• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

NEWSru.com :: У США померла актриса Вікторія Федорова, дочка знаменитої Зої Федорової

Актриса, письменниця, сценарист Вікторія Федорова, дочка знаменитої репресованої радянської акторки Зої Федорової та американського військового аташе Джексона Тейта, пішла з життя в США у віці 66 років

Актриса, письменниця, сценарист Вікторія Федорова, дочка знаменитої репресованої радянської акторки Зої Федорової та американського військового аташе Джексона Тейта, пішла з життя в США у віці 66 років, в своєму будинку в Пенсільванії. Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на її друга, співвласника нью-йоркського ресторану "Російський самовар" Романа Каплана.

"Вікторія померла від раку легенів і вже кремований. Її чоловік Джон сказав, що за день до смерті вона була в дуже хорошому настрої, співала і танцювала", - розповів Каплан.

У січні нинішнього року Вікторії Федорової виповнилося 66 років. За словами Каплана, вона довго хворіла, у неї також була діагностована пухлина головного мозку.

Вікторія Федорова з'явилася на світло, коли батько, який не знав про народження дочки, був висланий з СРСР. Вона вперше зустрілася з адміралом Тейтем, лише опинившись в 1975 році в США. Мати, Зоя Федорова, була заарештована "за шпигунство" і засуджена до 25 років таборів посиленого режиму (з заміною на висновок у Володимирській тюрмі), конфіскації майна і засланні для всієї родини.

З 1947 року Вікторія жила на засланні в селі Полудіно, на півночі Казахстану, разом c тіткою Олександрою і її дітьми Ніною і Юрою. Вона зустрілася з матір'ю лише в 1955 році, після її звільнення.

Десятого грудня 1981 року Зоя Федорова, заслужена артистка РРФСР і лауреат двох Сталінських премій другого ступеня, була убита в московській квартирі при досі не з'ясованих обставин. Влада СРСР не впустили Вікторію в країну на похорон матері.

"Вікторія не була щасливою - її перший шлюб не склався, вона не була затребувана Голлівудом, і довго хворіла. Останній раз я бачив її півроку тому. Вона виглядала як зазвичай, хоча сказала, що хвора", - сказав Каплан.

За його словами, Вікторія жила в Пенсільванії в самоті, рідко була на публіці і спілкувалася лише з вузькою групою друзів. "В кінці місяця група друзів Вікторії збереться в" Російському самоварі "на вечір пам'яті актриси", - сказав Каплан.

Вікторія Федорова дебютувала в кіно в 1964 році у фільмі Михайла Каліка "До побачення, хлопчики!". Пізніше знімалася в стрічках Михайла Богина "Про любов", Льва Куліджанова "Злочин і покарання", Олексія Коренева "Урок літератури", Федора Філіппова "Розплата".

У США російська красуня зіграла єдину помітну роль - Вікторії Томанова в популярному серіалі "Макгайвер" в 1986 році, після чого понад чверть століття не отримувала жодної акторської роботи в кіно.

У США Федорова більш відома як автор пронизливої ​​автобіографічної книги "Дочка адмірала", написаній у співавторстві з Хескелем Франкелем в 1979 році, через рік після смерті батька.

Новости