• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Основи роботи в програмах «1С: Підприємство»

 1. Основи роботи в програмах «1С: Підприємство» Всі списки в програмі «1С: Підприємство» побудовані...
 2. Основні кнопки для роботи з документами
 3. Кнопки для роботи зі списками документів і довідників в керованому додатку
 4. Основні кнопки для роботи зі звітами
 5. Установка відборів в списках
 6. Видалення помічених об'єктів
 7. Основи роботи в програмах «1С: Підприємство»
 8. Основні кнопки для роботи з довідниками
 9. Основні кнопки для роботи з документами
 10. Кнопки для роботи зі списками документів і довідників в керованому додатку
 11. Основні кнопки для роботи зі звітами
 12. Установка відборів в списках
 13. Видалення помічених об'єктів
 14. Основи роботи в програмах «1С: Підприємство»
 15. Основні кнопки для роботи з довідниками
 16. Основні кнопки для роботи з документами
 17. Кнопки для роботи зі списками документів і довідників в керованому додатку
 18. Основні кнопки для роботи зі звітами
 19. Установка відборів в списках
 20. Видалення помічених об'єктів

Основи роботи в програмах «1С: Підприємство»

Всі списки в програмі «1С: Підприємство» побудовані за загальними принципами, тому вивчення основних кнопок і піктограм допоможе збільшити швидкість роботи в програмі.

У даній статті ми розглянемо основні кнопки для роботи з довідниками, документами і звітами, а також механізм видалення позначених об'єктів і установку відборів в списках.

Основні кнопки для роботи з довідниками

Найменування 8.1 8.2 Гаряча клавіша Опис Додати Найменування 8 Ins Додавання нового елемента Додати групу Ctrl + F9 Додавання нової групи. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. Додати копіюванням F9 Копіювання елемента або групи довідника Змінити поточний елемент F2 Відкриття форми елементи або групи довідника для зміни Встановити позначку на видалення Del Позначка на видалення або зняття позначки на видалення Перемістити елемент в іншу групу Ctrl + Shift + M Переміщення елемента в іншу групу. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. ієрархічний перегляд Включення і вимикання ієрархічного перегляду в списку. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. Відбір і сортування Відкриття вікна для установки відбору і сортування за різними реквізитами довідника Відбір за значенням в поточній колонці Установка відбору за значенням в поточній колонці Історія відборів Показ історії встановлених раніше відборів Відключити відбір Відключення встановлених відборів Оновити поточний список Ctrl + Shift + R Оновлення списку елементів і груп довідника

Основні кнопки для роботи з документами

Найменування 8.1 8.2 Гаряча клавіша Опис Додати Найменування 8 Ins Додавання нового документа Додати копіюванням F9 Копіювання документа Змінити поточний елемент F2 Відкриття форми документа для зміни Встановити позначку на видалення Del Позначка на видалення або зняття позначки на видалення Встановити інтервал дат Як встановити періодичність дат, за який будуть показані документи в списку Пошук по номеру Пошук документа за номером Відбір і сортування Відкриття вікна для установки відбору і сортування за різними реквізитами документа Відбір за значенням в поточній колонці Установка відбору за значенням в поточній колонці Історія відборів Показ історії встановлених раніше відборів Відключити відбір Відключення встановлених відборів Оновити поточний список Ctrl + Shift + R Оновлення списку документів Ввести на підставі Ввести інший документ на підставі поточного Провести Провести документ Скасувати проведення Скасувати проведення документа Результат проведення Відкриття результату проведення документа - списку проводок. Доступна в програма для бухгалтерського обліку. структура підпорядкованості Відкриття списку пов'язаних документів - структури підпорядкованості

Кнопки для роботи зі списками документів і довідників в керованому додатку

У версії 8.2 конфігурації можуть працювати в режимі звичайного застосування і в режимі керованого застосування.

