• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Спалах на Сонці може спровокувати збої електроніки

На Сонці стався потужний спалах. фото novosti-n.mk.ua

Сильні сонячні спалахи, що відбуваються на Сонці останні декілька днів, викличуть серйозні порушення в роботі стільникового зв'язку і електромагнітних вимірювальних приладів, наприклад, радарів і супутників, попереджують експерти NASA.

Як пише газета The Daily Mail, в даний час на Сонці відбуваються найпотужніші геомагнітні збурення, які викликають електромагнітні бурі. Вчені пояснюють, що викиди надгарячого газу, що відбуваються через шторми на Сонці, впливають на радіочастоти, а це, в свою чергу, відбивається на роботі пристроїв стільникового і супутникового зв'язку.

Минулого дня астрономи зафіксували на Сонці потужний викид плазми за останні п'ять років. За прогнозами геомагнітних служб, буря почне слабшати через 12-24 години.

Найсильнішою сонячною бурею з усіх будь-коли зафіксованих стала буря 1859 року вивела з ладу більшість магнітних приладів і телеграфні системи. Згідно з аналізом шарів крижаної кори, подібний викид частинок Сонцем відбувається лише раз на 500 років. Сонячні бурі не настільки сильної активності, що спостерігаються раз в 50 років, можуть спалити штучні космічні супутники і викликати глобальне відключення електрики.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: Газета.Ru
Новости