• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Історія Британії »Английский язык для начинающих. Онлайн курс

В розділі постільно в хронологічному порядку розміщуються матеріали на тему "Історія Британії" на англійській мові. В текстах дається перехід найбільш складних слов і термінів. Повернення починається з самих ранних веків. Примерно в четвертом-пятом повідомленні передбачається повний перевод на російський мову (в опублікуванні приміщення RU). Відео вставлено з побічних джерел, тому деякі з них можуть бути недоступними.

Ніже дани коротких анонсів кожного матеріалу. Перевод к полному тексту здійснюється по ссылкам >> под анонсом слева.

Зміст Оглавление

Люди Стародавньої Британії Люди древней Британії (RU)

Британію підкорили римляни Римляне завоевывают Британию

Римська провінція Великобританії Британия как провінція Римской імперії

Великобританія після римлян Британия после римлян

Прихід англосаксів Прибаття англосаксов (RU)

Англія англосаксів Англия во времена англосаксов

Християнська церква в Британії Христианская церковь в Британии

Інвазії вікінгів Нападения викингов

Нормандське завоювання Англії Завоевание Англии норманами

Імперія норманнів Империя норманов

Англо-нормандська Англія Англонорманська Англія (RU)

Англія Генріха II Англия при Генрихе II

Король Джон і Велика хартія Король Іоанн і Велика хартия вольностей

Шотландія та Уельс у 12—14 вв Шотландия і Уэльс в XII-XIV веках

Столітня війна Столетняя война

(+ русский перевод)

Давно Британські острови взагалі не були островами. Англія була частиною європейського континенту: Ла-Манш не існував і Східна Англія об'єдналася в Нідерланди. Потім, близько 10 тисяч років тому - коли закінчився останній Ледниковий період, коли кістки останнього мамонта впали в бруд долини Темзи, коли клімат став теплішим - утворилися нові річки і моря, і Європа повільно сформувалася в його нинішній вигляд.

Народ Британії, як і їхні двоюрідні брати на континенті, були простими мисливцями, які жили на тілі диких тварин, яких вони стріляли стрілами з крем'яними наконечниками або ловили на пастки. Вони вбивали рибу в лиманах і мілководних річках з копіями, зробленими з рогів оленів. Вони збирали дикі фрукти, горіхи та мед, і, ймовірно, їли равликів, гусениць та інших личинок. Вони не будували постійних будинків, а переміщувалися з місця на місце, укриваючись у печерах в холодну погоду.

Народи Британії відставали від людей певних теплих земель у своєму розвитку. Поки вони ще жили в печерах і ламали комах, щоб їсти, єгиптяни будували піраміди і писали літературу.

З усіх етапів між печерою і хмарочосом, можливо, найбільший стрибок людини був зроблений, коли він став фермером. Фермер кам'яного віку близько 5000 років тому повинен був очистити латки в лісах, які охоплювали більшу частину Британії, яка не була безплідною чи болотною. Не вирубували дерева кам'яними сокирами, спалювали скраб і обробляли землю кам'яною мотикою. У лісі не тримали напівдикі великої рогатої худоби і свиней, де вони могли знайти власну їжу, а в безлесних частинах, як північна Шотландія, він тримав овець. Люди, які вирощували зерно в південній Англії, мали крем'яні серпи, щоб пожинати врожай.

До кінця кам'яного віку, близько 2000 р. До н.е., метал вже використовувався. Люди Бінки, які названі на честь глиняних гуртків, або «склянки», вони зробили, також використовували бронзові ножі. Вони приїхали до Британії з північної Європи і почали будівництво кам'яних пам'ятників у Стоунхенджу та Ейвбері (Ейвбери). ... В 55 ВС Великобританія була захоплена Юлієм Цезарем, римським генералом і правителем Галлії (Франція), яка незабаром була, як не іменем, першим римським імператором.

У той час місту Рим було близько 700 років, але Римська імперія була набагато молодшою. Ще в 211 ВС Рим тісно уникнув руйнуванню карфагенського генерала Ганнібала. Але поразка Ганнібала залишила Рим без серйозного суперника, і за часів Цезаря вона контролювала імперію, що тягнулася від Іспанії до Близького Сходу.

Два місця більше, ніж імперський Рим і кельтська Британія, навряд чи могли б існувати. Римське суспільство було міським, з великими громадськими будівлями з мармуру. Британія була країною брудних хатин, без поселення досить великого, щоб його можна було назвати містом. До 15-го століття римлянин верхнього класу жив у більшій комфорті, ніж будь-який британець. У його будинку навіть було центральне опалення.