У режимі керованого програми працюють, наприклад, такі зміни:

 • Управління торгівлею, ред. 11.0
 • Бухгалтерія підприємства, ред. 3.0
 • Роздріб, ред. 2.0
 • Документообіг, ред. 1.0

У керованому додатку відсутні кнопки для роботи з відборами, зазначені вище. Додаткові кнопки для відборів і пошуку в списках перераховані нижче. Найменування 8.2 (упр.) Гаряча клавіша Опис Пошук даних в списку У керованому додатку відсутні кнопки для роботи з відборами, зазначені вище Ctrl + F Налаштування пошуку значення в списку. На відміну від відборів, пошук можливий тільки по одному реквізиту Скасувати пошук даних Ctrl + Q Відключення режиму пошуку Налаштувати список Відкриття форми для настройки списку. У формі необхідно налаштувати відбір, сортування, угруповання і умовне оформлення

Основні кнопки для роботи зі звітами

Найменування 8.1 8.2 Опис Сформувати звіт (Ctrl + Enter) Найменування 8 Формування звіту з поточними настройками Налаштування параметрів звіту Відкриття форми настройки звіту Відкрити новий звіт Відкриття ще одного звіту такого ж виду Швидкі відбори Відображення / приховування панелі швидких відборів Тема звіту Включення / відключення відображення заголовка звіту Відновити налаштування Відновлення раніше збереженої настройки звіту Запам'ятати параметри Збереження поточної настройки звіту для подальшого використання Детальну інформацію про налаштування звітів ви можете подивитися в статті настройка звітів 1с .

Установка відборів в списках

Списки документів і довідників зазвичай дуже великі, тому знайти потрібний документ або елемент довідника іноді буває дуже складно. Щоб спростити пошук, можна встановити в списку відбори.

Припустимо, нам потрібно знайти документ надходження товарів від постачальника Мобіл на головний склад. У стандартному списку без встановленого відбору знайти потрібний документ складно:

У стандартному списку без встановленого відбору знайти потрібний документ складно:

Натиснемо кнопку «Відбір і сортування» та відкриється вікно установки відбору і сортування в списку:

Натиснемо кнопку «Відбір і сортування» та відкриється вікно установки відбору і сортування в списку:

Склад полів для відбору залежить від складу реквізитів в списку, в різних списках зазвичай поля для відбору різні.

По кожному полю можна встановити прапор для включення відбору, вибрати вид порівняння і вказати значення відбору справа.

Можливе використання наступних видів порівняння:

 • Так само - звіт виведеться тільки за вказаною значенням
 • Чи не так само - звіт виведеться за всіма значеннями, крім зазначеного в налаштуванні. Наприклад, можна подивитися залишки по всіх складах, крім головного.
 • У списку - як значення вказується список з декількох елементів, дані виводяться за всіма значеннями зі списку. Наприклад, можна подивитися залишки за трьома цікавлять покупця моделям вентилятора.
 • Чи не в списку - як значення вказується список значень, дані виводяться за всіма значеннями зі списку
 • У групі - використовується для ієрархічних довідників. У звіті буде інформація лише за елементами входять в зазначену групу (наприклад, всім товарам, що входять до групи «Комп'ютери»).
 • Чи не в групі - використовується для ієрархічних довідників. У звіті буде інформація по всіх елементах, крім містяться в цій групу (наприклад, всім товарам, що не входять в групу «Комп'ютери»).
 • У групі зі списку - вибирається список з декількох груп, показуються дані по всіх елементах, що входять в перелічені групи
 • Чи не в групі зі списку - вибирається список з декількох груп, показуються дані по всіх елементах, що не входять в перелічені групи
 • Менше, менше або дорівнює, більше, більше або дорівнює - математичні операції порівняння для чисел. Наприклад, можна подивитися всі товари, залишок яких більше 10 шт.
 • Інтервали (> <, <=>, <> =, <=> =) - використовуються для перевірки входження значення в зазначені інтервали. Використовується для дат і чисел.

Встановимо в списку два відбору:

Завдяки встановленим відбором, список скоротився, і ми можемо легко знайти необхідні документи:

Видалення помічених об'єктів

Помилково створені елементи довідників і документи користувачі позначають на видалення. Періодично помічені на видалення об'єкти необхідно видаляти з програми.

Важливо: видалення позначених об'єктів може зайняти тривалий час.

Примітка: видалення позначених об'єктів можна виробляти, тільки якщо в базі не працюють користувачі. Для видалення позначених об'єктів необхідні адміністративні права

Меню: Операції - Видалення помічених об'єктів (8.1 і 8.2 звичайна програма)

Меню: Всі функції - Стандартні - Видалення помічених об'єктів

На першому етапі програма формує список всіх позначених на видалення об'єктів і виводить їх на екран:

На першому етапі програма формує список всіх позначених на видалення об'єктів і виводить їх на екран:

У списку об'єктів для видалення можна зняти прапори у тих об'єктів, які ви не хочете видаляти в даний момент.

