• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Мисливці за автографами Тайсона ловили три дні, а за Скрипкою бігали цілих сім років

Вілл Смітт обожнює роздавати автографи, і мисливці за ними його абсолютно не лякають. фото AFP

Хто не мріяв отримати автограф кумира або знятися зі знаменитістю, друзям на заздрість? У більшості таке бажання швидкоплинно, але деяких ця пристрасть затягує не на жарт ... Вони за півроку до приїзду зірки можуть дізнатися, де вона зупиниться і куди поїде гуляти - охоронці, адміністратори готелів, водії, а іноді і просто випадок допомагають їм наблизитися " до високого ". Андрій Іванов і Саша Грищенко - "важка артилерія" мисливців за автографами, яких в столиці не більше десяти осіб. Нещодавно вони вистежували Пола МакКартні, а тепер вже готуються до приїзду Неллі Фуртадо (її концерт відбудеться 15 липня. - Авт.).

Андрій ловить зірок без малого 20 років - з семирічного віку. Фатальну роль тут зіграла географія - він виріс на Червоноармійській, поруч з палацом "Україна", куди постійно приїжджали знаменитості. Сьогодні у Андрія близько 1200 знімків, на яких він - поруч зі "зіркою", навіть є ексклюзивне відеопривітання з днем ​​народження від Віктора Ющенка. Саша Грищенко колекціонує автографи всього 8 років. У нього поки "все" 250 "великих" підписів, і Саша до пори не хоче публікувати свої трофеї і справжнє прізвище - не бажає стати персоною нон грата для концертних агентств, готелів та ресторанів, де можна підстерегти чергову "жертву".

АНДРІЙ ІВАНОВ, САША ГРИЩЕНКО: "Я ЙОГО ТРОЄ ДОБИ караул!"

- З чого все почалося, який був перший автограф?

Саша: Перший раз я пішов на Девіда Копперфілда саме з метою отримати автограф і сфотографуватися. Але нічого не вийшло, тому що до нього взагалі не підпускали. Тоді я вирішив зайнятися отриманням автографа більш серйозно ... Подобається бути причетним до зірок, бачити всю цю тусовку зсередини ...

Андрій: А я свій перший не пам'ятаю, тому що я жив біля "України" і був на всіх концертах. Ми туди ходили взагалі всім двором, тоді це було легко 85-й, 86-й рік ... Жінки, які стояли на дверях, дітей пускали запросто ... А в 1995-му зібрав все в купу і викинув - залишилася тільки Пугачова. І то випадково.

- За що ж ти їх так? Не шкода було?

А: Та ні, я тоді з дівчиною зустрічався, яка сказала, що все це "фуфло" і "я можу розписатися за будь-якого хоч сама". Тоді я вирішив фотографуватися - відразу видно, що я спілкувався з цією людиною!

- І як часто ви влаштовуєте полювання?

З: Я практично на всі концерти ходжу, а Андрій уже рідше ...

А: Радянські, українські та російські зірки мене вже не цікавлять зовсім. Виняток - Костянтин Кінчев, автографи беру на всіх квитках і плакатах. Чи не пропускаю світових зірок - Ленні Кравіц, Пол Маккартні, Лакримоза та інших.

- І яка ваша колекція?

З: У мене 250 фоток і автографів. Я їх зберігаю в альбомах, кожен вклеювати на чистий аркуш, підписую дату, країну і ім'я. Таркан, "Діп Перпл", Тото Кутуньо, Шнур, Плейсібо - все хто хочеш, і рокери, і попса.

А: У мене 1200 с повторами, а "ексклюзивів" - 900 штук.

- А продати ніколи не хотіли?

(сміються)

З: Ні, звичайно!

А: З приводу продажу мені Газманов сказав колись. Я йому кажу: "Давайте ще раз сфотографуємося" - це ще мильниця була, я не бачив, вийшла чи фотографія, а він відповів: "Я не хочу фотографуватися, ти її продаси". Але все одно сфотканная, він взагалі дуже хороша людина. Продати не пропонували, але є артисти які фотографуються за гроші. Юрій Куклачов, наприклад, приїхав колись і сказав, що 20 рублів потрібно давати за фото на його камері і 10 - на своїй. Але я не платив - чекав моменту.

- Який автограф найскладніше було дістати?

А: Ну, у мене вже не просто автограф, а фотоавтограф. Це був Олег Скрипка. Тому що він ніяк не хотів. Близько семи років я за ним ходив, і він вже коли мене бачив - тікав. Перший раз, коли я до нього підійшов на якомусь рок-фестивалі, він сказав: "Я не дівчина, щоб мене знімати!" (Сміється). Але так вийшло, що на "Молодості" він або був в гарному настрої, або не впізнав мене і сфотканная без проблем.

З: У нього феня якась, він взагалі не бажає фотографуватися. (Коли ми зателефонували Олегу Скрипці дізнатися, чому ж він так не любить фотографуватися і давати автографи, співак категорично відмовився коментувати цю тему. - Авт.)

- Заради якого автографа або фотоавтографа довелося найдовше чекати?