Римляни, як спадкоємці цивілізації Стародавньої Греції, цікавилися мистецтвом, філософією та історією (сам Цезар писав гарну військову історію в простій прозі). Британці не могли ні читати, ні писати. Вони не були дикарями, і в певному сенсі кельтське мистецтво переважало римське, або так нам здається, але римляни природно вважали їх безнадійно примітивними варварами. До римлян - і для багатьох не-римлян - була лише одна цінна форма суспільства, і це було їхнє власне. Єдиною корисною функцією інших народів було сприяння славі Риму.

Британія була таємничим островом для римлян. Але Цезар знав, що в ньому містилися цінні корисні копалини, і він також знав, що англійці допомагають своїм двоюрідним братам у Галлії проти Риму. Не вирішив про вторгнення. ...

Римляни перебували у Великобританії більше 350 років - дуже довго в історії будь-якої країни. На півночі та заході вони залишалися окупаційною армією, зберігаючи хватку на часто ворожих людей; але низька Британія (більша частина Англії) була повністю романизирована. Ефекти окупації були напрочуд малі в довгостроковій перспективі, але римське правило, безсумнівно, змінило життя британців.

Найбільшим благословенням римського панування було рама Романа , «римський мир». Племінні війни в Британській низовині припинилися, і напади аутсайдерів, як пікти з півночі і саксів із-за кордону, опинилися проти. Римляни створили правові суди і примусили правосуддя, хоча їхня ідея справедливості була не такою, як наша, а їхні покарання, які включали страту розп'яттям, були жорстокими.

Перші міста побудували римляни. Лондон був найбільшим, близько 30 тисяч чоловік. У Колчестера та Сент-Олбанса у кожного було майже половина, але більшість римських міст мали лише 3000 або 4000.

Типовий римський місто був оточений оборонною стіною, і він проходив через кам'яні ворота. Вулиці були викладені на площі, і багато звичайних будинків і магазинів були зроблені з деревини і штукатурки. Великі кам'яні будинки належали місцевим лідерам, урядовцям або купцям. У центрі міста знаходився ринок, форум, а поруч - міська ратуша, кілька храмів, громадські лазні (римляни любили купатися і навіть мали тип сауни), а також дворовий готель. Деякі будівлі, такі як амфітеатр, де були виконані п'єси, знаходилися за межами оборонних стін. ... Занепад Римської імперії був тривалим процесом. У розслідуванні, це почалося до завоювання Британії, коли деякі з старих римських чеснот вже зникали. У 3-му столітті не може бути помилкового занепаду Риму. Звичайні люди, здається, нічого не турбували, крім «хліба та цирків» (їжа та дешеві розваги). Аристократія стала лінивою та м'якою через життя рабів. Норми освіти впали, а інфляція зруйнувала есономіку. Повільний розпад Риму збігся з неспокійними хвилюваннями більш енергійних людей. Захоплені гуни розширювалися на захід від Середньої Азії, а інші - вандали, готи, франки і т.д. - рухалися на захід перед ними. Серед них були сакси, які приїхали до Великобританії. Римська цивілізація у Великобританії гинула протягом багатьох років, перш ніж легіони відійшли. Деякі міста, такі як Бат, були зруйновані і покинуті до того, як до них дійшли саксонські загарбники. Монети та кераміка, які дають такі цінні докази для археологів, ставали дефіцитними до 400 років. Письмові записи майже повністю зникли. Озираючись назад, ми, здається, бачимо похмурий північний туман, який падає на Британію. Через неї ми чуємо крики і звуки битви, а час від часу туманно виривається якась грізна фігура через туман, зігнута на грабіж. ...

(+ русский перевод)

Німецькі загарбники Британії, які повинні були стати англійцями, прийшли з північно-західної Європи, між гирлом Рейну і Балтійським морем. За римськими мірками вони були нецивілізованими людьми. Вони ніколи не знали римського панування, і коли вони досягли Британії, вони були вражені римськими будівлями. Тільки раса гігантів, як вони думали, могла б їх побудувати. Вони уникали міст, віддаючи перевагу власним більш простим поселенням.

Спочатку англосакси прибули невеликими групами. Потім, сподобавшись країні, вони прийшли в більші смуги, і почали рухатися вглиб країни, знаходячи свій шлях до серця Англії до Темзи та інших річок. Англію, яку вони виявили, не дуже схоже на Англію сучасних часів. Судити з англосаксонської поезії було похмуре, холодне місце. Колючі ліси та безплідні пустки охоплювали більшу частину землі, болота і болота охоплювали більше. Річки не були акуратно замкнуті в банках, але просочувалися над полями. У лісах ходили ведмеді, вовки та кабани. У Сомерсеті були пелікани, а в Суррей - золоті орли. ...