Далі натискається кнопка «Контроль» і програма виконує перевірку можливості видалення. Об'єкт можна видалити тільки в тому випадку, якщо на нього не посилаються інші об'єкти бази. Наприклад, елемент номенклатури не можна видалити, якщо по ньому є хоча б один документ (надходження, продажу і т.д.).

Після контролю програма показує на екрані список помічених на видалення об'єктів, відзначаючи, які з них можна видалити:

Після контролю програма показує на екрані список помічених на видалення об'єктів, відзначаючи, які з них можна видалити:

За кнопці «Видалити» всі доступні для видалення об'єкти видаляються з бази. По об'єктах, які не можна видалити, внизу виводиться список об'єктів бази, які на них посилаються:

По об'єктах, які не можна видалити, внизу виводиться список об'єктів бази, які на них посилаються:

Основи роботи в програмах «1С: Підприємство»

Всі списки в програмі «1С: Підприємство» побудовані за загальними принципами, тому вивчення основних кнопок і піктограм допоможе збільшити швидкість роботи в програмі.

У даній статті ми розглянемо основні кнопки для роботи з довідниками, документами і звітами, а також механізм видалення позначених об'єктів і установку відборів в списках.

Основні кнопки для роботи з довідниками

Найменування 8.1 8.2 Гаряча клавіша Опис Додати Найменування 8 Ins Додавання нового елемента Додати групу Ctrl + F9 Додавання нової групи. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. Додати копіюванням F9 Копіювання елемента або групи довідника Змінити поточний елемент F2 Відкриття форми елементи або групи довідника для зміни Встановити позначку на видалення Del Позначка на видалення або зняття позначки на видалення Перемістити елемент в іншу групу Ctrl + Shift + M Переміщення елемента в іншу групу. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. ієрархічний перегляд Включення і вимикання ієрархічного перегляду в списку. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. Відбір і сортування Відкриття вікна для установки відбору і сортування за різними реквізитами довідника Відбір за значенням в поточній колонці Установка відбору за значенням в поточній колонці Історія відборів Показ історії встановлених раніше відборів Відключити відбір Відключення встановлених відборів Оновити поточний список Ctrl + Shift + R Оновлення списку елементів і груп довідника

Основні кнопки для роботи з документами

Найменування 8.1 8.2 Гаряча клавіша Опис Додати Найменування 8 Ins Додавання нового документа Додати копіюванням F9 Копіювання документа Змінити поточний елемент F2 Відкриття форми документа для зміни Встановити позначку на видалення Del Позначка на видалення або зняття позначки на видалення Встановити інтервал дат Як встановити періодичність дат, за який будуть показані документи в списку Пошук по номеру Пошук документа за номером Відбір і сортування Відкриття вікна для установки відбору і сортування за різними реквізитами документа Відбір за значенням в поточній колонці Установка відбору за значенням в поточній колонці Історія відборів Показ історії встановлених раніше відборів Відключити відбір Відключення встановлених відборів Оновити поточний список Ctrl + Shift + R Оновлення списку документів Ввести на підставі Ввести інший документ на підставі поточного Провести Провести документ Скасувати проведення Скасувати проведення документа Результат проведення Відкриття результату проведення документа - списку проводок. Доступна в програма для бухгалтерського обліку. структура підпорядкованості Відкриття списку пов'язаних документів - структури підпорядкованості

Кнопки для роботи зі списками документів і довідників в керованому додатку

У версії 8.2 конфігурації можуть працювати в режимі звичайного застосування і в режимі керованого застосування.

У режимі керованого програми працюють, наприклад, такі зміни:

 • Управління торгівлею, ред. 11.0
 • Бухгалтерія підприємства, ред. 3.0
 • Роздріб, ред. 2.0
 • Документообіг, ред. 1.0

У керованому додатку відсутні кнопки для роботи з відборами, зазначені вище. Додаткові кнопки для відборів і пошуку в списках перераховані нижче. Найменування 8.2 (упр.) Гаряча клавіша Опис Пошук даних в списку У керованому додатку відсутні кнопки для роботи з відборами, зазначені вище Ctrl + F Налаштування пошуку значення в списку. На відміну від відборів, пошук можливий тільки по одному реквізиту Скасувати пошук даних Ctrl + Q Відключення режиму пошуку Налаштувати список Відкриття форми для настройки списку. У формі необхідно налаштувати відбір, сортування, угруповання і умовне оформлення

Основні кнопки для роботи зі звітами

Найменування 8.1 8.2 Опис Сформувати звіт (Ctrl + Enter) Найменування 8 Формування звіту з поточними настройками Налаштування параметрів звіту Відкриття форми настройки звіту Відкрити новий звіт Відкриття ще одного звіту такого ж виду Швидкі відбори Відображення / приховування панелі швидких відборів Тема звіту Включення / відключення відображення заголовка звіту Відновити налаштування Відновлення раніше збереженої настройки звіту Запам'ятати параметри Збереження поточної настройки звіту для подальшого використання Детальну інформацію про налаштування звітів ви можете подивитися в статті настройка звітів 1с .

