• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Навчання в Казахстані: враження студентки СПбГУТ

Своїми враженнями про поїздку в Казахстан і навчанні в Алматінськом університеті ділиться студентка СПбГУТ Наталія Александрова:   На початку січня 2016 роки я полетіла вчитися в Алматинский університет енергетики та зв'язку (Almaty University of Power Engineering and Telecommunications) Своїми враженнями про поїздку в Казахстан і навчанні в Алматінськом університеті ділиться студентка СПбГУТ Наталія Александрова:

"На початку січня 2016 роки я полетіла вчитися в Алматинский університет енергетики та зв'язку (Almaty University of Power Engineering and Telecommunications).

Університет знаходиться в прекрасному, теплом і сонячному місті Алмати, з усіх боків оточеним горами Заилийского Алатау, красу яких не передати словами.

Навчальний процес в АУЕС трохи відрізняється від нашого навчання в Росії. Мені було вкрай цікаво ходити саме на заняття в лабораторіях - за винятком зовсім сучасних і досконалих обладнань, з якими ми звикли працювати в нашому університеті, я також попрацювала з уже застарілими, не «запрограмованими" технологіями, за допомогою яких набагато краще починаєш розуміти суть всього нового.

Відділ міжнародного співробітництва університету в особі чудової жінки Апеновой Айгуль Сагалбаевни дуже сильно допоміг мені, відповідаючи на всі мої нові запитання, даючи поради. За що їм величезне окреме "Рахмет!".

Основна відмінність я побачила на практичних і лабораторних заняттях, коли ми проходили дисципліни, розділившись на підгрупи. Саме так отримуєш більше знання: викладач задіє з малою кількістю людей, все ретельно пояснює, якщо щось зовсім не виходить, може допомогти.

Також кожен студент отримував велике завдання на весь курс дисципліни і послідовно виконував його. Таким чином, ми або виконували 3 різних завдання, або які розділились на 3 частини одну велику роботу. Це називається "Розрахунково-графічна робота". А так же 2 рази в семестр ми проходили по кожній дисципліні "Рубіжне контроль" - це міні-іспит з пройдених тем. На мій погляд, така система дійсно дуже зручна: вона дозволяє оперативно здавати роботи і обговорювати з'являються організаційні та навчальні питання безпосередньо з викладачами, забезпечує колективну роботу студентів над завданнями, також за рахунок здачі рубіжних контролів, пам'ятаєш теми, весь час повторюєш. Викладачі можуть публікувати на сторінці свого курсу різні навчальні матеріали в структурованому вигляді, супроводжувати завдання своїми коментарями і призначати оцінку зданим роботам.

Щотижня в університеті і в місті проходять різні заходи від студентських організацій: спортивні, розважальні, світські, програмістські змагання і т. П.

Кампус університету складається з декількох корпусів, всі вони добре забезпечені технікою. Територія університету розташована на одній з центральних вулиць - Байтурсинова, з якої прекрасно видно найвищі гори, в які я остаточно закохалася.

Університет має кілька гуртожитків, які перебувають в декількох хвилинах ходьби від будівель, де ми вчилися. Я жила в гуртожитку для магістрантів - блокова система, що складається з двох кімнат на 3-х-4-х чоловік. Дуже чисто і комфортно.

Один з найголовніших плюсів навчання в Казахстані, напевно, це ціни на проїзд, проживання та їжу. У їдальнях і закусочних величезні порції. Тож не дивно, казахи дуже люблять м'ясо, і в основному вся національна кухня складається з тіста і різного м'яса - особливо баранина, яку я вперше спробувала саме там, конина, яловичина. А також я зрозуміла одне - "У будь-якій незрозумілій ситуації казахи завжди п'ють чай".

Алмати - південна столиця Казахстану, місто з півторамільйонним населенням, адміністративний, економічний і культурний центр республіки. Оточений півкільцем засніжених гір Заилийского Алатау, він полонить своєю неповторністю. Альпійські луки, тянь-шаньськие їли, сади служать йому своєрідним обрамленням. З високого пагорба Коктюбе оглядається все місто - панорама строго розкреслених, одягнених в зелень кварталів, зметнулися в яскраву блакить неба красиві висотні будівлі. Алмати - місто-сад. Навесні, коли все розквітає, Алмати особливо хороша. А яка чудова в місті зима, недовга, але морозна і сніжна.

Південна столиця Казахстану щедра і гостинна. Мені так сподобалися люди! Гостинний народ, який завжди готовий прийти на допомогу.

Хочеться сказати, що ця поїздка дала мені дуже багато. Я вперше в житті побачила гори і так сильно їх полюбила, що думаю продовжувати підкорювати висоти і піки. Познайомилася з чудовими людьми, знайшла багато друзів, сподіваюся, що на все життя. Побачила зовсім інший, такий цікавий світ. І, звичайно ж, дізналася так багато нового.

Мені здається, що кожна людина в цьому світі повинен побувати в цій країні. Я кажу величезне спасибі за таку можливість і своєму університету, і Алматинському університету енергетики та зв і ".

Інформація надана міжнародним відділом

Текст - Наталія Александрова

Новости