Англо-саксонська Англія розташувалася в семи царствах. Трьох найбільших, Нортумбрія, Мерсія і Уессекс в кінцевому підсумку домінували в країні, кожен в різний час. Спочатку це була Нортумбрія (єдиний час в англійській історії, коли центр влади знаходився на півночі). Нортумбрія простягалася до Едінбурга і на деякий час включала частину королівства Стратклайд, на південному заході Шотландії.

Протягом 8-го століття лідерство Нортумбрії було замінено королівством Мерсія. Найбільший з Мерсійських королів, Оффа (757-796), переписувався з могутнім Карлом Великим, імператором франків; він карбував власні монети - першу національну валюту з часів Римської імперії. Він згадується також як будівельник Dyke Offa (ров), земляний вал довжиною 190 кілометрів, який позначив межу Мерсі з Уельсом. Це все ще можна побачити, але це було набагато вище в час Оффи. ...

На римському ринку рабовласниці одного дня папа Григорій звернув увагу на деяких досить світловолосих Йоркширських дітей на продаж. Він запитав, хто вони, і їм сказали, що вони Англійська, англійська. «Англі, які схожі на ангелів» , - відповів Папа, зробивши знаменитий каламбур.

Якщо це старе історія є правдою, інтерес Папи до Британії був викликаний в цей день, і він вирішив послати місіонера, щоб перетворити ці привабливі язичники на християнство. У 597 році св. Августин висадився в Кенті. Після 150 років мовчання відновився контакт Англії з Римом.

Св. Августин приземлився дуже близько до місця, де римські легіони виходили на берег, але, на відміну від них, він прийшов з миром і за згодою короля Кента. Його послання було з вдячністю прийняте: на Різдво в Кентербері, де ще стояла християнська церква, було хрищено 10 тисяч людей. ... До кінця 8-го століття Британські острови знову перестріляли інший нехристиянський народ зі Скандинавії. У 793 році вікінги, як ми їх називаємо, знищили монастир Ліндісфарн, заглушивши деяких ченців і вкравши дорогоцінні предмети.

Вікінги були морськими людьми; вони мали кращі човни, які ще бачили в Європі, живили веслом і вітрилами. Вони перетнули Атлантику, засновуючи колонію в Ньюфаундленді за 500 років до того, як Колумб відкрив Америку; вони обійшли Лапландію і відплили до річок Росії; вони перейшли в Європу від Балтійського до Середземного моря. Norsemen плавав навколо Шотландії і вниз західного узбережжя Британії до Мерсі; вони створили колонії в північній Шотландії і створили скандинавське королівство в Ірландії. Датчани напали на східне узбережжя Англії, спалюючи і вбиваючи, радіючи насильством. Ніщо не зупинило вікінгів, навіть північної зими.

Ці довгошерсті воїни носили шафи з пошти, носили величезні бойові сокири і довгі щити. Ніхто не мав кораблі, щоб вони відповідали їм на морі, і коли вони приземлилися, вони рухалися так швидко - округливши всіх коней по сусідству, - щоб вони могли зруйнувати місто, спалити церкву і вбити людей перед тим, як можна підняти силу проти. їх. Коли вони були приведені до бою, вони часто були занадто сильними для різноманітної групи погано озброєних селян, які зіткнулися з ними, і коли вони були переможені, вони повернулися знову, сильніше, ніж будь-коли, через рік-два. ...

Едуард Сповідник (Едуард Исповедник) був половинним норманом за народженням. Він провів більшу частину свого життя в Нормандії; і він призначив норманів на важливі посади в державі (частково, щоб збалансувати владу великих англійських графів), як Godwine з Wessex). Англія була наполовину «норманнизованою» до норманнського завоювання 1066 року.

Едвард не мав дітей, і, коли він помер, він визнав Гарольда, сина Годвіне, своїм спадкоємцем (наследником). Через Нормандський канал пролунав гучний протест. За словами герцога Вільгельма, Едуард Сповідник дав йому таку ж обіцянку; Більше того, Гарольд вже прийняв клопотання Вільяма під час візиту до Нормандії за два роки до цього.

Такі аргументи зазвичай вирішуються силою. Вільям перемістився по каналу зі своєю армією і приземлився біля Гастінгса. Гарольд був на півночі, де тільки що здолав норвезьке вторгнення, але він поспішив на південь і, хоробрий, але нерозумний, запропонував битву. Його люди були втомлені, і він зробив би краще, щоб вигадати норманів. Тим не менш, його позиція на пагорбі була сильною, поки нормани, роблячи вигляд, що тікають, не заманювали (виманили) англійців вниз по схилу.

Коли Гарольда було вбито, битва - і царство - було втрачено. Герцог Вільгельм, найстрашніший будівельник імперії свого часу, прямував прямо до Лондона, де нервові і роз'єднані англійські лорди впали над собою в їхній готовності здатися. ...
Новости