Установка відборів в списках

Списки документів і довідників зазвичай дуже великі, тому знайти потрібний документ або елемент довідника іноді буває дуже складно. Щоб спростити пошук, можна встановити в списку відбори.

Припустимо, нам потрібно знайти документ надходження товарів від постачальника Мобіл на головний склад. У стандартному списку без встановленого відбору знайти потрібний документ складно:

У стандартному списку без встановленого відбору знайти потрібний документ складно:

Натиснемо кнопку «Відбір і сортування» та відкриється вікно установки відбору і сортування в списку:

Натиснемо кнопку «Відбір і сортування» та відкриється вікно установки відбору і сортування в списку:

Склад полів для відбору залежить від складу реквізитів в списку, в різних списках зазвичай поля для відбору різні.

По кожному полю можна встановити прапор для включення відбору, вибрати вид порівняння і вказати значення відбору справа.

Можливе використання наступних видів порівняння:

 • Так само - звіт виведеться тільки за вказаною значенням
 • Чи не так само - звіт виведеться за всіма значеннями, крім зазначеного в налаштуванні. Наприклад, можна подивитися залишки по всіх складах, крім головного.
 • У списку - як значення вказується список з декількох елементів, дані виводяться за всіма значеннями зі списку. Наприклад, можна подивитися залишки за трьома цікавлять покупця моделям вентилятора.
 • Чи не в списку - як значення вказується список значень, дані виводяться за всіма значеннями зі списку
 • У групі - використовується для ієрархічних довідників. У звіті буде інформація лише за елементами входять в зазначену групу (наприклад, всім товарам, що входять до групи «Комп'ютери»).
 • Чи не в групі - використовується для ієрархічних довідників. У звіті буде інформація по всіх елементах, крім містяться в цій групу (наприклад, всім товарам, що не входять в групу «Комп'ютери»).
 • У групі зі списку - вибирається список з декількох груп, показуються дані по всіх елементах, що входять в перелічені групи
 • Чи не в групі зі списку - вибирається список з декількох груп, показуються дані по всіх елементах, що не входять в перелічені групи
 • Менше, менше або дорівнює, більше, більше або дорівнює - математичні операції порівняння для чисел. Наприклад, можна подивитися всі товари, залишок яких більше 10 шт.
 • Інтервали (> <, <=>, <> =, <=> =) - використовуються для перевірки входження значення в зазначені інтервали. Використовується для дат і чисел.

Встановимо в списку два відбору:

Завдяки встановленим відбором, список скоротився, і ми можемо легко знайти необхідні документи:

Видалення помічених об'єктів

Помилково створені елементи довідників і документи користувачі позначають на видалення. Періодично помічені на видалення об'єкти необхідно видаляти з програми.

Важливо: видалення позначених об'єктів може зайняти тривалий час.

Примітка: видалення позначених об'єктів можна виробляти, тільки якщо в базі не працюють користувачі. Для видалення позначених об'єктів необхідні адміністративні права

Меню: Операції - Видалення помічених об'єктів (8.1 і 8.2 звичайна програма)

Меню: Всі функції - Стандартні - Видалення помічених об'єктів

На першому етапі програма формує список всіх позначених на видалення об'єктів і виводить їх на екран:

На першому етапі програма формує список всіх позначених на видалення об'єктів і виводить їх на екран:

У списку об'єктів для видалення можна зняти прапори у тих об'єктів, які ви не хочете видаляти в даний момент.

Далі натискається кнопка «Контроль» і програма виконує перевірку можливості видалення. Об'єкт можна видалити тільки в тому випадку, якщо на нього не посилаються інші об'єкти бази. Наприклад, елемент номенклатури не можна видалити, якщо по ньому є хоча б один документ (надходження, продажу і т.д.).

