поступити відразу ж на третій курс бакалаврату
 • Certificate of Higher Education (CertHE): річний курс, який по закінченню дозволяє поступити на DipHE, або на бакалаврат
 • Higher National Diploma: дворічний курс, після успішного закінчення якого, ви можете продовжити на бакалавраті з третього курсу.

Більш детальну інформацію про ці коротких курсах ви можете знайти на сайті British Council.

До другого рівня вищої освіти відносяться наступні курси:

 • Master (Ma): в Росії це магістерський курс, у Великобританії він зазвичай триває один рік (може бути і два) і спрямований на більш глибоке вивчення тієї чи іншої області. По закінченню студент зобов'язаний написати dissertation thesis. Найчастіше магістерські програми спрямовані на підготовку майбутніх вчених, щоб в подальшому вони змогли продовжити своє навчання на PhD
 • Середня програма: ми точно не знали як правильно по-російськи назвати такий тип програми вищої освіти, але полягає він у тому, що студент отримує ступінь вищої освіти другого рівня не доходячи до ступеня магістра. Вона необхідна тим, хто просто бажає підвищити свої навички. Курс триває рік із заняттями з неповним, або кілька місяців з повним навчальним днем
 • PhD (аспірантура): почати своє навчання в аспірантурі можливо тільки при закінченні магістерської програми, проте, в деяких випадках є доступ і з дипломом бакалаврату. Програма PhD спрямована на розробку і реалізацію наукового проекту для отримання ступеня кандидата наук
 • Master of Business Administration (MBA): програма спрямована для розвитку навичок адміністрування компанії. Зазвичай програма триває один або два роки і для вступу необхідно мати дуже хороший середній бал по бакалаврату та досвід професійної роботи.

Більш детальну інформацію про курсах вищої освіти другого рівня можна отримати на сайті Universities & Colleges Admissions Service (UCAS).

Освіта і надходження для іноземців

Всі іноземці, які не досягли 18 років, мають доступ до освіти нарівні з усіма громадянами Великобританії. Тобто безкоштовний доступ до базового і обов'язковій освіті. Крім цього іноземний учень може, також як і британці, запросити стипендії та інші субсидії від держави. Такі умови надаються тільки учням від 6 до 18 років під час навчання на початковому, середньому та повному етапі освіти.

Що стосується вищої освіти, то в Великобританії воно платне і часто дуже дороге. Більш докладно про те, як вчинити на бакалаврат в Великобританії, ми розповідаємо тут . В тій статті ви знайдете інформацію про необхідні документи, терміни подачі документів, стоймость навчання і проживання.

Що стосується вступу на магістратуру, PhD або MBA, то багато хто з цих курсів не централізовані, як бакалавріатскіе програми. Подача документів зазвичай відбувається через систему UKPASS від Universities & Colleges Admissions Service (UCAS). Однак, деякі університети мають свою систему надходження, тому найкраще безпосередньо зв'язатися з університетом. Також залежить від того, на яку саме програму ви збираєтеся вступати: Master, MBA або PhD.

на prospects.co.uk можете знайти інформацію про програми, а також про процес надходження.

Новости