З: Майка Тайсона. Я біля нього вартував три дні - весь цей час чекав біля готелю - вихід-візит, вихід-візит - і так три доби. Навіть ночувати у готелі довелося. Він має звичку вночі гуляти по клубах - це була реальна можливість без фанатів, без охорони до нього вільно підійти.

- І як, вдалося?

З: Так. У підсумку, о третій годині ночі, він був уже "під мухою", і я до нього підійшов - він нормально все підписав і сфотканная.

- А до президента нашого дісталися?

А: Звичайно! Це було простіше простого, теж на фестивалі "Молодість". Я ще й зняв на камеру привітання з днем ​​народження моєї мами. Він сказав: "Тамара Георгіївна, ми тут в кулуарах дізналися, що у вас день народження. Нехай вас Боженька на руках носить, і будьте щасливі!" Мама була в захваті!

З: Я Ющенко спіймав біля його будинку, він виходив з під'їзду. Ой, мене, напевно, після цього приб'ють ... (Сміється.) Йшов на черговий мітинг під час революції. Покликали його, а там все рух перекрили - машини, тролейбуси стоять, всі сигналять. Він відразу погодився, ще підганяв нас, мовляв, швидше, там же тролейбуси стоять чекають.

А: Є і автограф Тимошенко, і фото з нею. Юлія Володимирівна вже сідала в машину біля "України", але ми її оклінукнулі, і вона підійшла і почекала, поки ми обійдемо паркан. Охоронці були просто в шоці!

- А яка найбільша весела історія з автографом вийшла?

А: Найвеселіша - це Сергій Шнуров. Я дуже поспішав до Палацу спорту на інший концерт і не дочекався його біля готелю, тому що Сергій, виявляється, приїхав за добу до концерту і так натрескаться, що просто не зміг вийти. Потім вирішив повернутися і обов'язково сфотографуватися з ним. Але замість цього засів зі Шнуром в барі на ніч і, уявляєте ... забув сфотографуватися! Лідера "Ленінграда" ми зловили на поверсі в готелі: "Сергію, приділи нам час!" Шнур довго сумнівався ... Довго - це хвилин п'ять. Потім спустилися в бар і засіли там надовго. Подзвонила мені мама, дізнатися, скільки ще я збираюся пропадати, і я, нічого не кажучи, віддав трубку Сергійкові - Шнуров сказав, що все в порядку: "Він зі мною, не хвилюйтеся!" Сергій дуже начитана людина, крім того, на відміну від багатьох артистів, не обговорює свою творчість. І вранці, коли ми прощалися, я згадав і кажу: "Блін, Сережа, ми ж не сфотографувалися"!

З: У мене була дивовижна історія з солістом групи Placebo Брайном Молко. Він відмовився фотографуватися, але стояв і довго розповідав, чому саме відмовився. І наскільки я зрозумів з контексту - не дуже добре знаю англійську - говорив, що "очі у нього червоні, без макіяжу і т.д.". Мене здивувало, наскільки людина інтелігентно відмовив, інший би вже сказав: так іди ти! А цей стояв і пояснював, запитав, як мене звати, сам запропонував дати автограф ... Навіть його музиканти вже дивуватися почали - "про що він там з ним розмовляє?" А ще я колись сфотографувався з "БІ-2" і ... втратив фотоапарат! Іду задоволений такою вночі додому, приходжу - немає фотоапарата - на кшталт, не падав, ніхто не крав, ні і все тут!

- Яке найбільше розчарування під час полювання за автографами?

А: Це, звичайно, Пол Маккартні. Особливо коли ми читали газети! Тому що, виявляється, була реальна можливість до нього підійти: коли він приходив на репетиції перед концертом - це один момент, другий момент - незапланований вихід з "Мандарин Плази", і третій - знову таки незапланований - їзда на велосипеді після дачі Пінчука. Він не повинен був цього робити і все одно зробив. І виходить три рази він був не дуже охороняємо і можна було підійти, але ми його упустили. Це, звичайно, було дуже прикро! Такого рівня артиста в Києві не було ніколи!

- А як ваші сім'ї відносяться до такого захоплення?

З: Так нормально, мені здається, їм по барабану. Вони самі люблять подивитися фотки. Ми, чесно кажучи, навіть не обговорювали цю тему.

А: Моїй дружині взагалі паралельно, а мамі були цікаві найперші знімки - Кіркоров там, Леонтьєв, Пугачова ... А батько подивився на фото з Рішаром і сказав, що це "єдина варта уваги фотографія".

- Яке майбутнє ваших колекцій? Що буде, коли ви станете старенькими і вже не зможете бігати за артистами?

А: Я в даний момент про це не думаю і навіть не переглядаю старі фотки або автографи. Пам'ять є як така - цього достатньо. Мені просто цікавий сам процес - адреналін, потрапити за лаштунки, поспілкуватися. Це ж пам'ять дитинства! Раніше не перекривали підхід до сцени, до гримерки. Був такий випадок: якось давно, в листопаді 1995 року, був концерт. Ми з моїм другом Олегом зайшли за лаштунки, і тут йде Леонтьєв в трусах, високих черевиках і в халаті нарозхрист! Ми підбігаємо до нього: "Валерій Якович, можна автограф, сфотографуватися ?!" А він: "Хлопців, я взагалі туалет шукаю, давайте пізніше все це зробимо!" І обстановка така класна - ніхто не виганяв нікого. А зараз складніше, звичайно, - доводиться ховатися від охорони.