Після контролю програма показує на екрані список помічених на видалення об'єктів, відзначаючи, які з них можна видалити:

Після контролю програма показує на екрані список помічених на видалення об'єктів, відзначаючи, які з них можна видалити:

За кнопці «Видалити» всі доступні для видалення об'єкти видаляються з бази. По об'єктах, які не можна видалити, внизу виводиться список об'єктів бази, які на них посилаються:

По об'єктах, які не можна видалити, внизу виводиться список об'єктів бази, які на них посилаються:

Основи роботи в програмах «1С: Підприємство»

Всі списки в програмі «1С: Підприємство» побудовані за загальними принципами, тому вивчення основних кнопок і піктограм допоможе збільшити швидкість роботи в програмі.

У даній статті ми розглянемо основні кнопки для роботи з довідниками, документами і звітами, а також механізм видалення позначених об'єктів і установку відборів в списках.

Основні кнопки для роботи з довідниками

Найменування 8.1 8.2 Гаряча клавіша Опис Додати Найменування 8 Ins Додавання нового елемента Додати групу Ctrl + F9 Додавання нової групи. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. Додати копіюванням F9 Копіювання елемента або групи довідника Змінити поточний елемент F2 Відкриття форми елементи або групи довідника для зміни Встановити позначку на видалення Del Позначка на видалення або зняття позначки на видалення Перемістити елемент в іншу групу Ctrl + Shift + M Переміщення елемента в іншу групу. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. ієрархічний перегляд Включення і вимикання ієрархічного перегляду в списку. Доступна тільки в ієрархічних довідниках. Відбір і сортування Відкриття вікна для установки відбору і сортування за різними реквізитами довідника Відбір за значенням в поточній колонці Установка відбору за значенням в поточній колонці Історія відборів Показ історії встановлених раніше відборів Відключити відбір Відключення встановлених відборів Оновити поточний список Ctrl + Shift + R Оновлення списку елементів і груп довідника

Основні кнопки для роботи з документами

Найменування 8.1 8.2 Гаряча клавіша Опис Додати Найменування 8 Ins Додавання нового документа Додати копіюванням F9 Копіювання документа Змінити поточний елемент F2 Відкриття форми документа для зміни Встановити позначку на видалення Del Позначка на видалення або зняття позначки на видалення Встановити інтервал дат Як встановити періодичність дат, за який будуть показані документи в списку Пошук по номеру Пошук документа за номером Відбір і сортування Відкриття вікна для установки відбору і сортування за різними реквізитами документа Відбір за значенням в поточній колонці Установка відбору за значенням в поточній колонці Історія відборів Показ історії встановлених раніше відборів Відключити відбір Відключення встановлених відборів Оновити поточний список Ctrl + Shift + R Оновлення списку документів Ввести на підставі Ввести інший документ на підставі поточного Провести Провести документ Скасувати проведення Скасувати проведення документа Результат проведення Відкриття результату проведення документа - списку проводок. Доступна в програма для бухгалтерського обліку. структура підпорядкованості Відкриття списку пов'язаних документів - структури підпорядкованості

Кнопки для роботи зі списками документів і довідників в керованому додатку

У версії 8.2 конфігурації можуть працювати в режимі звичайного застосування і в режимі керованого застосування.

У режимі керованого програми працюють, наприклад, такі зміни:

 • Управління торгівлею, ред. 11.0
 • Бухгалтерія підприємства, ред. 3.0
 • Роздріб, ред. 2.0
 • Документообіг, ред. 1.0

У керованому додатку відсутні кнопки для роботи з відборами, зазначені вище. Додаткові кнопки для відборів і пошуку в списках перераховані нижче. Найменування 8.2 (упр.) Гаряча клавіша Опис Пошук даних в списку У керованому додатку відсутні кнопки для роботи з відборами, зазначені вище Ctrl + F Налаштування пошуку значення в списку. На відміну від відборів, пошук можливий тільки по одному реквізиту Скасувати пошук даних Ctrl + Q Відключення режиму пошуку Налаштувати список Відкриття форми для настройки списку. У формі необхідно налаштувати відбір, сортування, угруповання і умовне оформлення

Основні кнопки для роботи зі звітами

Найменування 8.1 8.2 Опис Сформувати звіт (Ctrl + Enter) Найменування 8 Формування звіту з поточними настройками Налаштування параметрів звіту Відкриття форми настройки звіту Відкрити новий звіт Відкриття ще одного звіту такого ж виду Швидкі відбори Відображення / приховування панелі швидких відборів Тема звіту Включення / відключення відображення заголовка звіту Відновити налаштування Відновлення раніше збереженої настройки звіту Запам'ятати параметри Збереження поточної настройки звіту для подальшого використання Детальну інформацію про налаштування звітів ви можете подивитися в статті настройка звітів 1с .

