• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Середню освіту у Великій Британії плюс топік англійською

 1. Отримання середньої освіти
 2. Дошкільна освіта:
 3. Початкову освіту (primary school):
 4. Середню освіту (secondary school):
 5. Приватна освіта в Великобританії
 6. Деякі особливості навчання в Великобританії
 7. Топік по темі

Привіт, мої дорогі читачі!

Якщо задатися питанням, яка школа Великобританії найзнаменитіша, то відповідь буде проста - Хогвартс! Ми, звичайно, можемо сподіватися, що в один момент мрії мільйонів дітей і навіть сотень дорослих здійсняться, і в Англії насправді з'явиться ця школа, але поки доводиться обходитися малим - звичайним англійським освітою.

І сьогодні я хотіла б поговорити з вами саме про те, яке воно - середню освіту у Великобританії, як його отримують і які етапи навчання проходить звичайний британський школяр. А в кінці представлю топік по цій темі на англійській мові.

зміст:

 1. Система середньої освіти
 2. Приватна освіта
 3. Топік англійською

Поїхали!

Отримання середньої освіти

Англійці впевнені: їх утворення - найкраще! Адже мало, що змінилося в британській системі за останні десятки років. Всі школи діляться на державні і приватні. Якщо перші - безкоштовні, то за останні доведеться платити, і не мало. Крім того, є школи звичайного типу, де школярі вранці приходять, вдень йдуть. А є boarding schools, де діти залишаються або до кінця тижня, або ж до кінця семестру.

Пам'ятаєте ті картинки, на яких діти стоять в шкільній формі на тлі школи? Так, в більшості випадків це школи-пансіонати, якими так славиться Великобританія.

Навчання дітей вважається обов'язковим у віці від 5 до 16 років і ділиться на періоди: дошкільна освіта, початкова школа, середня школа і підготовка до університету . Почнемо по порядку!

Дошкільна освіта:

Дошкільна освіта:

Це щось подібне нашим дитячим садам, тільки навчаються дітки тут з 3 до 4 років. І ось найголовніша особливість цієї ступені освіти: дитина може перебувати там лише 3 години на день. За решту часу доведеться платити. Заняття проходять у вигляді групових і тематичних ігор, а також головне завдання - це виявлення здібностей дитини.

Початкову освіту (primary school):

У більшості шкіл Великобританії початкову освіту починається з 5 до 11 років, а в деяких школах і в 13 років, якщо перші два роки були підготовчими. З 5 років освіту в Англії стає compulsory для кожного. На підготовчому етапі дитина обов'язково повинен вивчати англійську і математику, а також в залежності від того, що виберуть батьки, може вивчати географію, історію, музику та інші предмети. У віці з 7 років до 11 (або 13) до наук, згаданим до цього, приєднуються природничі науки, дизайн та інформаційні технології. Всього діти вивчають близько 12 предметів.

Середню освіту (secondary school):

Цей етап проходить з 11 (або 13) років до 16 років, коли школяр здає іспит на сертифікат про отримання середньої освіти Цей етап проходить з 11 (або 13) років до 16 років, коли школяр здає іспит на сертифікат про отримання середньої освіти. До 14 років діти вивчають величезний набір шкільних предметів. Потім за 2 роки до закінчення школи вони вибирають собі 5-10 предметів і цілеспрямовано готуються в здачі іспиту. Отримавши сертифікат (General Certificate of Secondary Education), їх обов'язкову освіту закінчується, і вони можуть йти, наприклад, в професійний коледж.

Ті, хто хоче отримати якісне університетську освіту , Залишаються в школі ще на 2 роки. Тут вони вибирають близько 5 предметів. Це ті предмети, на яких вони будуть спеціалізуватися в університеті. Після закінчення дворічної підготовки, учні здають іспит, після чого можу вступати до університету.

Приватна освіта в Великобританії

Природно, багато хто хотів би, щоб їхні діти потрапили в приватну школу в Англії Природно, багато хто хотів би, щоб їхні діти потрапили в приватну школу в Англії. Навчання в приватних школах Великобританії вважається однією з найпрестижніших, а й однією з найдорожчих. Дозволити собі таку освіту може не кожен. Орієнтовна вартість навчання складає десь 4-10 тисяч фунтів стерлінгів за семестр. При цьому академічний рік складає 3 terms. Ось і порахуйте, у скільки може обійтися навчання.

Звичайно, навіть найпрестижніші і дорогі школи Великобританії надають стипендії талановитим студентам. Вони можуть покрити від 5 до 50% вартості навчання. Але щоб отримати таку стипендію треба дуже сильно постаратися.

Деякі особливості навчання в Великобританії

Необхідно дуже уважно стежити за часом прийому документів. Наприклад, щоб віддати дитину в підготовчий клас початкової школи, документи повинні бути у директора вже за півроку до початку семестру! І це ще не гарантує, що ваша дитина в подальшому закінчить саме цю школу. Зазвичай все хороші початкові школи переповнені на роки вперед.

Топік по темі

Сьогодні я також хочу допомогти вам і підготувала текст англійською по цій темі. Сподіваюся, що моя сьогоднішня тема допоможе вам написати топік на тему освіти в Англії, а також попрактикувати його в розмові.

Education in Great Britain.

Education in England is obligatory for those who are at the age from 5 to 16. Schools in Britain are state (that usually are free) or private (that require a lot of money).

Pupils in Britain usually take primary school and secondary school .

They enter the school at the age of 5. It is called primary school. Here they study such subjects as English, math, and music and so on. They enter secondary school when they turn 11. Here they have a lot of subjects such as geography , history, chemistry, IT and so on.

In Britain boys and girls visit the same classes and are not separated .

At 16 they must pass the exam that states that they have finished the school . After getting the diploma (GCSE) they can either stay at school for preparing for the university , or go to college.

Here the obligatory part of education comes to an end . Those who stay at school for 2 more years chose 4-5 subjects that they are going to study at university and prepare for the exam called A -level. They need it to enter university.

Those who want to enter private school should be ready to pay a lot of money . The cost of the school is about 4-10 thousand pounds for the semester. Some private schools provide scholarships for very talented students that cover from 5 to 50% of the cost. But it is very difficult to get the scholarship .

So that is the way English pupils get the education .

Корисні вирази:

to be obligatory for smb - бути обов'язковим для кого-то

at the age from 5 to 16 years old - у віці від 5 до 16 років

to take primary school - йти в початкову школу

when you turn 11 years - коли тобі виповнюється 11 років

to be separated - бути розділеним

to come to an end - підійти до кінця

be ready to do sth - бути готовим зробити що-небудь

to get education - здобувати освіту

the cost of the school - вартість навчання в школі

state and private school - державні та приватні школи

На цьому я сьогодні з вами прощаюся. Буду рада відповісти на всі ваші запитання в коментарях, а також бачити вас серед передплатників мого блогу, щоб ділитися з вами всім найцікавішим і актуальним.

До нових зустрічей, мої дорогі!

Пам'ятаєте ті картинки, на яких діти стоять в шкільній формі на тлі школи?
Новости