Найдоступніші І НЕДОСТУПНІ "ЖЕРТВИ"

Журнал Аutograph Collector опублікував десятку кращих і гірших зірок кіно для мисливців за автографами. Камерон Діаз була названа однією з найбільш скупих і жадібних на автографи артисток, а Джонні Депп, навпаки, самим приємним у спілкуванні і безвідмовним. Після нього в рейтингу найбільш "доступних жертв" для мисливців за автографами Джордж Клуні. "Багато акторів зазнаються, коли стають знаменитими, але не Депп. Він навіть в аеропорту дає автографи, незважаючи на те, що його іншу руку відтягує багаж. А Камерон Діаз на зорі своєї кінокар'єри теж не скупилася на автографи. Однак тепер підпис кінодіви стала справжнім раритетом ", - сказав Стів Сайркін, редактор журналу Autograph Collector.

НАЙДОРОЖЧІ АВТОГРАФИ У СВІТІ

Автограф недавно майже нас своєю присутністю бітла Пола Маккартні в порівнянні з 1997 роком "подорожчав" в дев'ять разів і сьогодні оцінюється в $ 2370. Такі дані наводить британська Фрейзеровская галерея автографів. "Такий стрибок в ціні викликаний тим, що Маккартні раніше давав набагато більше автографів, ніж сьогодні, а інтерес до легендарної групи" Бітлз "до цих пір не впав", - сказав директор галереї Пол Фрейзер. Так що ті українські фанати, які встигли підсунути серу Полу клаптик паперу, обзавелися досить дорогими сувенірами.

Серед інших зірок, чиї автографи з роками дорожчають - легендарний футболіст Пеле, чий автограф дев'ять років тому коштував $ 190, тепер оцінюють в $ 1500.. Але найдорожчою реліквією став автограф знаменитого астронавта Армстронга, чий підпис стоїть $ 6600, ціна на розчерк його пера зросла на 637%.

ЗА ШЕКСПІРА - 5 МІЛЬЙОНІВ!

Якщо підлітки ганяються за підписами популярних саме сьогодні зірок, то філографов автографи живих, навіть самих великих людей абсолютно не цікавлять. Для цих колекціонерів об'єктом справжньої пристрасті є розписи відомих, але давно померлих людей.

Сьогодні найціннішим і бажаним є автограф Вільяма Шекспіра, який експерти оцінюють в $ 5 млн. Він міг підписатися під "Ромео і Джульєттою", "Королем Ліром", "Гамлетом" або будь-який інший роботою, але до нашого часу дійшло лише шість копій його підпису , це єдині екземпляри його почерку, оскільки жодна з рукописних робіт англійця не знайдено. Три підписи стоять під його заповітом, одна - на документі, що підтверджує право власності на будинок в Лондоні, і ще 2 рази Шекспір ​​розписався на правах на постановку п'єси і свідоцтві в суді.

АВТОГРАФ МОЖЕ ЗМІНИТИ ЖИТТЯ

У Києві є унікальна фірма - там не продають автографи, а допомагають їх розробити. Витративши від 50 до 450 доларів, кожен може зробити свій підпис витонченої, змістовної і успішною.

Її засновники - Максим і Наталя Карие, подорожували по Європі, щоб вивчити геральдику та її сучасне застосування. В одній з німецьких газет їм попалася стаття про те що і ваш автограф може вплинути на вибір роботодавця. На думку психологів, якщо робота вимагала творчих якостей - важлива артистичність розчерку, якщо вольових зусиль - твердість і впевненість автографа. Після цього Карие вперше задумалися про значення власноручного підпису в життя. А через півроку в розмові з родичкою, що працює у відділі кредитів, з'ясувалося, що при вирішенні питання видачі кредиту на підпис теж дуже навіть звертають увагу і можуть відмовити, якщо вона не викликає довіри.

Тоді й виник професійний інтерес до автографу. Досвід виявився успішним. Максим Сергійович розповів "Сегодня", що сам підпис після відкриття бізнесу не міняв, а ось дружині - змінили. На питання про те, чи часто до їх послуг звертаються, відповів: "Приблизно раз на місяць. Навіть зірки зверталися, але без їх згоди інформацію розголошувати не буду. Знаю, що деякі після нового автографа перейшли на більш високу посаду, вступили до вузів, у кого-то розширився бізнес. Власне для цього вони і займалися розробкою нового підпису. Вона стає своєрідним камертоном подальшому житті ", - розповідає Максим Карий.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

За що ж ти їх так?
Не шкода було?
І як часто ви влаштовуєте полювання?
І яка ваша колекція?
А продати ніколи не хотіли?
Який автограф найскладніше було дістати?
Заради якого автографа або фотоавтографа довелося найдовше чекати?
І як, вдалося?
А до президента нашого дісталися?
А яка найбільша весела історія з автографом вийшла?
Новости