Установка відборів в списках

Списки документів і довідників зазвичай дуже великі, тому знайти потрібний документ або елемент довідника іноді буває дуже складно. Щоб спростити пошук, можна встановити в списку відбори.

Припустимо, нам потрібно знайти документ надходження товарів від постачальника Мобіл на головний склад. У стандартному списку без встановленого відбору знайти потрібний документ складно:

У стандартному списку без встановленого відбору знайти потрібний документ складно:

Натиснемо кнопку «Відбір і сортування» та відкриється вікно установки відбору і сортування в списку:

Натиснемо кнопку «Відбір і сортування» та відкриється вікно установки відбору і сортування в списку:

Склад полів для відбору залежить від складу реквізитів в списку, в різних списках зазвичай поля для відбору різні.

По кожному полю можна встановити прапор для включення відбору, вибрати вид порівняння і вказати значення відбору справа.

Можливе використання наступних видів порівняння:

 • Так само - звіт виведеться тільки за вказаною значенням
 • Чи не так само - звіт виведеться за всіма значеннями, крім зазначеного в налаштуванні. Наприклад, можна подивитися залишки по всіх складах, крім головного.
 • У списку - як значення вказується список з декількох елементів, дані виводяться за всіма значеннями зі списку. Наприклад, можна подивитися залишки за трьома цікавлять покупця моделям вентилятора.
 • Чи не в списку - як значення вказується список значень, дані виводяться за всіма значеннями зі списку
 • У групі - використовується для ієрархічних довідників. У звіті буде інформація лише за елементами входять в зазначену групу (наприклад, всім товарам, що входять до групи «Комп'ютери»).
 • Чи не в групі - використовується для ієрархічних довідників. У звіті буде інформація по всіх елементах, крім містяться в цій групу (наприклад, всім товарам, що не входять в групу «Комп'ютери»).
 • У групі зі списку - вибирається список з декількох груп, показуються дані по всіх елементах, що входять в перелічені групи
 • Чи не в групі зі списку - вибирається список з декількох груп, показуються дані по всіх елементах, що не входять в перелічені групи
 • Менше, менше або дорівнює, більше, більше або дорівнює - математичні операції порівняння для чисел. Наприклад, можна подивитися всі товари, залишок яких більше 10 шт.
 • Інтервали (> <, <=>, <> =, <=> =) - використовуються для перевірки входження значення в зазначені інтервали. Використовується для дат і чисел.

Встановимо в списку два відбору:

Завдяки встановленим відбором, список скоротився, і ми можемо легко знайти необхідні документи:

Видалення помічених об'єктів

Помилково створені елементи довідників і документи користувачі позначають на видалення. Періодично помічені на видалення об'єкти необхідно видаляти з програми.

Важливо: видалення позначених об'єктів може зайняти тривалий час.

Примітка: видалення позначених об'єктів можна виробляти, тільки якщо в базі не працюють користувачі. Для видалення позначених об'єктів необхідні адміністративні права

Меню: Операції - Видалення помічених об'єктів (8.1 і 8.2 звичайна програма)

Меню: Всі функції - Стандартні - Видалення помічених об'єктів

На першому етапі програма формує список всіх позначених на видалення об'єктів і виводить їх на екран:

На першому етапі програма формує список всіх позначених на видалення об'єктів і виводить їх на екран:

У списку об'єктів для видалення можна зняти прапори у тих об'єктів, які ви не хочете видаляти в даний момент.

Далі натискається кнопка «Контроль» і програма виконує перевірку можливості видалення. Об'єкт можна видалити тільки в тому випадку, якщо на нього не посилаються інші об'єкти бази. Наприклад, елемент номенклатури не можна видалити, якщо по ньому є хоча б один документ (надходження, продажу і т.д.).

Після контролю програма показує на екрані список помічених на видалення об'єктів, відзначаючи, які з них можна видалити:

Після контролю програма показує на екрані список помічених на видалення об'єктів, відзначаючи, які з них можна видалити:

За кнопці «Видалити» всі доступні для видалення об'єкти видаляються з бази. По об'єктах, які не можна видалити, внизу виводиться список об'єктів бази, які на них посилаються:

По об'єктах, які не можна видалити, внизу виводиться список об'єктів бази, які на них посилаються:

Новости